Skocz do zawartości

[Siodło] Zmiana siodła na dłuższe dystanse


kempa662

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zmianą siodła w moim rowerze. Obecnie posiadam Selle Italia x1(oryginalne z Cube`a LTD Pro 2013) Niestety po dłużysz jazdach na rowerze czuję ból :)

Mam do tego roweru drugie koła, których używam do jazdy trekingowej i do powiedzmy ogólnego jeżdżenia po wszelkich ścieżkach asfaltowych.

Tak jak do jazdy MTB Italia mi kompletnie nie przeszkadzała (bo ile się siedzi w lesie :D) to gdy jadę gdzieś w trasę już od 30-35km mam duży problem by wysiedzieć i dojechać. Rozstaw kości mam dość spory bo 123cm-125cm (mimo że nie jestem jakiś wielki), a szerokość Selle Italii to 135cm i wydaje mi się, że jest zbyt wąskie i nie pasujące do mojego tyłka.

 

Jaki model możecie mi zaproponować do powiedzmy 100zł, ewentualnie trochę więcej jeżeli by było warto. Zastanawiałem się nad WTB Comfort V SPORT SE. Moim zdaniem wygląda ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodło na dłuższe dystanse to raczej twarde być powinno i (chyba) jednak względnie wąskie. Walczę z tematem od dawna ;). Jeździłem na jakimś szerokim (150mm) bo takie było oryginalne z rowerem. Do komfortu było daleko. Zmieniłem na 135mm (selle italia monte grappa liberty) ale było niestety zbyt miękkie. Powiedzmy do 3h dało się wysiedzieć ale później już było kiepsko. Zmieniłem więc na szersze i trochę twardsze ~140mm (selle italia sls max flow). O ile na początku wydawało się że moja doopa wreszcie się z taboretem dogada to z czasem było coraz gorzej. Teraz mam zamiar zmusić tyłek do jazdy na desce (prawie) :D. Udało mi się dorwać używane san marco aspide i będę katował nim tyłek tak długo aż się przyzwyczai albo ja zamienię rower na deskorolkę :P. Podobno tyłek trzeba przyzwyczaić do każdego nowego taboretu. Proponuję więc Ci zacząć od twardego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja italia jest raczej twarda niż miękka no i wąska bo 135mm. Od 1.5 roku staram się przyzwyczaić do tego siodła ale bez rezultatu... W zeszłym roku myślałem, że w końcu uda mi się przyzwyczaić, ale zawsze po powrocie mój tyłek umierał :D W tym roku stwierdziłem, że po prostu muszę poszukać zmian. Wiem, że każdemu do gustu przypadnie co innego, jeden woli miękkie, drugi twarde, ale może ktoś poda jakiś konkretny model, który pasuje wielu rowerzystom, wtedy będę mógł decydować :)

Dodam, że jakichś wielkich dystansów nie robię na tym rowerze, jednak jest to MTB, przymierzem się do szosy i wtedy zacznę jeździć dużo, dużo więcej po szosie. Na razie potrzebuję siodełko, które pozwoli przejechać powiedzmy 60-80km bez wielkiego bólu, a najlepiej bez bólu(raczej niemożliwe, żeby tyłka nie czuć), bo takie dystanse planuje robić tym rowerem.

Na tym siodle nawet w spodenkach z pampersem nie mogę zrobić więcej niż 40km żebym nie musiał jechać praktycznie na stojąco... a to dla rowerzysty żadna odległość, więc miło by było robić to z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
WTB - Siodło Pure V Race - rowerowy.com ?? Nie sugerujmy się ceną, bo są tańsze.

 

tak, najtańsza wersja:

http://rowerowy.com/sklep/czesci/siodla/extrema/prod/wtb-pure-comp

 

a tutaj taniej:

http://rowertour.com/wtb-pure-comp-siodelko-czarne.html

 

 

Rozstaw kości mam dość spory bo 123cm-125cm

 

dziwnie mało Ci wyszło... To odległość od środków wgnieceń po kościach kulszowych, czy od ich zewnętrznych krawędzi?

 

 

 

Na razie potrzebuję siodełko, które pozwoli przejechać powiedzmy 60-80km bez wielkiego bólu, a najlepiej bez bólu

 

Ja na Pure zrobiłem kiedyś ponad 80km, w dodatku w gaciach bez pampersa, żadnych negatywnych dolegliwości nie stwierdziłem. To że trochę tyłek bolał w czasie jazdy to normalne po kilku godzinach jazdy, ale po skończonym wypadzie zero bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie mało Ci wyszło... To odległość od środków wgnieceń po kościach kulszowych, czy od ich zewnętrznych krawędzi?

Tak to jest odległość od środków. (oczywiście w mm, jak już wyżej się poprawiałem :D)

 

 

Ja na Pure zrobiłem kiedyś ponad 80km

 

Miło słyszeć, chyba zdecyduje się na Pure, które przysłałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakieś 11,5cm. Pomiar robiony na tekturce, także z jakimś tam marginesem błędu :D

Wg. mnie najlepiej brać siodełko o szerokości odległość od zewnętrznych krawędzi plus kilka cm, ale też bez przesady. Za szerokie siodełko i będzie ocierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysiedziałem odcisk na styropianie i zmierzyłem, wyszło mi 142mm.

 

Jak dokładnie zmierzyć to może odrobinkę więcej :D dlatego zastanawiam się nad 150-tką

 

Może jednak coś takiego??

 

http://rowertour.com/wtb-volt-comp-siodelko-czarne-150mm.html

http://rowertour.com/wtb-volt-race-siodelko-czarne-150mm.html

 

 

Posiedziałem trochę na styropianie i tak: od środków kości jest 115mm, od zewnętrznej do zewnętrznej jest 144-146, wiec w grę wchodzi moim zdaniem jednak 150mm. Pomożecie :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, już na początku napisałem, że na dłuższe wypady twardsze siodło. Jakie szerokie? Gdybym znał tą tajemnicę nie szukałbym siodełka ciągle ;). Wiem z autopsji, że miękkie na dłuższym dystansie powoduje odparzenie dooopska. Twarde "tylko" ból kości który podobno z czasem przechodzi (ca mam zamiar dogłębnie sprawdzić :D). Jak się przyjrzeć to większość długodystansowców raczej jeździ na wąskich i twardych taboretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać podobnego tematu więc piszę tutaj :)

 

Mam aoryginalne siodełko od Winora. Po przejechaniu 15 km po samym asfalcie już czuć że tyłek zaczyna boleć, natomiast gdy przejadę 20 km to już jest totalny meksyk. Gdzie tam do jeszcze do 40 km. Przejazd na oryginalnym siodełku jest niemożliwy. Waże niewiele bo 45 kg, i jak można się domyślić mam zgrabny ale i "suchy" tyłek.

 

Czytając wątek sznib polecił siodełko:

 

http://rowertour.com/wtb-pure-comp-siodelko-czarne.html

 

Budżet troche przekroczony, ale gdyby miało być lepsze to warto zainwestować.

 

Czy kupuąc to siodełko w końcu to będzie ulga dla mnie i moich pośladków?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tego nikt Ci nie zagwarantuje bo to kwestia bardzo indywidualna. Możesz zmierzyć rozstaw kosci kulszowych i jak mędziesz mieć mało,tak do 130cm (od zewnętrznych krawędzi) lepszą opcją od Pure będzie Rocket:

http://rowertour.com/wtb-rocket-comp-siodelko-czarne-130mm.html

Ogólnie Pure na szerszy rozstaw, Rocket na węższy, są to bardzo podobne siodełka.

Poza szerokością ważny jest kształt i zastosowane technologie, a WTB słynie z bardzo wygodnych siodełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...