Skocz do zawartości

[pierwsza rama] do szosy, pomoc


yendrek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym złożyć pierwszy rower do szosy, nie ma w tym doświadczenia dlatego prosił bym o pomoc.

 

wiem, że jest dużo informacji w internecie jak dobrać ramę, ale gdzie nie czytam wszystko jest inaczej. 

 

Mam 185 cm wzrostu i rozmiar nogi bez buta, (wyczytałem aby mierzyć z butem i bez wiec już sam nie wiem) to ok 85 cm, wiem że wielkość to nie wszystko ale wolał bym dobrać mniej więcej dobrą ramę, 

 

mogę kupić za dobre pieniądze specialized secteur triple, ale właściciel nie wiem jaki ma rozmiar bo naklejki są pościerane wiec według Was i danych geometrii co byście doradzili. 

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/road/secteur/secteur-triple#geometry  

 

który rozmiar, oraz jak będę miał możliwość przymiarki na co zwrócić uwagę skoro nie ma rozmiaru na ramie, co pomierzyć abym wiedział, że to odpowiedni rozmiar. 

 

Oraz zastanawiam się nad kupnem ramy i złożeniu samemu całości, według ego zdjęcia ( w linku) który rozmiar byłby dobry

 http://tufotki.pl/6EeAs

 

ogólnie to nie wiem na co konkretnie zwrócić uwagę jak będę miał rower do przymiarki, aby był dobry rozmiarem, może jakieś małe podpowiedzi od  doświadczonych osób. 

 

dzięki wielkie za pomoc 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz żadnego doświadczenia z z szosową ramą i jej geometrią, odradzałbym składanie, bo zainwestujesz czas i pieniądze, a potem może się okazać że rower jest niedopasowany.

Tabelki, tabelkami, ale często rozmiar ramy jest bardzo indywidualną sprawą.

A Secteur to z szosą ma wspólnego tylko to że ma baranka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to w takim razie porównując te dwie ramy to które na sam początek są dobre, skoro specjalized secteur nie do szosy to jak z geometrią drugiej ramy. 

a jaka różnica jest między secteur a inna ramą typową szosową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy wymiar ramy to Top Tube, na jej podstawię dobierasz ramę.

Kolejnym wymiarem mocno określającym charakterystykę roweru jest Head Tube - długość główki. Im wyższa tym pozycja bardziej wyprostowana, zrelaksowana.

Można też patrzeć na wheelbase, im mniejszy wymiar, tym geometria bardziej zwarta, ciaśniejsza, bardziej sportowa.

 

Porównaj tego Secteura z Tarmaciem, typowo wyścigowym modelem, powinno ci to trochę rozjaśnić.

Co do rozmiaru ramy to dodam tylko że ja przy 178cm jeżdzę na ramie 545mm TT + mostek 110mm, ale sporo ludzi o takim samym wzroście woli większą ramę.

Każdy ma inne proporcje i inną gibkość.

 

Secteur oczywiście jest jakąś tam szosą, ale jak dla mnie jest to bardziej fitness bike z barankiem, myślę że jak już składać to coś bardziej charakternego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze najważniejsza jest dlugosc od osi główki ramy do środka sztyca, a wysokosc juz sama wyjdzie, ok a jak teraz dobrać ta dlugosc pod siebie, jest dużo kalkulatorów w necie ale czy to na pewno wyjdzie dobrze.

z geometri tej drugie ramy nie speca wychodzi ze najlepsza by była 54 -56. A duzo w internecie pisze ze wysokość jest ważna dobiera sie pod długość nogi. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...