Skocz do zawartości

[Skomplikowana operacja usunięcia roweru] płakałem jak czytałem


Rekomendowane odpowiedzi

Ta sytuacja to klarowny sygnał ze w Stolicy brakuje miejsc parkingowych dla rowerów. Myśle że Warszawska Masa Krytyczna powinna rozważyć akcję cowtorkowego przykuwania się wraz z rowerami do przystanków w centrum ( kliku mogłoby, ba powinno, rozważyć również głodówkę protestacyjną). Z takim lekceważeniem naszych potrzeb trzeba po prostu walczyć jak najzacieklej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to sam właściciel roweru zawiadomił służby. Pewnie na jakimś blogu rowerowym niebawem pojawi się test najnowszego zapięcia na którego sforsowanie zjednoczone siły strażaków, strażników i holowników potrzebowały aż godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo niestety nie przewiduje, że miejscem parkingowym dla roweru są stałe elementy małej architektury - to niepodważalny fakt, ale faktem jest, że rower był przypięty do słupa przystanku rowerowego. Nie trudno sobie wyobrazić dwa lub trzy rowery przypięte przed rozkładem jazdy. Ja nie będę miał z tym problemu ale starsza osoba będzie prawdopodobnie musiała podejść do rozkładu bardzo blisko, być może nawet poruszać się palcem po skomplikowanej tabelce. Przy rowerze zapiętym przed rozkładem powoduje to utrudnienie takie jak samochód zaparkowany przed słupkiem. Reguły odnośnie parkowania na przystanku są jasne. Kolejna sytuacja jaką można sobie wyobrazić to matka z dzieckiem i rower zaparkowany tak, że miejsca jest mniej niż szerokość wózka. Inna sytuacja, to półmetrowy chodnik. Na pewno regulacja w tej kwestii odnośnie rowerów jest konieczna, ale pamiętajmy że chodnik jest chodnikiem, co innego gdyby taki rower był zaparkowany na ścieżce rowerowej, ciekawe jakie wtedy pojawiły by się komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawo zostało złamane ... ale w tej konkretnej sytuacji zaangażowane środki są niewspółmierne z wykroczeniem.

 

Jak dla mnie to Strażnicy Miejscy, którzy ten cały bajzel spowodowali powinni zostać wypierdzieleni na bruk za możliwość narażenia budżetu na straty...

Przecież przy kosztelach całej tej akcji nikt trzeźwo myślący po ten rower się nie zgłosi ... holownik wystawi fakturę ... straż pożarna też zapuka po swoje ... a jeszcze trzeba będzie zapłacić za przechowywanie sprzętu ... 

 

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ... kolejny temat w którym same bluzgi się cisną na usta ...

 

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki... to na 90% Kryptonite Evolution 4.
Ciekawe czym go w końcu odcięli. Znalazłem w komentarzach:
"Tak przy okazji Dziękuje redakcji za umieszczenie fotek - jest jeszcze filmik z akcji ze spalinową piłą do metalu - szkoda że nie załączony..."
Jakby ktoś trafił na ten film, chętnie obejrzę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nadawać na bezsens i straż miejską zastanowilibyście się raczej nad idiotą, który to zaparkował. O utrudnieniach już kolega wcześniej wspomniał. Kwestię kosztów pomijam, ale uważam, że powinno się szukać właściciela i obciążyć go kosztami całej akcji. Tak samo jak uważam, że każde tego typu wybryki powinno się karać niezależnie od tego, czy jest to samochód blokujący torowisko czy rower na przystanku. Prawo jest prawem. Mieli zostawić ten rower na środku przystanku? A jakby tak stał przez 3 dni i wszystkim życie utrudniał to wtedy byłby lament, że straż miejska nic nie robi tylko radary ustawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akcja wyglądała jak wysłanie oddziału antyterrorystycznego do nieletniego złodziejaszka batoników w spożywczym ... 

 

Nie neguję tego że przepisy zostały złamane ... ale łatwiej, skuteczniej i taniej było by zwyczajnie na właściciela roweru poczekać :).

Tylko tyle i aż tyle ... 

 

O "strażnikach wiejskich" nigdy nie będę miał dobrego zdania.

Są tylko tam gdzie można kasę ściągnąć z podatnika ... jak dostali uprawnienia do pilnowania przepisów ruchu drogowego to tak właściwie tylko tym się zajmują.

To ma niewiele wspólnego z pilnowaniem porządku w mieście ... co jak co ale jeszcze nigdy nie widziałem ich przy interwencji wlepiania mandatu właścicielowi psa, który zasrał chodnik ... 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki... to na 90% Kryptonite Evolution 4.

Ciekawe czym go w końcu odcięli. Znalazłem w komentarzach:

"Tak przy okazji Dziękuje redakcji za umieszczenie fotek - jest jeszcze filmik z akcji ze spalinową piłą do metalu - szkoda że nie załączony..."

Jakby ktoś trafił na ten film, chętnie obejrzę.

 

Widać na kolejnych zdjęciach, duża piła tarczowa, a wcześniej poddały się nożyce.

 

Kryptonite ma darmowa reklamę swojego Evolution 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

faktem jest, że rower był przypięty do słupa przystanku rowerowego. Nie trudno sobie wyobrazić dwa lub trzy rowery przypięte przed rozkładem jazdy. Ja nie będę miał z tym problemu ale starsza osoba będzie prawdopodobnie musiała podejść do rozkładu bardzo blisko, być może nawet poruszać się palcem po skomplikowanej tabelce.

 

I nie rozczyta z tabelki kiedy z tego przystanku rowerowego następny rower odjeżdża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna akcja pod publiczkę. Straż miejsko wiejska miała okazję się popisać sprawnoscią w realizacji zadań...

Strażacy mogli potrenowac łamanie dobrego ulocka...dzięki życzliwości kapusia :)

Sorry, ale dla mnie to przerost formy nad treścią. Jasne, dura lex sed lex. Ale życie jest życiem. Robić taką chryję z powodu roweru?

Wielki news.

Szkoda mi osoby, która rower zostawiła. Zagotowała się pewnie zdrowo zobaczywszy jego brak. A potem przeczytała w wiadomosciach jak to herosi ze służb miejskich jej kosztem poćwiczyli egzekwowanie porządku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzięki życzliwości kapusia
Słoma ci z butów wystaje, bo nie rozumiesz jak działa społeczeństwo obywatelskie. Większość kradzieży rowerów dochodzi do skutku bo właśnie brak takiej życzliwej osoby w pobliżu. O tej sytuacji też dowiedziałeś się bo życzliwy doniósł czwartej władzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...