Skocz do zawartości

[Łańcuch] Shimano CN-HG54 - jak założyć i jakiej spinki użyć ?


Bacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pierwszy raz mam do czynienia z łańcuchem kierunkowym, stąd pytanie - ściętą/zeszlifowaną stroną założyć na zewnątrz czy do wewnątrz ?

 

I jaką spinkę polecalibyście lub jakiej używacie do tego typu łańcucha ?

Kupiłem Shimano, jednak wydaje mi się za "gruba"  :icon_confused:

O, taka:

asmug51-spinka-lancucha-shimano-quicklin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w sklepie spytała tylko czy rower ma przerzutki  :icon_confused:  Odpowiedziałem że tak i dodałem że napęd 10-cio rzędowy. Chciałem sprawdzić w telefonie oznaczenie łańcucha, jednak odparła że nie ma to znaczenia  :verymad:

Cóż, dałem się zrobić...

 

A jak z tym łańcuchem ? Szukałem w necie ale nie mogę nic znaleźć. Próbowałem również przyjrzeć się zdjęciom, nie widzę jednak jak te łańcuchy zakładają  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą znalazłem info, że ta spinka jest jednorazowego użytku  :wallbash: No nic, jutro zapytam w innym sklepie o inną spinkę.

 

Natomiast nadal nie wiem jak założyć łańcuch - jego jedna strona jest normalna (płaska), a drugi bok tak jakby spiłowany. Jak go założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w trzech sklepach i w każdym z nich skończyły się spinki dziesiątki  <_< Dziś trafiłem do czwartego i w końcu na coś się natknąłem. Kupiłem spinkę Accent QR 10, jako że nie było żadnej z wymienionych przez @tobo. Założyłem spinkę i łańcuch wg wskazań @extremepl.rw i zrobiłem testową przejażdżkę - wydaje się w porządku.

 

Czy ten Accent odbiega jakkolwiek od Sram'a, KMC bądź Connex'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodzeniem używam spinek KMC. Natomiast ze spinką Connex mam problem. Na koronce 11T podskakuje (kaseta HG-80, łańcuch 900) i łańcuch przepuszcza. Uwaga! Kierunkowość spinki nie ma znaczenia - próbowałem oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...