Skocz do zawartości

[Amortyzator] Suntour XCR LO lub RL


adihasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Trochę poczytałem o amortyzatorach XCR  bo taki chciałbym kupić. A konkretnie rozglądam się za XCR RL 26'' ahead 1 i 1/8 , skok 100mm z piwotami ( najchętniej w białym kolorze ) i okazało się że jest problem z dostępnością bo większość bez piwotów.

I teraz mam pytanie do fachowców :) znalazłem taki z 2008 roku za 310PLN nowy - czy warto taki czy szukać z młodszego rocznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wkleić


może podam nr aukcji na allegro 4997132396


no i lipa teraz doczytałem ze tylko hamulce tarczowe


hehe napisałem do tego gościa z allegro i miesza strasznie ale odpisał ze biale ma bez piwotów a czarne amory z piwotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś sprawdziłem XCR'a 100mm ale okazało się ze nie będzie dobrze z moją ramą - za wysoko ją uniesie. Może mi ktoś podać wymiar amortyzatora XCM-HLO ?

XCM o skoku 100 będzie prawie identyczny. Może poszukaj czegoś o skoku 80.

A tak w ogóle to jaki masz rower i jaki masz obecnie zamontowany amorek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem to w twoim rowerku tylko w wersji SE montowali przedni amorek. Był to jakiś RST prawdopodobnie o skoku 80, niestety nie jestem tego pewny.

Ja widzę u ciebie 3 wyjścia. Po pierwsze to zostawić wszystko tak jak jest i zbierać na nowy rower. Drugie wyjście to kupić jakiegoś taniego uginacza o skoku 80 , lub coś powietrznego używanego ale to już raczej będzie skok 100 i wtedy geometria roweru się pogorszy.

Trzecie wyjście to kupić nowy amorek , np taki jak w linku niżej ( można go ustawić na 80 ) ale do tego dojdzie ci jeszcze wymiana przedniego koła i hamulca. Przykłady podałem niżej. 

 

http://www.activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/xcr/26-cali_amortyzator-suntour-xcr-rl-26-air-dysk-bialy-2015/896

 

http://allegro.pl/kolo-przod-26-do-hamulcow-tarczowych-obrecz-stozek-i5233040184.html

 

http://allegro.pl/hamulec-avid-bb5-i5365715153.html

 

Niestety to jest dość droga opcja , całość Cię wyjdzie około 700 zł. Tu musisz sam zdecydować czy Ci się to opłaca. Jeżeli na rowerze dobrze Ci się jeździ i reszta podzespołów jest sprawna to można zaryzykować. Na pewno amorek powietrzny i hamulec tarczowy jeszcze podniosą komfort jazdy. Ale jak za chwilę będziesz musiał wymieniać następne zepsute lub zużyte części to lepiej zacząć odkładać na nowy rower. 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...