Skocz do zawartości

[Giant Talon 27.5 2] Modernizacja


wulki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W zeszłym roku kupiłem ten rower. W lutym założyłem pedały spd. W zeszłym tygodniu wystartowałem w pierwszym maratonie i nawet mi się spodobało. Teraz zastanawiam się od czego mógłbym zacząć modernizację roweru.

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie [emoji1]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najważniejszych elementów w rowerze które najefektywniej wpłyną na szybszą jazde:

Koła - lepsze przyśpieszenie, hamowanie i prowadzenie roweru

Amortyzator - lepsza przyczepność i komfort jazdy

na każdy z tych elementów wypadało by przygotować minimum 1000zł żeby wymienić na sprzęt z górnej półki zeby poczuć różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam, że na szybko i na tanio polecam zmienić opony. Około 300 zł, a możesz sporo zrzucić z wagi oraz wybrać szybszy bieżnik (zapoznaj się z hasłami opory toczenia, rolling resistance). Np. Rocket Rony Evo ważą ciut poniżej 500g, znam też takich co wygrywają na Furious Fredach (w 27,5 podobnie łyse są Thunder Burt). 

Korba XT poprzedni model 500 zł, ale uwaga, bo nieraz trzeba zmienić przerzutkę (w zależności, czy zmieni się liczba zębów na koronkach).

Według mnie najpierw koła, jak testowałem, to przy mojej słabej formie dają największego kopa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiem konkretnie, nie miałem obydwu, trzeba poczytać, popytać :).


 

 

Jeszcze szukam jakieś dobre obręcze w rozsądnej cenie. Co polecacie?
 

 

Użytkownik Dawid z naszego forum, daveo.pl . Składa koła bardzo porządnie i niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Jestem tu nowy, wiec prosze o wyrozumialosc jesli walne jakas gafe. Ja tez cos z modernizacji tylko inny model. Posiadam gianta talon 3 27.5 2015, tylko na takiego mnie stac. Chcial bym zapytac, co musial bym w nim zmienic z osprzetu, by moc rywalizowac w maratonach mtb? Oczywiscie nie chce go od razu calego odczarowac, tylko stopniowo. Od czego trzebaby zaczac? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...