Skocz do zawartości

[Opony/koła?\] Dziwne odkształcanie się - nie wiem o co chodzi.


bartekbf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zakupiłem jakiś czas temu rower - mniejsza o ramę i osprzęt, ale powiem tylko, że jest bardzo przyzwoity - do niego były dość fajne koła: model Fulcrum Red Metal Zero (http://ctbike.pl/fulcrum-red-metal-zero-xrp-kola-ust-disc-6-srub.html). Są one w rozmiarze 26" i w zestawie z oponami Schwable Rocket Rone - 2,25x26. Niestety nie wiem jakie dętki, bo nie dokopywałem się jeszcze do nich. Koła były nieco scentrowane, więc oddałem je na serwis i są w bardzo fajnym stanie. Lecz niestety opona biła mi w jednym miejscu (tył - bicie góra dół). Udało się zażegnać ten problem, lecz ostatnio zauważyłem, że przód odkształcił mi się nieco na boki - zresztą tył chyba też. Co mam zrobić z tym felerem? Preferuje raczej dość terenową jazdę, nieco agresywną. Powiedzcie mi, czy te koła nadają się w ogóle do takiej jazdy w terenie? Gdzie leży wina tego odkształcania się? Czy po stronie opony? Czy może koła mi się non stop centrują? Sam już nie wiem... Pomóżcie coś w tym temacie :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcz raczej nie bije na boki - wprawdzie nie mam profesjonalnej centrownicy, ale tyle jestem w stanie stwierdzić po zakręceniu kołem. Opony były nieco odkształcone, ale wskoczyły w końcu równo na obręcz i było ok. Tylko znowu zrobiłem coś koło 200-300 km i znów pojawił się problem, a po wczorajszej jeździe w terenie mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Ewidentnie bije na boki i problem się pogłębia. Co mam na to poradzić? Smarowanie ludwikiem? Dopompowywanie do 4 atmosfer? W serwisie (podczas centrowania kół) udało im się jakoś zrobić, że bicie przestało przeszkadzać w jeździe. Ale jeśli ten problem ma mi się co jakiś czas odnawiać, to ja już sam nie wiem... Powiedźcie mi jeszcze, czy te koła nadają się na jazdę w stylu mtb? Lasy, góry - ogólnie teren - nie są zbyt "delikatne" do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...