Skocz do zawartości

[rower] Giant FastRoad SLR 1 (2015) opinie


Giver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zmieniam stary rowerek 26 na coś szosowego z prostą kierownicą i hamulcami tarczowymi do 4000zł

Przeglądając strony natrafiłem na http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/fastroad.slr.1/18830/76294/#overview

Co sądzicie o tym sprzęcie czy warto ?

Może jakieś propozycje z tego gatunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na bikeforums czytałem opinie użytkownika tego roweru. Pisał, że rama jest bardzo sztywna, rower się zbiera, ale na nierównościach trzęsie. No ale w sumie tego można się było spodziewać. Ja ten rower oglądałem jakiś miesiąc temu w jednym z warszawskich salonów Gianta. Jeśli lubisz takie nowoczesne ksztatły ramy to powiem Ci, że na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niedalekie trasy max 100-150 km

 

jak chcesz je pokonywać w tempie 25-30km/h to na tym giancie to będzie mordęga, zdecydowanie posłuchaj kolegi i popatrz za szosą 

 

i tak na marginesie żeby nie schodzi z tematu jak zrobisz już tą kupę i masz z 1 kg mnie do dźwigania to co lepiej się wchodzi po schodach ? tak samo jest z rowerem jak już zaczyna się podjazd a ty masz za sobą pare km przejechane to każdy gram w rowerze sprawia że jedzie się lżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to takie pitu-pitu bez składu i ładu ;P

 

Jak wybierzesz szosę to pamiętaj, żeby się na niej przejechać przed zakupem. Pozycja może ci nie podpasować, a później wymiana na prostą kierownicę pociągnie za sobą dodatkowe koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem kiedyś na rowerze crossowy trasy po 100-120 km tyle mam do teściowej ;) w zależność czy bardziej przez góry czy bardziej po płaskim i to był mordęga, zacząłem pożyczać od kolegi szosę i nie dość że przyjeżdzałem godzinę wcześniej to nie byłem tak zmęczony jak na crossie

 

ten giant tak w ogóle to jest rower taki do zap******* po mieście żeby szybko przemieścić się z punktu A do B bez kompromisów zresztą masz to opisane na stronie producenta w opisie

 

Szybki, wygodny i lekki rower szosowy z prostą kierownicą doskonały do codziennych dojazdów lub fitness

 

Ja osobiście choruje na coś takiego http://allegro.pl/szosowy-carbon-silverback-space-1-ultegra-fulcrum-i5389559178.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamknięty zakupiłem Giant FastRoad SLR 1 za cenę 3700zł. Po zobaczeniu filmiku na YT szczena opada.

Napiszę coś ciekawego na jego temat, bo widzę że jeszcze tu nikt na tym nie jeździł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

jak chcesz je pokonywać w tempie 25-30km/h to na tym giancie to będzie mordęga, zdecydowanie posłuchaj kolegi i popatrz za szosą 

 

... to każdy gram w rowerze sprawia że jedzie się lżej

Po pierwsze primo gadasz bzdury.

Po drugie primo gadasz bzdury.

 

Albo nie jeździłeś na tego typu zabawce, albo nie jeździłeś na niczym pisząc o mordędze na pełnym slicku 700x28c.

 

Już nawet nie chce pisac o masie rotującej ale większości osób podmieniając opony na takie z mniejszymi oporami lub mocniej dmuchając w koła nie zrobi absolutnie żadnej różnicy 500-1000g. A Ty piszesz o po każdym gramie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...