Skocz do zawartości

[Łańcuch] Jaki łancuch do napędu 9s


Gregory34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że mój łancuch powoli zaczyna się konczyć,trzeba będzie podjąć decyzję co kupić.

Tu właśnie mam dylemat czy następny KMC x9.93,Connex 904 czy Shimano HG73 lub HG93

Co polecacie?

Czy  spinka Connexa będzie pasowała do KMC

 

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z HG93 i nie polecam. A skoro model z wyższej półki shimano się nie sprawdza to tańsze raczej nie będą lepsze. Po 2,5kkm kaseta nie była w stanie przyjąć nowego łańcucha. Co prawda jeżdżę na tym napędzie do teraz (około 5kkm) ale to już na oparach lecę. Następny będzie raczej campagnolo choć cena odstrasza. Pytanie przy okazji, czy np 2x HG93 na zmianę da taki sam przebieg jak C9? Ktoś to testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym KMC X9.93 Był na wyposażeniu i nie wiem ile poprzedni wlaściciel na nim przejechał.Macie o nim jakieś opinie

Zakup Campy C9 zostawię jak będe wymieniał u siebie,teraz  wiązał by się z wymianą kasety,na razie obecna ma się jeszcze Ok 

A co z tą spinką Connexa i łancuchem KMC -będzie to gadało razem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem prawie  nowym Connexem ze swojej szosy (150 km przebiegu)więc wygląda i działa jeszcze OK

@seraph Campa 9 na pewno jest wyśmienitym łańcuchem i tego nie neguję,ale dla kobiety która robi rocznie max 2 tys km  to trochę przerost formy nad trescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam  shimano deore hg53 i chodzi jak marzenie, super płynnie.
"Nie znam się, ale się wypowiem"  :sick: Każdy łańcuch będzie "płynnie" chodził. Pytanie brzmi: jak długo?

 

 

dla kobiety która robi rocznie max 2 tys km  to trochę przerost formy nad trescia
Przy podobnych (a nawet mniejszych) przebiegach zdecydowałem się na 2x hg93. Koszt to 120 (w tym przesyłka), więc do przyjęcia, a myślę, że 4-5k km spokojnie taki zestaw wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...