Skocz do zawartości

[Amortyzator tył] Stukanie tylnego amortyzatora w Gazelle Medeo Air Glider


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Zakupiłem używany rowerek Gazelle Medeo Air Glider.


Szukałem roweru do jazdy rekreacyjnej po mieście oraz na ścieżki leśne. Sprzęt musiał być amortyzowany z uwagi na problemy związane z kręgosłupem.


Przetestowałem kilka rowerów i najwygodniejsza okazała się właśnie Gazelle Medeo.


Poniżej zdjęcie roweru:


http://www.amsterdam...-air-glider.jpg


 


Pojeździłem wczoraj trochę po różnych typach terenu i mam problem z tylnym amortyzatorem. Nie wiem czy "ten typ tak ma" czy jest to kwestia uszkodzenia/wyespoloatowania części.


Amortyzator tylny podczas średnich lub większych nierówności sprężynuje w ten sposób, że wyczuwalne i słyszalne jest stuknięcie na nierówności.


1. Czy konstrukcja tego typu tak powinna działać? Nie jest to do końca przyjemne...


2. Czy można w jakiś sposób usztywnić tylny amortyzator lub naprawić potencjalną awarię (zmiękczenie podczas "stuknięcia")?


 


Pozdrawiam,


Michał


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wymiana dampera, czyli tylnego amortyzatora na powietrzny może załatwić sprawę, bo tam łatwo można dostosować twardość. Jest to jednak kosztowne, mniej kosztownym było by wymienienie samej sprężyny na twardsza, jednak tutaj ciężko trafić odpowiednią.

 

 

Używane dampery powietrzne można znaleźć od 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...