Skocz do zawartości

[800zł]Rower młodzieżowy, do wypadów poza miasto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakupić sobie rowerek. mam wzrost troche ponad 180cm. Bicyklem powinno się łatwo jeździć, i powinien być lekki. W oko wpadł mi kross hexagon z tej aukcji- http://olx.pl/oferta/rower-gorski-kross-CID767-IDadNel.html#5cd002668e . Co o nim myślicie? Wiem że budżet troche ciasny, ale mam nadzieje że coś fajnego się do niego znajdzie :). Głównie chodzi mi o sprzęt używany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wzrost, długość nogi a może coś znajdziemy, a ty pablo nie pieprz głupot bo za 700zł też da się kupić rower i to nie z Tesco, poza tym forum jest żeby pomagać a nie kazać lecieć do tesco i kupić markokesza.

 

Najlepszym wyjściem będzie dorzucić 30zł i kupić ten:

http://allegro.pl/polerowany-lro-v1-men-solidne-aluminiowy-shimano-i5363694639.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam. Jaki palecacie rower w przedziale cenowym 700 zł.

Tylko musi być nowy. :laugh:

 

Mój dzieciak (14 lat) ostatnio sprawił sobie Horizon Storm za 700 zł. Myślę, że za tą cenę jest naprawdę ok. Na plus na pewno kaseta, tylna przerzutka alivio, klamkomanetki i firmowy amorek (najniższa półka, ale i tak lepszy od wynalazków typu zoom czy bravo). Najsłabszym elementem wydaje się podwójnie amortyzowana rama, ale przy jego wadze - ok. 50 kg i tak tylne zawieszenie praktycznie nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Z ciekawości zważyłem ten rower i wychodzi 15,5 kg (+/- 0,1 kg, bo ważone na wadze łazienkowej) z pedałami. Pewnie bez tylnego pseudo-amora byłoby w okolicach 13,5-14 kg. No ale wytłumacz gimbusowi, że jeden amortyzator (albo wręcz sztywny wideł) byłby dla niego lepszy ;-) I tak uważam, że wybrał nienajgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz większej wagi ten amorek będzie pochłaniał też energię z pedałowania bujając się. A bez tłumienia nie będzie też nic amortyzował, przykładowo: zjeżdzając z kraweżnika sprężyna zbierze energię a następnie bardzo szybko ją uwolni jak to zwykła sprężyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś lepszego, ten rower jest chyba na jakimś starym osprzęcie a z tego co sie dowiedziałem to waży 19,6kg wiec masakra troch, ale może niech się ktoś bardziej obeznany wypowie. Nie kupuj na siłe roweru z tarczowymi hamulcami bo w tej cenie będą same problemy z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie kupisz roweru do downhillu, a ten co podałeś będzie bardzo złym wyborem, jest strasznie ciężki, poza tym to jest atrapa amortyzatora i chyba tylko dużo waży, ja Ci niestety w wyborze roweru do downhillu nie pomoge. Stwórz nowy temat z dobrym opisem i wtedy Ci może ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...