Skocz do zawartości

[manutou r7] Manitou R7 Platinum SPV 80mm


johnnyno

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz za jaką cenę możesz go kupić ;)

 

Wiele zależy od tego jaki ma przebieg, jaki jest stan teflonu na lagach, oraz oczywiście jaka cena czy jest adekwatna do stanu amorka.

 

Ogólnie to dość przyzwoite amortyzator i dość lekkie także w dobrym  czy bardzo dobrym stanie do XC jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, że to amor o skoku 80 mm, teraz praktycznie rowerów (ram) pod takie amory nie robią, w dodatku bardziej drętwa wersja SPV - tłumienie ustawia się ciśnieniem powietrza w prawej goleni. , więc i wartość takiego amora niewielka ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem taki, że to amor o skoku 80 mm, teraz praktycznie rowerów (ram) pod takie amory nie robią,

 

Teraz mam zajechanego 3 letniego XCMa więc chce kupić jakiś powietrzny (tani) amortyzator na 1 rok żeby dobić ten rower i uzbierać na coś nowego.

Obecnie rame mam Superiora Oxide 810. Coś może niepasować jak wsadzę tego manitou?

 

400 zł to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra cena to osobna kwestia.

Załóżmy że kupił bym go taniej.

 

Ale czy wsadzenie tego R7 do mojego superiora jakoś negatywnie wpłynie na jazde?

XCM ma sprezyne, wazy chyba prawie 3kg i ledwo co działa, a R7 jest powietrzny, ma regulacje tłumiania odbicia i wazy połowę dobry 1kg mniej.

Różnica 20mm na ugięciu jest az tak znacząca? (ja sie nie znam dlatego pytam :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@@Rulez, 80 mm fakt faktem mało jak na obecne standardy, ale z drugiej strony Manitou miały stosunkowo wysokie korony. Ja bym tego amortyzatora nie wziął ze względu na tłumik SPV. Jeździłeś kiedyś na tym? Musisz być świadom bardzo tępego działania tego amortyzatora jeżeli będziesz chciał mieć blokadę lub dobrej pracy już bez blokady. Ponad to jeśli ważysz ponad te 70 parę kilogramów odczujesz małą sztywność tego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się napaliłem, bo co 20-sty używany na Allegro ma sterówkę co najmniej 19,8 cm (moje minimum), a do tego oś 9mm i średnice ruru 1 i 1/8" :P

A do tego mieści się w budżecie i ma poniżej 2 kg!

 

No ale widze, że odradzacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zajechanego 3 letniego XCMa więc chce kupić jakiś powietrzny (tani) amortyzator na 1 rok żeby dobić ten rower i uzbierać na coś nowego.

Obecnie rame mam Superiora Oxide 810.

Jak to i tak na jeden sezon to przemęcz się na tym co masz, a te 400zł został na później. Rozbierz tego xcm, dokładnie wyczyść i nasmaruj. Ewentualnie jak z nim bardzo źle, to za około 100zł kupisz podobnego na przeczekanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak to i tak na jeden sezon to przemęcz się na tym co masz, a te 400zł został na później. Rozbierz tego xcm, dokładnie wyczyść i nasmaruj. Ewentualnie jak z nim bardzo źle, to za około 100zł kupisz podobnego na przeczekanie.

 

Też to rozważałem, ale z drugiej strony w tym sezonie chce się troche poscigac i sporo pojezdzić.

A przy ostrej jezdzie przednie koło skacze jak spręzynka, dlatego chciałem coś z tłumieniem (pożadnym).

No i wyłapuje jedynie przeszkody wielkości krawężnika :D

 

Wyczyszczę go, nasmaruje - tak jak piszesz.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście leżą i czekają, a stan jak od Niemca spod koca ;)

Za tę kasę to raczej różne mniej lub bardziej dobite egzemplarze. To, że akurat Tobie się trafił Fox w dobrym stanie nie jest regułą, a i tak masz tam wstawione nieoryginalne i dość "kontrowersyjne" uszczelki i coś nie tak z manetką, prawda?

Inna sprawa czy warto tyle wydawać jak to ma być wideł na jeden sezon, chyba że pytający widzi jego zastosowanie w nowym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jak pisze iż dwa razy go użył to jest prawie nowy ale mimo wszystko spor chce za niego.

 

W dodatku 182 mm rury sterowej ma i cierpię na to samo, jak coś znajdę sensownego to prawie zawsze ma za krótką rurę, rekordzista miał 163 mm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym tyle za Epicona nie dał, dokładasz 100zł i masz Rebę albo jakiegoś Foxa
 

No ja tylu nie dam, bo na razie mam 400 zł :P Ale bede negocjowac.

Jaka cena bedzie w miarę rozsądna?

 

 

 

 

Inna sprawa czy warto tyle wydawać jak to ma być wideł na jeden sezon, chyba że pytający widzi jego zastosowanie w nowym rowerze.

W nowym nie, bo kupie 29er-a, ale jak mi się bedzie dobrze jezdzilo z nowym amorkiem to moze 2 sezony pociągnę na tym co mam teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew od jakiegoś czasu obserwuję allegro i widziałem już co najmniej kilka aukcji z foxami i rebami w super stanie z gwarancją do tego rozruchową które bynajmniej od niemca nie były ;) trzeba być cierpliwym, a można coś fajnego wyhaczyć w odpowiedniej cenie :)

 

Z uszczelkami mam inne zdanie bo zdania w tej sprawie są bardzo podzielone także myślę, że jeżeli dla Ciebie akurat są one mniej lub bardziej kontrowersyjne to nie znaczy, że każdy podziela to zdanie ;)

 

Co do manetki to tak nie działała, źle była linka założona, ale oddałem do serwisu na koszt sprzedającego i już jest OK :)

 

Co do kolegi johnnyno to wydaje mi się, że jeżeli chce kupić takiego Epicona jak tu pokazał i wydać na niego 530zł to można w tej cenie lub za niewiele więcej mieć coś z wyższej półki tylko trzeba odrobinę cierpliwości w kupowaniu, a gdyby kupił taki amor to spokojnie mógłby go użyć do roweru który chce w przyszłości nabyć lub go sprzedał jeżeli by mu nie odpowiadał ;)

Edytowane przez ziemian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...