Skocz do zawartości

[Koła] Koła do szosy do 500-700 zł.


michalRE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że mam już totalnie zajechane koła w moim Giancie OCR, poszukuję nowych. Mogą być składane jak i gotowe. Ważę ~60kg, 186cm wzrostu. Przeznaczenie oczywiście szosa. Ważne, żeby waga kół bez opon nie przekraczała 1900-2000g (ewentualnie jeśli produkt będzie bardzo dobry to rozważę inne opcje). Budżet wynosi 500-700, max 1000zł - oczywiście jeśli będzie duża różnica. Czytałem i przeglądałem różne fora. Na teraz mam kilka propozycji:

-Fulcrum Racing

-Alexrims DA28, piasty Novatec

-Shimano WH-RS21

-Shimano WH-RS31

-Campagnolo Scirroco 35

-Mavic Open Pro

-do złożenia: obręcze Kinlin (XR 270 lub 300), piasty Novatec F422SB, F172Sb, A521, A291, jakieś Deorki lub inne.

Opony nad jakimi się zastanawiałem to Lugano 700x23, Author Thunder 700x25 (które mam aktualnie, juz zużyte), Maxxis Detonator, Vittoria Rubino, Kenda Koncept 700x20..

Jak widać jest rozrzut cenowy, ale jeśli dane koła będą mieć dobrą wytrzymałość i różnica będzie niewielka w porównaniu do drożdzych, to wybiorę tańsze. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z obręczami AlexRims DA28 + piasty Novateca i lekkie szprychy wydaje się najsensowniejsza

 

Przykładowo u siebie mogę złożyć takie koła:
Obręcze AlexRims DA28 28h

Piasty Novatec A291 i F482sb 28h Czarne

Szprychy Pillar PDB1417

Waga około 1560gramów bez zacisków

Cena 920zł

 

Wrzucając cięższe szprychy można zejść z ceną do 820zł i waga podskoczy do 1650gramów

 

Opcja na bardziej budżetowe koła to:

Obręcze AlexRims DA28 32h

Piasty Novatec A171 32h i F172 32h

Szprychy CnSpoke STD14

Waga około 1770gramów

Cena 660zł

 

Najważniejsze to brać piasty Novatec z 4łożyskami maszynowymi, ponieważ ich serwis będzie dużo łatwiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie w tej cenie nie ma chyba specjalnie sensu, bo poniżej 1000 zł w wertykalu masz fulcrumy racing 5 oraz campy scirocco (te starsze 30mm). To są koła w miarę lekkie, bardzo mocne, 2 lata gwarancji. Za ok. 1000 kupisz m.in FSA Vision team 30, ultegra 6700.

Taniej masz mavic aksium, sh rs21, a nawet w tej wadze (do dwóch kilo) rs500 za 350 zeta... I zaręczam Cię, ze nie zajedziesz takich rs500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Zawęziłem oferty do Shimano WH-R501 (normalne lub te z 30mm stożkiem), Mavic Aksium One 2015. Visiony Team 30, Fulcrumy 5'tki i Campy również biorę pod uwagę, ale proszę o porównanie z Mavicami i Shimano (czy jest ogromna różnica, czy warto). Alexrimsy + Novateki oczywiście są pod moją uwagą.

Warto dopłacać 5 stówek do Fulcrumów czy Camp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździsz w warunkach kiepskiej pogody?

U mnie to bardzo popularne koła (bo tanie). Mają jednak słabo uszczelnione piasty na kiepskich jakościowo częściach i obręcze o krótkim okresie żywotności. Znośne koła na ładną pogodę.Poza tym odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wszystko jeszcze raz. Shimano WH-R501 c30 vs Mavic Aksium One vs składane (Alexrims/ Kinlin + piasty Novateca i "rozsądne" szprychy). Bardzo mało jeżdżę w kiepskich warunkach (trenażer w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kół jeszcze nie zakupiłem. 1.5 tygodnia temu byłem w sklepiku/serwisie i trochę się przedłużyło skladanie propozycji kół dla mnie. Jako, że czytam to forum i wiadomości cały czas przybywa, więc co nie co "ogarniam". Dzisiaj byłem w sklepie bo dzwonił, że ma dla mnie koła. Wcześniej (przed pierwszą wizytą) zrobiłem sobię rozpiskę co i na jakie części warto patrzeć. Jedyne co się zgadzało w moją rozpiską to to, że piasty są Novateca, ale jakie modele to nie wiem, gdyż nie zdradził tej "tajemnicy" hahah (tylko tyle, że są szosowe i cena kompletu piast to około 380 zł). Na piasty o ile mógłbym przymknąć oko, o tyle na obręcze już nie. Obręcze "Swift Arriv" 50mm, srebrne. Szprychy DT Swiss. Zaplot na 36H. Cena za jaką miałbym je kupić to 550zł. Hmmm.. Poprosiłem o zważenie kół... przód ~1250gram, tył około 1400gram. 550zł za tak cięzkie koła? Nie, dziękuję. Zapewniał mnie, że są bardzo wytrzymałe i sztywne. Jeśli mam wydawać 550zł na coś co waży więcej od kół teraźniejszych to wolę kupić Shimanowskie WH-R501 za 350zł i pojeździć na nich ze 2 sezony. Więc pytanie. Czy koła złożone przez tego Pana są dobre i czy warto? Powiedziałem mu swoje zdanie i natychmiast dzwonił do kogoś z zapytaniem o obręcze "GHammer" czy coś takiego (nie wiem, nie znam tego..). Jutro będzie telefon czy coś zdołał zdziałać. Powiedziałem mu również o tych Aksiumach za 599 zł z allegro i odpowiedział ze to jakiś bubel i pokazał mi zdjęcie karbonowych Cosmic'ów za 1200zł kompl. nowe; jak stwierdził, tego samego wykonania co te Aksiumy z allegro. Pytałem o Alexrimsy i jakoś nie chce/nie może na nich złożyć (Bóg wie czemu..). Powyższe propozycje Pana Dawida, kół składanych są dla mnie "przewodnie". Proszę o jakieś skomentowanie tego powyższego i ewentualnie zaproponować coś jeszcze. *Tymczasem idę dalej szperać w sieci i allgro w poszukiwaniu części i zdobywaniu wiedzy o kołach :P* Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co Ci zaproponowali w lokalnym sklepie to fajne koła do rąbania drewna, obręcze o wadze 900gramów to przesada. Poszli na łatwizne, kupili piasty i obręcze w jednej hurtowni ;)

http://cyclosport.pl/obrecz-remerx-grand-hammer-622-x-19.html

tu masz drugie wspomniane przez sprzedającego obręcze. 36h w szosie to pomyłka

Ogólnie ciężko Ci będzie złożyć koła w lokalnym sklepie, ilość dostępnych obręczy i możliwych wariantów kół jest tak ogromna że osoba która nie siedzi non stop w ofertach dystrybutorów i producentów nie zdąży się rozeznać w ciągu całego dnia dla jednego klienta ;)

 

Jak chcesz składać koła to jedynie szukać w sklepach wyspecjalizowanych, u mnie (Daveo), Bikestacja, Wojczalbike, Velotech, Lemonbike, Dandyhorse i pewnie jeszcze kilka sklepów rozeznanych w temacie znajdziesz. U lokalnych lepiej brać gotowce od shimano czy innych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Shimanowskie WH-R501 za 350zł i pojeździć na nich ze 2 sezony. Więc pytanie. Czy koła złożone przez tego Pana są dobre i czy warto? Powiedziałem mu swoje zdanie i natychmiast dzwonił do kogoś z zapytaniem o obręcze "GHammer" czy coś takiego (nie wiem, nie znam tego..). Jutro będzie telefon czy coś zdołał zdziałać. Powiedziałem mu również o tych Aksiumach za 599 zł z allegro i odpowiedział ze to jakiś bubel i pokazał mi zdjęcie karbonowych Cosmic'ów za 1200zł kompl. nowe; jak stwierdził, tego samego wykonania co te Aksiumy z allegro.

 

Jeśi chcesz bezstresowo używać kół to zapomnij o tych Shimano, materiał obręczy jest tragiczny, uszczelnienie piasty i trwałość konusów czy bębenka beznadziejna. Dobre koła do jazdy na działkę w piękny dzień. Aksiumy to wg mnie synonim świetnego taniego koła systemowego, od Shimano dzieli je przepaść jakościowa.

Alexrimsów sprzedać nie chcial bo z pewnością ma lepsze warunki zakupowe na coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z @Tobo co do najtańszych szimanosów, ale zgadzam się z Nim, że w Twoim przedziale cenowym najlepsze będą aksiumy. 

Jeździłem na jednych i drugich. 

Jeśli jednak miałbyś możliwość trochę dołożyć, to masz do wyboru aksiumy lub np. starsze scirocco 30 mm. Ty jednak rozważasz zakup do 1000 zeta, zatem nawet nowszych scirocco 35mm, fsa vision team 30. Nawet w zimowej przecenie zondy bywają niewiele droższe. 

Na szybko kupiłbym Aksiumy. Czekając na zimowe wyprzedaże u Angoli lub Niemców kupiłbym Zondy. 

 

Kół od tego Pana bym nawet nie tykał - jak raz próbował wcisnąć Ci kit, to już jest dyskwalifikacja. Wolny rynek, głosowanie portfelem i te sprawy. Olej gościa. 

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...