Skocz do zawartości

[piasta] dobór kulek, zaślepki łożyska piasty przedniej


Plaster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
 

Jestem w posiadniu starego roweru Kross model Hexagon V4 - model na rok 2008 lub 2009 sądząc po kolorach. Rower mocno zużyty, zabrałem się do pracy, by go wskrzesić. Jak udało mi się ustalić, w rowerze są piasty firmy JoyTech. Niestety w internecie nie znalazłem szczegółów jaki model piast jest w tym rowerze. Rozebrałem przednią piastę, tam oprócz glutów, które w niczym nie przypominają smaru, wyjąłem krzywą, zoraną oś, 26 kulek. Dwie z nich są większe i mają ~5,8mm, pozostałe 24 kulki ~4,7mm. Przeglądając aukcje znalazłem kulki w rozmiarze 3/16" co po przeliczeniu daje ~4,7mm. Chciałbym się upewnić, czy dobrze dobieram kulki i jak dobrać zaślepkę miski, w której są kulki, bo jak widać na zdjęciach między konusem a nakrętką kontrującą jest jakaś podkładka. Oś ma wymiary 108mm, fi 9mm, Średnica podkładki zaślepiającej 26mm, średnica wewnętrznego otworu w podkłace 15,6mm, średnica miski w piaście 25,4mm - czyli 1". Konus ma 15mm. Oś jest na samo zamykacz. Szukam odpowiedniej podkładki, zaślepki miski i nie widzę nic, co by pasowało pod moje koło, proszę o wskazówkę jak znaleźć ową zaślepkę.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

post-179660-0-87260800-1432586910_thumb.jpg

post-179660-0-07095700-1432586913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem juz nie pierwszy raz. Jezeli nie chcesz miec w domu szeregu niepasujacych konusow i podkladek radze podejść do serwisu rowerowego ze stara piasta. Dobiora zamiennik. Jezeli nie będą mogli pomoc zostaje Internet. Na allegro jest kilka ofert konusow z oslona O średnicy 25 mm. Powinno zadziałać. Ja przynajmniej przetestuje bo mi również brakuje takiej oslonki. Kulki powinne być tej samej wielkości. Do przedniej piasty można kupic za 6 zl 144 st na allegro. Z reguły sprzedawca posiadający kulki ma tez w ofercie konusy i podkladki..ale jak mówiłem dobór w serwisie jest bezpieczniejszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...