Skocz do zawartości

[Przerzutka przód - tył] Na co zamienić ?


wloczykij84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po pierwsze, to chciałbym Wszystkich powitać, bo to mój pierwszy post na forum.

Mam temat, w którym potrzebowałbym Waszej pomocy.

Mój rower to Merida Matts 80, ale powymieniane tam jest praktycznie wszystko prócz ramy. Rozsypały mi się przerzutki, przednia to Altus FD-CT92 ma luzy na nitach i tłucze się jak szalona, a tylna Alivio RD-M340 ma już spore luzy i regulacja jest już wyczynem. Chciałby je czymś zastąpić, ale bez szaleństwa, ma to posłużyć do mniej więcej listopada (wtedy zaczynam składać nowy rower, bardziej enduro), przy intensywnej jeździe weekendami po Pogórzu i Beskidach i na co dzień miasto, średnio w weekend 150-200 km lasy, asfalty i szutry i na co dzień w tygodniu asfalty i szutry około 200 km. Niedawno wymieniłem kasetę na SRAM 32/11 - 8 rzędów, korbę na Suntour 42-34-24 i łańcuch na SRAM PC 830 - 8 rzędów.
I teraz pytanie w co zainwestować ? Dodam, że typowałem już tył na Alivio RD-M410, byłaby chyba podobna do mojej starej. Przód, tu mam problem, stara jest mocowana pod oś. Z takich 8 rzędowych przełożeń znalazłem coś podobnego Alivio FD-M410, też mocowana pod oś i jakby do kompletu z tyłem. Czy jest sens ? Czy dobierać coś z mocowaniem do rury ? Może w ogóle dobierać coś innego ? Nie wiem jakie i które 9 rzędówki byłyby kompatybilne z tym co mam obecnie.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi w temacie.

Pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko czy Alivio 2015, który jest 9 rzędowy, będzie kompatybilny z moim zestawem 8 rzędowym ? Z tego co czytalem na forum to tak, ale te które wymieniłem znalazłem w komplecie nowe, za 129 zł, więc nie będe się tutaj wiecej i dłużej zastanawiał. Pozdrawiam i zamykam temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...