Skocz do zawartości

[odżywki] Co polecanie zamienniki


bartek001

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Są to odżywki typu BULK - czyli węglowodany+białko w proporcjach ok. 1:1.
Znajdziesz tego dużo we wszelakich sklepach z odżywkami dla sportowców.
Najlepszym zamiennikiem byłby pełnowartościowy posiłek złożony z białka i węglowodanów np. ryż+kurczak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro o zamiennikach mowa.. istnieje jakaś odżywka nie zawierająca białka mleka?

 

 

Istnieje, są to białka sojowe albo odżywki białkowe na bazie białek jaj (egg protein), BCAA chyba też by mogło być. Jesteś uczulony? Jeżeli tak, to czy na jakąś konkretną frakcję białek np. kazeiny ? Jeżeli tak to chyba możesz stosować białka Wpc/Wpi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest stwierdzone uczulenie. Nie robiłem badań. Są problemy po wypiciu mleka, zjedzeniu sera, śmietanie, maśle, itp.

 

Z soja i jajkami nie ma problemu.

 

Nie znam się na tym - skrótu mi nic nie mowia. Chciałbym coś jako suplement.

 

 

Idę spać, jutro rano 160 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpi to izolat białka - tam już nie ma co uczulać. Może to jeszcze nie czyste aminokwasy ale "prawie" :) Generalnie - izolat to odbudowa mięśni po treningu plus uzupełnianie aminokwasów, zaś koncentrat czyli wpc służy bardziej jako uzupełnienie braków w diecie bo np na mocnej redukcji kiedy wrzuca się i 3 g. białka na kg. ciała to trzeba zjeść "trochę" tego kurczaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj unikam kryptoreklamy... ale jak wielu moich znajowych używam polskiego Extensora :) Nie zawiera konserwantów, barwników, słodzików itp syfu a do tego jak na izolat jest relatywnie tani bo ok 100 pln za 1 kg. Jeśli głównym paliwem są węgle to po treningu 30 g. wpi zmieszane z malto/glukozą itp "szybki" cukier albo wg najnowszych badań z tłustym mlekiem (okazuje się że tu tłuszcz wcale nie opóźnia wchłaniania) plus wtedy trochę np kakao i syrop klonowy żeby jednak trochę węgli było to dzięki insulinie idealna mieszanka dostarczającą porcję aminokwasów do mięśni. Natomiast jak nie potrzeba uzupełniać węgli bo glikogen nie ruszony albo jedzie się na low carb albo ketozie to dawka samego izolatu po treningu też działa. Może nie tak "spektakularnie" ale jednak. Koncentrat kosztuje ok 70 pln ale ma dużo mniejszy bv czyli nie działa tak anabolicznie no i jednak czas na "trawienie" jest ciut dłuższy. Za to można i 100 g. dzienne dorzucić do diety nie prując kieszeni. Oczywiście można kupić gainera i isć na łatwiznę rozpuszczając 100 g. proszku, ale niższa cena takiego kombajnu nie bierze się ot tak z niczego. Może drożej ale jak już mam mieszać izolat to robię to z vitargo a nie z tańszą malto...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była kryptoreklama.. zrobiłeś czysciutka reklamę :)

 

Izolat 97 będzie dobry (~130zł/kg). Problemem jest koncentrat - zawiera laktoze.

 

Czyli tak:

Izolat na co dzień a po wypadach mieszankę z Vitargo (~130zł/2kg)? Trochę można do bidonu a resztę na koniec.

Możesz napisać proste dawkowanie? Chciałbym zobaczyć ile to będzie kosztować. Codziennie jako suplement + po wypadach. Do tego trzeba dodać "odbudowe zniszczen" po niedoborach.

 

Gainery mają laktoze.

 

Zapomniałem dopisać:

Traktuj mnie jak osobę która kompletnie nie ma pojęcia o tym wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto w temacie ten siedzi cicho nie polecając tego Extensora bo co dobre opinie w necie to kilka złotych w góre idzie cena :)

 

Koncentrat zawiera laktoze. Fakt. Jak ktoś ją toleruje - no problem bo taka ilość nie zalewa fatem, ale np w antrykocie nie ma laktozy i bardziej smakuje :) Ja stosuje jedynie izolat...

 

130 pln to trochę dużo. Ostatnio płaciłem 105...

 

Vitargo smakuje troszkę jak klej dlatego do bidonu raczej nie dawałbym, a jedynie po lub przed wysiłkiem. Aczkolwiek po to każdy węgiel prostu da radę i wtedy nawet czysta glukoza nie jest zła. Ale jak są pieniądze to czemu nie stosowac vitargo jako uzupełnianie glikogenu ?

 

Lekki trening siłowy czyli glikogen mało ruszony - 30 g. wpi plus 30 g. węgli tylko jako pompa dla aminokwasów żeby szybciej trafiały dzieki wyrzutowi insuliny tam gdzie potrzeba, zaś mocny trening siłowy lub wytrzymałościowy - 30 g. wpi i węgli w zależności od wagi ale 80-120 g. to już ok dawka. Bo i tak glikogen po takiej orce uzupełnia sie przez dobę czyli sam widzisz ile jest czasu i jak długie jest tak naprawdę "okno". I tu właśnie jest miejsce na vitargo bo ono insuliny mocno nie podbija za to ładnie uzupełnia glikogen. Np przed zawodami robi się rano kilka minut "w trupa" i do końca dnia ładuje węglami plus dużo wody co na następny dzień daje na mecie wymierne efekty.

 

Na długie wypady to bcaa. 10 g. przed i 10 g. do bidonika potrafią działać cuda i nagle prądu jest nagle na dłużej i lepiej się jedzie. Dlaczego bcaa - nie chce mi się już tłumaczyć że to nie chodzi o katabolizm a o energie, dlatego wybacz :) Stad w kolarstwie bcaa nazywane są najdroższym cukrem :) Polecam Sciteca Bcaa Xpress jak już bo relacja cena jakość jest ok a i smak całkiem znośny - jabłkowy. Landryna odpada a ten neutral to dla masochistów - smak leucyny bezcenny :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...