Skocz do zawartości

[pompka] rowerowa do pompowania kół tubeless


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wszystkimi innymi stacjonarnymi procedura będzie podobna i nie ma znaczenia którą będziesz to robił.

 

Obawiam się, że jednak ma znaczenie. Zakupiłem sobie pompkę stacjonarną firmy Beto i niestety okazało się, że ma za mało "mocy" żeby przy pompowaniu "od zera" wbić oponę w ranty felgi. Później do pompowania już się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie kiedyś coś takiego, pytanie dnia - skąd wziąć ten mały klips robiący za zawór? U mnie tą rolę spełniały szczypce, jedną ręką pompowałem a drugą trzymałem owe szczypce, wesoło :D

 

A po co ? :

http://allegro.pl/szczypce-zaciskowe-morse-a-225-mm-wydluzone-szczek-i5389094624.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano po to że mały plastikowy zacisk będzie (w teorii) kosztował mniej niż szczypce zaciskowe które są w trakcie licytacji :P

 

Alternatywnie myślałem nad zaworem odcinającym: http://allegro.pl/gdansk-zawor-odcinajacy-auto-6mm-i5317484571.html i zrobieniu wersji de lux ghetto kompresora ale koszt zaworu i pasujących szybkozłączek byłby policzkiem w twarz dla czegokolwiek co ma w nazwie ghetto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KartofeL, Tego typu zaworek nie nadaje się, potrzebny jest taki działający na zasadzie włączony - wyłączony by zapewnić konkretny strzał powietrza.

 

@@siimon, Zatem nie pozostaje nic innego jak kupić zestaw Avida, alternatywnie oddać krew... Tu mi się przypomniało że miałem taki klips na wężyku do odciągania wina, połamał się po kilku użyciach, mój entuzjazm do tego rozwiązania ostygł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wężykiem bawiłem się na parę sposobów -  załamywałem i brałem pod buta, trzymałem szczypcami itd. Największą wadą jest to że wężyk się odkształca podczas takiej operacj i zmniejsza się jego przepustowość akurat w tym momencie kiedy jest najbardziej potrzebna czyli podczas strzału. Klips zresztą też spowoduje odkształcenie (no i wytrzymały to on nie jest) dlatego mój entuzjazm ostygł.

To wszysto nie jest problemem gdy się ma opony ściśle pasujące na obręcz, moje niestety takie nie są...

 

Idealny byłby zaworek spustowy on-off, ale skąd go wziąć po taniości nie mam pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie lepiej kupić za parę ziko zawór kulowy? Widziałem kilka takich dopalaczy pompowania ghetto i przynajmniej 2 miały właśnie zawory kulowe. A to jest kwestia mniej niż 10 ziko za sztukę...

Do tego trzeba dorzucić jeszcze koszt przyłączy na wężyk, stacjonarnie zawołali mi 22 zeta za ten wypas -_-

Połowicznym rozwiązaniem jest klips do zamykania płatków śniadaniowych, działa jak klips Avidowo - kroplówkowy :D tylko trzeba to wziąć pod buta. Wężyk deformuje się rzecz jasna ale nie tak mocno jak w wersji "zgięty w pół i pod but" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...