Skocz do zawartości

[Rower] Budżet 5,5k, przełaj (cyclocross) 9kg, może być używka


rowerzystkaPomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Moja krótka historia:

Wigry 3

Rower z giełdy samochodowej (ledwo dojechałem do domu)
Merida Kalahari 500

Unibike Crossfire

Unibike Zethos 13,5kg

???

 

Wzrost mam 186cm, noga do krocza ok 86cm, waga 84kg.

 

Teraz panna kupiła Speca Vitę 9,5kg i nie mogę jej dogonić. Dodatkowo marzy mi się udział w jakimś maratonie szosowo leśnym, których jest coraz więcej w okolicy. Poza tym rower do dojazdów do pracy, do jazdy po leśnych ścieżkach.

 

Waga jest najważniejsza, powinno być coś do 9kg, praktycznie tak samo jak geometria, która jest na drugim miejscu - jak najmniejsze straty siły pedałowania. Ważne są też te rzeczy, które się liczą na przejazdach 70km. Myślę, że lepiej jak to byłby Carbon, żeby lepiej pochłaniał drgania.

Poza tym jakieś szczegółowe uwagi: Ciężko będzie mi kupić rower przez Internet bez przymierzania dlatego najchętniej bym wziął coś co ma w PL sklep z gwarancją. Rower nie powinien być za bardzo oczoje_bny, żeby nie zwracał uwagi (jakieś fluorescencyjne kolorki odpadają). Z drugiej strony nie chcę trafić nawet 500g kosztem tych uwag.

 

 

Listę kandydatów rozpoczynam od modelu, któego w PL chyba nie dostanę:

 

On-One Dirty Disco SRAM Apex Cyclocross Bike | Planet X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Listę kandydatów rozpoczynam od modelu, któego w PL chyba nie dostanę: On-One Dirty Disco SRAM Apex Cyclocross Bike | Planet X

 

No to w końcu jak? Możesz kupić rower w internecie, czy nie? Bo tego DirtDisco w Polsce raczej nie przymierzysz, ale też nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

 

___________________________________

 

@Paweł...

 

:no:

 

 

Głównie na tylym trujkącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jeśli nie ma w PL takich rowerów jak chce, to będę musiał się przezwyciężyć i kupić przez net.


Na pewno stracisz.

 

Jaki rozmiar tego OnOneDisco powinien być dla mnie?


Przy swoim wzroście 186cm, wpisujesz się w "L"-kę (56).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci tradycyjnie zaproponuję Gianta. W tym przypadku Anyroad Comax którego w tej chwili mogę już zorganizować w cenie 5200zł czyli - 20% od katalogu.

Pełna nowa 105 czyli 2x11, rama i widelec w węglu na dożywotniej gwarancji.

 

Myślę, że przy cenie 5,2tyś ciężko będzie obecnie o konkurencję na węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Więc sory adamos ale jesteś pierwszy który tak zareagował a skrajne opinie się odrzuca.


Pierwszy? Serio? Udane wzornictwo? Nagrody? Hehehe, nie rozśmieszaj mnie.

Myśmy się z tego roweru gremialnie zbijali już chyba ze 2 lata temu w monsterowym wątku. Padło chyba nawet określanie (i nie ja to napisałem) "Nomada na pustyni, czyli srającego psa". :D I trudno się z tym nie zgodzić, bo aż do dzisiaj mi to w głowie zostało. Ten rower tak po prostu wygląda.
I co to znaczy, że skrajne opinie się odrzuca? Moja opinia jest moją opinią i mam prawo wyrazić ją na forum. Dla mnie jest to najbrzydszy tego typu rower na rynku. Wygląda, jak źle zaprojektowany przełaj dla dziecka. Tyle w temacie.

___________________________________
 

 

Jeśli zamawiać z Planet X, to do 8 czerwca w tej samej cenie co Dirty Disco jest XLS na 11-rzędowym Rivalu


Też niezły deal, tylko ja wciąż jakoś wolę DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos przeczytaj jeszcze raz proszę. Ja pisałem o Anyroad Comax czyli rowerze który premierę miał w 2015 roku.

 

A Anyroad alu tak dostał nagrodę instytutu wzornictwa przemysłowego to w Polsce, a było trochę tych nagród w całym świecie konkretnie dla tego modelu.

Any jest charakterystyczny i nie wszystkim może się podobać. Na żywo jednak nie spotkałem się z negatywnymi opiniami.

 

Nikomu nie odbieram prawa do pisania opinii więc bez urazy. A to, że "skrajne opinie się dorzuca" powinno być w cudzysłowie ale liczyłem, że wyczujesz klimat.

 

Any jest typem produktu w stylu "nie ważne jak o tobie mówią ważne, że mówią".

Jakościowo się broni, wizualnie hmmm .... jak wyżej widać nie każdemu przypada do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ja pisałem o Anyroad Comax czyli rowerze który premierę miał w 2015 roku.


A co to za różnica? Zarówno jeden, jak i drugi wyglądają osłabiająco.

Co do nagród, to chyba nie pierwsza przyznana Giant'owi przez IWP? Ja znam tego typu nagrody "za wzornictwo". ;)

Napisz mi proszę, jeszcze jakie to zagraniczne nagrody ten rower otrzymał. Chętnie poczytam opinie ludzi z tak mocno wypaczonym gustem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

bo jeżdżę srającym psem z połamanymi łapkami i jestem z tego dumny :) (Zdaje się że to tak też nazwaliście kiedyś Gianta Revolta)


Hehehe, ja chyba nawet wiem kto. ;)

Revolt jeszcze nie jest taki ostatni. Z dwojga złego na pewno wolałbym go bardziej od Anyroad'a. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wygląd znalazłby się w top 5 kryteriów wyboru roweru (wg mnie), a to co inni o nim sądzą pewnie nie weszłoby do zestawienia, także autorowi polecam przejść się gdzieś i obejrzeć sobie ten model na żywo, bo cena jest na pewno atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Dzięki za podpowiedzi!!

Dla mnie atrakcyjna oferta jest wtedy, kiedy jest podana cena i waga, sama cena nic nie wnosi, chyba, że jest to 3k i mówimy o używce.

Rower nie powinien przekraczać 9kg, szukam też używek (podany Scott Racing Cross nie wzbudza we mnie tego pożądania co inne wymienione pozycje). 

 

Anyroad Comax 10kg http://www.fusioncycle.com/Anyroad.html,

XLS (9,4) http://www.planetx.co.uk/i/q/CBPXXLSRIV22/planet-x-xls-sram-rival-22-cyclocross-bike

OneDisc - o tego zapytałem sklep PlanetX ale na razie nie mam odpowiedzi..

 

Wyglądem i wagą na razie wygrywa Focus MARES AX LTD DI2 2015 (9.1kg), niestety nie jest Carbonowy, co może wpływać na jakość jazdy, a tego nie chcę też tracić.

Z jeszcze lżejszych, ale alu znalazłem 

Felt Cyclocross F65X http://www.bike-discount.de/en/buy/felt-cyclocross-f65x-230899/wg_id-40

 

Szukam i szukam też samemu ale główny problem to jest taki, że często nie ma wagi w ogóle podanej.

 

Radon ma lekkie Carbony (http://www.radon-bikes.de/bikes/roadbike/roadbike-training/r1/r1-40/) ale to chyba nie są cyclocrossy tylko szosówki: http://www.radon-bikes.de/bikes/roadbike/ i nie nadają się do jazdy ścieżkami leśnymi (nawet po zamianie opon na berdziej terenowe) ?

 

 

Co mi się bardzo podoba ale jest poza budżetem: http://www.konaworld.com/major_jake.cfm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, i tak jestem nastawiony bardziej na OneDisc ponieważ jeśli faktycznie waży te 8,5kg i to jest Carbon to za parę lat jak sobie wymienię koła to będzie ważył pewnie poniżej 8kg a na ramie aluminiowej już tak łatwo nie zrobie chyba upgrade-a bo już i tak pewnie są lekkie koła.. Poza tym jeśli wierzyć opiniom, że na karbonie jeździ się fajniej, bo wyłapuje drgania, to jest to drugi argument.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...