Skocz do zawartości

[do 2000zł] Jaki MTB koła 29cali w okolicach 2000 zł dla wysokiego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z racji, iż to mój pierwszy post na forum.

 

Trafiłem tutaj, bowiem nastał moment zakupu swojego pierwszego roweru od dziecka .. 

Ale w skrócie..
Mam 197 cm wzrostu przy wadzę niewiele ponad 90 kg. 

 

Poszukuje roweru na kołach 29er i ramie dostosowanej do mojego wzrostu. 
Budżet jakim dysponuje to około 2000 zł. 

 

W sklepach polecano mi w tym przedziale Krossa B2 2015, Kross Esprit 920, czy Haibake Big Curve 9.40.

 

W przypadku Krossa B2 mierzyłem ramę XL - 23 cale i wydawała mi się idealna.

 

Czy jednak warto wydać pieniądze na niego ? Czy lepiej wybrać coś innego ? 

 

Rower będzie jeździł po mieście, trochę lasu, parku dróg polnych.

Na pewno chce MTB, bo miałem wypożyczonego crossa i źle mi się na nim jeździło.

 

Z góry dziękuje za wszelkie rady.

 

Oczywiście przejrzałem tematy na forum, ale nikt nie miał moich parametrów stąd nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na Focusa http://www.focus-bikes.com/gb/en/bikes/2015/mtb-sport/whistler-1/whistler-29r-30.html . Rama rozmiar L. Wcześniej jeździłem (testowałem przed zakupem) Meridą, Giantem i Authorem. Focusa kupiłem w ciemno, bo mega spodobał mi się z wyglądu, a w Mazowieckim województwie nie ma nawet jednego sklepu, który Focusa sprzedaje... , więc zakupiłem wysyłkowo... Jazda jest niesamowita : )  

 

post-187229-0-58885700-1432673852_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rowery wymienione przez sprzedawców są nieopłacalne.

 

Jeżeli chcesz coś bliżej 2000 zł to ciekawą opcją na bdb osprzęcie i powietrznym widelcu XCR jest http://www.mall.pl/rowery-mtb/amulet-flash-29  (musiałbyś przedzwonić czy mają jeszcze ramę 21-calową, poza tym sklep ma punkt odbioru osobistego w Katowicach, więc mógłbyś obejrzeć towar przed zakupem).

 

Z innych opłacalnych modeli mógłbym Ci polecić tego Northeca http://nrowery.pl/2015/mtb-29/cayon-al  (przed zakupem piszesz do sprzedawcy, żeby podmienił Ci widelec z wersji Al na ten powietrzny z XT, koszt tej operacji to +300/400 zł, jednak zdecydowanie warto dołożyć - różnica kolosalna).

 

Jeżeli np. podobają Ci się ramy Krossa to polecam zainteresować się modelami zeszłorocznymi (zdecydowanie lepszy osprzęt niż tegoroczne modele), np. http://www.migael24.pl/pl_PL/p/KROSS-LEVEL-B4-2014-TRANSPORT-GRATIS-CALA-POLSKA-WPISZ-KOD-RABATOWY-KROSS-LUB-ZADZWON-25-675-02-01/1791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery które polecacie faktycznie ciekawe.

Szczerze to marki mi nic nie mówią, bo ja jak typowy polak znam to co mocno się reklamuje - Kross, Merida, Giant, Unibike..

 

Czy jest szansa dostać rower na ramie 23 cali ? Bo np. ten Kross B4 2014 ciekawy, ale 21 cali rama..
Bardzo spodobał mi się polecany Northec oraz Focus ale nie wiem jak z doborem ramy :( czy wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winszuję jak jesteś zadowolony, ale nie wiem co Twój post miał interesującego wnieść do dyskusji. Jak lubisz przepłacać za model z 2015 roku, który dodatkowo osprzętem jest gorszy niż ten z 2014 to gratuluję głowy na karku ;)

Autor pytał się czy te modele podane mu przez sprzedawców są opłacalne - przy stosunku cena/osprzęt nie są, gdyż za identyczną kwotę można dostać rower na zdecydowanie lepszym osprzęcie.

I na koniec TAK - zdecydowanie jestem sprzedawcą wymienionych przeze mnie rowerów, gdzie każdy jest z `innej parafii` i dodatkowo podaję linki o tego samego modelu z 3 różnych sklepów i polecam zakup tam, gdzie uzyska się największy rabat. No niestety - są ludzie i parapety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za sugestie :)

 

Podzwoniłem po sklepach i niestety ale cena level B4 z 2014 to 2350zł i taniej nie puszczą..

 

Amulet flash byłby bardzo OK, jednak nie ma już ramy 21 cali..

Dostałem za to propozycję Krossa B2 2015 za 1900zł (katalogowo 2100) - czy warto ?

Szczerze 400 zł to spora różnica do B4 ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winszuję jak jesteś zadowolony, ale nie wiem co Twój post miał interesującego wnieść do dyskusji. Jak lubisz przepłacać za model z 2015 roku, który dodatkowo osprzętem jest gorszy niż ten z 2014 to gratuluję głowy na karku ;)

Autor pytał się czy te modele podane mu przez sprzedawców są opłacalne - przy stosunku cena/osprzęt nie są, gdyż za identyczną kwotę można dostać rower na zdecydowanie lepszym osprzęcie.

I na koniec TAK - zdecydowanie jestem sprzedawcą wymienionych przeze mnie rowerów, gdzie każdy jest z `innej parafii` i dodatkowo podaję linki o tego samego modelu z 3 różnych sklepów i polecam zakup tam, gdzie uzyska się największy rabat. No niestety - są ludzie i parapety...

 

Zobacz gimbusie, że Northec, który poleciłeś, jako forumowy znacz np. ma słabszą przerzutkę tylną (w Focusie jest Deore); opony w Focusie są również lepsze (Continental), sama firma również bije Northeca na głowę.. Kross (mnie kojarzy się z Polonezem) oprócz mega kolorowej ramy, jak ogon pawia, też się niczym szczególnym nie wyróżnia, ale jest promowany na tym forum (pewnie dostajesz pieniądze za promowanie). Po 2-gie nie wiesz, czy przepłaciłem, bo nie wiesz, za ile kupiłem, więc się nie wymądrzaj.

 

Autor pytał również, co polecamy, więc polecam to, czym jeżdżę - a jest w przedziale cenowym, w jakim poszukuje krisbe. Mam podobny wzrost i wagę, więc pozwoliłem sobie napisać, co ja wybrałem. Przy wzroście 194 cm rama L Focusowa jest dla mnie idealna, więc obstawiam, że dla krisbego też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze panie Marcinku radzę cofnąć się do podstawówki, gdyż zauważyłem że czytanie ze zrozumieniem sprawia problemy. Może jeszcze nie jest za późno, ale poziom forum to chyba jeszcze zbyt zaawansowane progi :)

 

Pisałem, że "te rowery wymienione przez sprzedawców są nieopłacalne" - sam jeździsz na Focusie i uważasz zakup za udany, a burzysz się o te modele podane przez autora tematu, które są osprzętowo słabsze. Wynika z tego, ze sam jesteś jakimś fanatycznym przedstawicielem Focusa.

 

Po drugie co mnie interesuje czy przepłaciłeś czy nie (i znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem) - autor tematu biorąc np. Krossa z 2015 r. przepłaciłby względem tego z 2014, który jest osprzętowo lepszy i to jest istotne. 

 

Po trzecie - bez żadnych wątpliwości jestem promotorem marki Krossa na forum, dodatkowo Northeca, czeskiego Amuleta i jeszcze paru innych. Istny pech, że akurat nie Focusa :D To się uśmiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...