Skocz do zawartości

[przyczepka reklamowa] Reklamowa przyczepka rowerowa DIY


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zastanawiam się nad formami taniej reklamy serwisu rowerowego. W weekend byłem w Krakowie i zobaczyłem ciekawy patent. Mam na myśli przyczepki rowerowe extrawheel o takie: https://google.com/mobilna-reklama.html#
Jednak moim zdaniem cena tej przyczepki jest znacznie za wysoka. Planuję zrobić coś takiego samemu. Kupno materiałów nie będzie raczej problemem, bez problemu mogę też dogiąć drut do mocowania do ośki. Pytanie tylko jakich materiałów użyć? Może nadadzą się do zrobienia ramy ceowniki które można naciąć i zgiąć i ewentualnie pospawać/poskręcać? Będzie to wystarczająco sztywne? Znalezienie odpowiedniego koła też nie powinno być problemem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się, czy nie dać do tej przyczepki podwójnych kół (jak w przyczepkach dla dzieci). Przy takiej powierzchni bocznej silniejszy podmuch wiatru z boku może być mało ciekawy. I ta na zdjęciu nie ma (przynajmniej ja nie widzę) możliwości ruchu koła góra-dół. Przy przejeżdżaniu przez nierówności wprowadzi spore naprężenia na ramę. Albo by trzeba było dać drugi przegub, albo zamocować koło elastycznie. Może np na sprężynie gazowej (skojarzyło mi się z pomysłem amortyzowanej sztycy z tego forum)

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanowiłbym się, czy nie dać do tej przyczepki podwójnych kół (jak w przyczepkach dla dzieci). Przy takiej powierzchni bocznej silniejszy podmuch wiatru z boku może być mało ciekawy. I ta na zdjęciu nie ma (przynajmniej ja nie widzę) możliwości ruchu koła góra-dół. Przy przejeżdżaniu przez nierówności wprowadzi spore naprężenia na ramę.

 

Oczywiście, ze nalezy dać oś i dwa koła żeby zachować stabilność.

Co do amortyzacji - jak przyczepka będzie lekka to jest ona niepotrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do amortyzacji - jak przyczepka będzie lekka to jest ona niepotrzebna

Amortyzację użyłbym tylko wtedy, gdy nie dawalibyśmy przegubu góra-dół, taka namiastka aby umożliwić pionowy ruch koła przyczepki przy wjeżdżaniu w dołek czy na garba.

Bo oczywiście amortyzowanie takiej przyczepki nie ma sensu.

I tak sobie myślę, że najtaniej taką przyczepkę byłoby zbudować bazując na gotowcu np:

http://allegro.pl/v84-przyczepka-do-roweru-bagazowa-wozek-do-90-kg-i5345824855.html

Odkręcamy tę ramę na kosz i mamy platformę. Przykręcamy jakimiś obejmami ramę na plakat (stabilizujemy linkami) i możemy testować. Do testów ramę na plakat najtaniej pewnie zrobimy z rur PCV klejonych albo nawet z kanalizacyjnych (łączonych na kielichy) o średnicy jakieś 1" do 1 1/2". A jak pomysł się sprawdzi to możemy tę ramę zrobić z rurek i łączników do systemów regałowych czy balustrad np

http://www.wespol.pl/system_rur_i_zlaczek.html

Do kupienia w marketach budowlanych. Myślę, ze w 250-300 zł spokojnie się można zmieścić.W wersji full-wypas nawet z kwasówki.

A jak mobilna reklama się nie sprawdzi, to zawsze sama przyczepkę za pół ceny możemy opchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...