Skocz do zawartości

[Widelec] karbonowy widelec szosowy sprowadzany z Tajwanu


19szymon93

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam

 

Od dłuższego czasu szukam widelca z węgla do szosy za niewielkie pieniądze, wczoraj na ibeju trafiłem na coś takiego http://www.ebay.pl/itm/New-Fuji-700C-Carbon-Road-Bike-1-1-8-Threadless-Fork-/281698763579?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41968e033b#payCntId zakładam że to podróba bo jest strasznie tani, wiec nasuwa sie pytanie czy warto to kupić ? Miał ktoś już doczynienia z takim sprzętem w sensie konkretnie robionym na tajwanie ? 

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu sterówka bezpieczniejsza?

jak dotąd widziałem pęknięcie tylko jednej sterówki... aluminiowej w widelcu przełajowym Meridy. ;)

Mam chińskiego sztywniaka w hardtailu od 2,5 roku i mimo iż go nie oszczędzam nic mu się nie stało. Chińczycy produkują też porządny stuff tylko aby go znaleźć nie szukaj okazyjnie tanich produktów i patrz czy towar spełnia jakieś normy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bezpieczniejsza, choćby z powodu braku tolerancji sterówki karbonowej na nierównomierne dokręcenie śrub mostka. O dobieraniu takiej a nie innej ilości podkładek, czy mocowanie ich nad albo pod mostkiem nie wspomnę. Do tego ekspander zamiast gwiazdki i niejednokrotnie "puchnięcie" sterówki po dociągnięciu ekspandera. Odpowiednia procedura przy ściąganiu bieżni sterów. Mawet luz sterów może być niebezpieczny dla karbonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sprawdzić czy ten widelec spełnia te normy ? Generalnie czy za ta kase warto zaryzykować ? Widelec ma wytrzymać do 2 sezonów max. Potem wpada frameset canyona, teraz musze na szybko i tanim kosztem złożyć frameset i wrzucić w rower bo stara rama zaczyna się poddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś w stanie tego w żaden sposób sprawdzić. Pewność daje zakup z wiarygodnego źródła, np stacjonarnego sklepu zakładając że sprzedawca nie naraża życia klientów i nie pozyskuje towaru z lewych źródeł. 

Na moje oko widelec wygląda jak część z montowni Fuji. Fuji nie jest ekstra marką, którą się podrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko ten widelec ma w sobie niewiele karbonu. Korona chyba też jest aluminiowa. Jeśli szukasz widelca który ma tylko poprawić wygląd roweru to moim zdaniem dobry budżetowy wybór.

Jest to dosyć typowe rowiązanie. Karbonowe są golenie połączone z koroną za pomocą aluminiowych insertów kawałek od korony, Haki też są metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...