Skocz do zawartości

[trening] przygotowanie do kilku dniowego wyjazdu rowerowego


zbik93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio pisałem tutaj o wymianie części rowerowych ale to już mam za sobą :)

 

 

W tamtym sezonie zrobiłem z dziewczyną pierwszą setkę na rowerze w ciągu dnia.

 

Co nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem, trasa była wymagająca dla Niej ale dała sobie radę :)

 

 

Tym razem rzucamy się (ja też) na głęboką wodę i to serio :)

Chcemy pokonać w ciągu kilku dni ok 700-800km.

 

Myślę że rozłożylibyśmy sobie to po ok 120-140km dziennie i tutaj rodzi się pytanie jak dobrze przygotować się do tego wyjazdu?

 

Z tego kilka pytań.

 

1. Jak rozłożyć sobie plan treningowy na ten okres i ile będzie nam potrzeba na przygotowanie się do takiego wyjazdu (czas trwania planu treningowego)

2. Co warto wziąć na taki wyjazd. 

3. Gdzie korzystać z noclegów, agroturystyka, pola namiotowe?

4. Jak przygotować nie tylko swoje mięśnie ale swój organizm do takiego wysiłku? Jak zmienić przed nawyki żywieniowe?

5. Co jeść podczas takiej trasy?

6. Ile godzin dziennie najlepiej było by jechać?

7. Co pić, woda czy izotoniki?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120-140 km to nie jest jakieś wielkie halo, zwłaszcza na cały letni dzień. Młodzi jesteście zakładam - dacie radę.

 

Ad 1

Może ktoś Wam tu doradzi jakiś super plan treningowy. Ja po prostu na miesiąc, półtora przed każdym dłuższym wyjazdem zwiększam sobie intensywność codziennego jeżdżenia i tyle. Na codzień np: do pracy jeżdżę okrężną drogą - czego nie mogą pojąć moi koledzy współpracownicy :no:.

Ad 2

http://rowerem-za-grosze.blogspot.com/2014/02/ekwipunek.html

Ad 3

Ja polecam na dziko lub "na gospodarza" , ale oczywiście możecie to rozszerzyć o agroturystykę czy pola namiotowe.

http://rowerem-za-grosze.blogspot.com/2014/08/regeneracja-w-trasie-czyli-spokojny-sen.html

Ad 4

na pewno w takiej trasie odczuciecie tyłki (otarcia itp), więc spodenki rowerowe obowiązkowo. Codziennie wieczorem profilaktycznie posmarować się w "tych miejscach" Sudocremem i będzie ok.

Ad 5

To nie jest ekstremalnie sportowy wyjazd prawda ? Więc jedzcie po prostu to na co będziecie mieć ochotę. Organizm Wam podpowie.

Ad 6

To zależy - ile czasu będziecie poświęcać na odpoczynki, zwiedzanie itp. Myślę że 6-8 godzin czystej jazdy w ciągu dnia Wam wyjdzie. 

Ad 7

Ja piję wodę z dodatkiem multiwitaminy i magnezu (pastylki musujące)

 

Aha - no i pozazdrościć dziewczyny :thumbsup: Nie każda chce tak jeździć. Doceń to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.To zależy co lubicie. Ja np. preferuje noclegi na dziko pod namiotem, najlepiej nad wodą. 

6. Ile dziennie? Rozplanuj sobie wcześniej etapy . Ile danego dnia macie do przejechania, bo jak będziecie ograniczeni czasowo to w przypadku kiedy jednego dnia zrobicie mniej to będziecie musieli to nadrobić innego dnia. 

7. Unikaj samej wody, organizm przy takim wysiłku potrzebuje jednak różnych minerałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...