Skocz do zawartości

[Pomoc przy suporcie i zębatce]


Kornelus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam jeśli nie trafiłem na dobrą stronke forum. Jestem tu nowy, zrozumiecie myślę ;)

Przejdźmy do rzeczy.

Posiadam ramę Dartmoor Razzorr, postanowiłem wymienić suport z isis na uniwersalny z osią kwadratową. Wszystko pasowało do czasu... Niestety mam problem z korbą z zębatkami. Jest 3 biegowa. I z tego pierwszy bieg najmniejszy bo założeniu na oś, haczy o ramę. Proszę pomóżcie.JAk na niski budżet, bo trochę się wykosztowałem, czy mam przerobić korbe (odciąć 1bieg) czy poprostu kupić dłuższą jak do tej ramy oś. Naprawde przepraszam za błędy. Nowy jestem tu, i trochę słabo się znam na rowerach. Liczę na waszą pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z tego co tam pamietam to suport dokupowalo sie do korby wiec cos musiales pomieszac z dlugoscia
2. nie trzeba byc starym wyjadaczem/ekspertem na forum zeby wrzucic temat do odpowiedniego dzialu -> w tym wypadku naped rowerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle dobrałeś długość osi suportu. Ciekaw jestem jak założyłeś korbę isis do suportu na kwadrat? Chyba że korbę też masz nową. Bez zmiany korby odpowiedniej pod tą oś nic nie zrobisz ewentualnie odwrotnie możesz dobrać suport pod korbę niewiem co wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ramę wmontujesz dowolną oś (kwadrat,isis,octalink) chodzi o to jak zamontowałeś korbę. Suporty mają różne kształty osi. Kwadrat ma kwadratowy :w00t: isis i octalink posiada wielowypust (coś podobnego do gwiazdki). Korby również posiadają odpowiednie wycięcie pasujące do kształtu osi suportu.

 

df7kft.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...