Skocz do zawartości

Szlak Odry Świnoujście - Wrocław (szukam chętnych)


ubzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Poszukuję/my osób na eskapadę rowerową Szlakiem Odry ( Odra River Trail)
W planie mamy przejechanie ze Świnoujścia do Wrocławia w terminie 18-26 lipca 2015(9dni).
Trasa będzie się w większości pokrywać z przebiegiem Odra River Trail (www.bikemap.net/pl/official/2063586-greenway-oder-river-trail/). Ponieważ pomiędzy Głogowem a Kostrzynem brakuje mapy w internecie będziemy improwizować, a może nawet odkryjemy już istniejący szlak. smile.png Opisy ze stron (www.szlakodry.pl/) sugerują że nawet w tym pustym miejscu istnieje już szlak. Przewodnik po trasie Wrocław -Głogów można znaleźć tutaj polskaturystyczna.pl/ebooki/przewodnik_szlak_odry_ebook.pdf
Planowana trasa www.bikemap.net/en/route/3010948-swinouj...-wroclaw-szlak-odry/
Do przejechania 651 km - co daje jakieś 70 km dziennie. W przypadku spadku formy lub niesprzyjających warunków atmosferycznych dopuszczamy możliwość posiłkowania się PKP smile.png.
Noclegi w agroturystyce/pensjonatach. Ustalamy jakieś miejsce noclegowe i każdy na własną rękę szuka czegoś w okolicy.

Jeśli chodzi o uczestników to jak na razie jestem ja czyli Zuza i moja koleżanka. Formę mamy średnia tzn myślimy że damy radę wink.png. Całkiem wiekowe nie jesteśmy, ale 30tke już jakiś czas temu skończyłyśmy. To moja pierwsza tak długa wyprawa, dla sprawdzenia się przed dalszymi planami. Rower mam jak na razie stary być może kupie trochę lepszy , ale nie jest to pewne.

Jeśli ktoś miałby ochotę przyłączyć się na całość lub fragment trasy to zapraszamy.

Pozdrawiam,

Zuza

post-186753-0-79066100-1431553892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza trasa pokrywa się częsciowo z moją, jechałem w zeszłym roku wzdłuż Nysy i Odry od Zgorzelca do Zalewu Szczecińskiego.

Moja relacja z odcinka odrzańskiego jest tutaj: http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=4626 i następne etapy, może się Wam przydadzą jakieś informacje.

 

 

 

Noclegi w agroturystyce/pensjonatach. Ustalamy jakieś miejsce noclegowe i każdy na własną rękę szuka czegoś w okolicy.

 

 

Z noclegami bywało średnio. W Wolinie i Szczecinie jest schronisko młodzieżowe PTSM, poza tym agroturystyki. AGroturystyki i pensjonaty wzdłuż całej granicy są nastawionie na gości z Niemiec, z odpowiednim skutkiem pieniężnym (i na ogół brakiem miejsc). Cześć pensjonatów to lokale ze specjalnymi uciechami ;-), też pod Niemców. Jest też duże oblężenie tańszych noclegowni przez pracowników firm w delegacji. Ostatecznie jechałem do jakiegoś mcdonalda z wi-fi, i na eholiday.pl znajdowałem agroturystyki, do których dzwoniłem, żeby niepotrzebnie nie jeździć i tracić czas na szukanie.

Na Odrze w kilku miejscach są promy, co stanowi atrakcję specjalną :-) W Gozdowicach nie kursuje w poniedziałki, a w Brodach koło Czerwieńska, jakby nie kursował, to można przekroczyć Odrę mostem kolejowym (pomost dla pieszych) koło Nietkowic. Z tym, że onegdaj ukradli 1 kratę, jest dziura w pomoście, nie wiem, czy już uzupełniono. W Bytomiu Odrzańskim była przeprawa łodzią, też super atrakcja, nie wiem, czy jeszcze jest. Jak się przyjechało od drugiej strony Odry, to trzeba było się wydzierać i gwizdać, żeby operator łodzi zobaczył i przypłynął :-)

Udanej wyprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w tamtym roku jechałem z kumplem, z Jeleniej Góry do Świnoujścia (przez Zgorzelec) trasą Oder-Neisse, trasa na początku bardzo ciekawa i urozmaicona, później niestety staję się bardzo nudna, jazda po wale przez X kilometrów, widok cały czas ten sam. Co do noclegów to wszędzie na dziko, ale po niemieckiej stronie istnieją hoteliki dla rowerzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  , od dawna szykuję się do podobnej wyprawy ale  tematy jak ten bardzo szybko umierają bo każdy bardzo by chciał a potem zawsze coś . Jeżeli termin macie już ustalony i jedzieie na 100% a niebędzie wam to przeszkadzało ja się pod tym podpisuję . możemy ustalac resztę PW . oczywiście zachęcam więcej ludzi do wycieczki . Pozdrawiam Irek


 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

 

W niedzielę wróciłam z wyprawy. Trasa w większości pokrywała się z zaplanowaną. Przejechanie zajęło 9 dni.  Informację na temat stanu szlaku postaram się umieścić w necie.

Zamykam temat.

 

Pozdrawiam

 

Zuza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...