Skocz do zawartości

[Canyon] Ultimate CF SL 9.0 - pytanie o rozmiar ramy


lukeuszlfc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem. Jestem zainteresowany kupnem roweru Canyon Ultimate CF SL 9.0. Chciałem na początku składać rower z części Flyxii (czyli chiński carbon), ale po obejrzeniu wielu filmików, przeczytaniu kilku wypowiedzi. Stwierdzam, że cena jednak nie jest tak atrakcyjna i jakościowo wychodzi gorzej. Wolę nie ryzykować. Nie chcę męczyć się w zwroty/wymiany, które i tak byłyby niepewne. 

 

Powróciłem do pomysłu z Canyonem (wyszedłby o około 1000zł drożej niż ten "składak", ale pewne źródło i zero fuszerki). Lecz mam problem, jest to rower drogi, oczekiwanie to około 3-4 tygodni. Nie wiem jaki rozmiar mam wybrać. Mam 181cm wzrostu, długość nogi w przekroku to 82-83cm. Według kalkulatora na stronie Canyona, jak wpiszę nogę 82cm to podaje mi rozmiar 53 (S), a jak wpiszę nogę 83cm to podaje 56 (M). Nie chcę bawić się w zwroty/wymiany (mimo, że bez dodatkowych kosztów), ponieważ znowu wydłuży się czas oczekiwania - równie dobrze mógłbym poczekać do  przyszłego sezonu wtedy. Może coś podobnego będzie, a w niższej cenie, lub nawet lepsza, lżejsza rama lub koła. Ten rozmiar 53 wydaje mi się z deka za mały - tak na chłopksi rozum. Chociaż czytałem, że Froome i Sagan jeżdżą na 54. Mniejsza rama to także trochę mniejsza waga i bardziej pochylona pozycja - wieksza aerodynamika. No ale czy to nie jest za mała rama?

 

Nie wiem jaki rozmiar wziąć. Wiadomo, że łatwiej dostosować mniejszą ramę do wymiarów ciała, poprzez podniesienie siodełka. Większej ramy nie skróci się - to oczywiste ^^. Stąd moje pytanie. Co byście poradzili? Nie mam raczje możliwości przymiarki. Może jakieś uwagi od posiadaczy szosówek Canyona lub osób z podobnym wzrostem/nogą? :)

 

Serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie rozmiar L, te ramy nie są długie (L ma 566 mm horyzontalnie, główka ramy też nie jest wysoka - 170 mm), więc rozmiar powinien być optymalny, długość podsiodłówki ma akurat małe znaczenie .

Mniejszej ramy wcale nie jest łatwiej dostosować, bo przecież to nie jest tylko podniesienie siodełka ...

I jeszcze jedno, to co u Canyona jest rozmiarem 58, u innych jest rozmiarem 56 ... na M nie będziesz pochylony, będziesz garbaty :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 181 cm zdecydowanie rozmiar M(56). Jak masz przekrok 82-83 cm to w "L" podsiodłówka będzie wystawać 10cm, taki oldschool z lat 70 ;)

W "M" podsiodłówka jest prawie 54 cm czyli w sam raz.

M Canyona wcale nie jest taka mała, 549mm górnej rury to więcej, niż większość rowerów innych firm w takim rozmiarze(M). 56 jest tutaj dość mylące, u Canyona trzeba patrzeć na literki, a nie na cyferki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na przykład moja skromna osoba, o ciele mającym wysokość całkowitą 185 cm oraz wysokość w kroku 81 cm doskonale się czuje na rowerze Jamis 56 cm (dł. górnej rury 545 mm), a Cube 56 cm kolegi (527 mm górnej rury) zdawał się ciut za krótki. Jeśli nogę masz jeszcze dłuższą, to ten 56 cm to minimum. Przy 53 cm może się okazać, że sztyca 350 mm jest za krótka...

 

Nie zawsze i nie wszystko da się kupić przez internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...