Skocz do zawartości

[sztyca] Problem z sztycą i siodełkiem


Damel

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem z siodełkiem i sztycą podczas jazdy uchwyt od sztycy odkręca się prze sto ciągle spadam ze siodełka. Byłem już w sklepie rowerowym powiedzieli mi że będę musiał kupić sztyce i siodełko nowe u nich gdzie zapłacę 100+zł, u nich tylko kupuje się rzeczy zamiast naprawiać zepsute. Pomożecie jeśli mam kupić wszystko nowe to jakiej firmy i jakie modele budżet 80zł .

post-186708-0-54649100-1431512569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sztyca ze zdjęcia nic nie wnosi. Bo dopiero nakładki jażemka trzymają siodło i w nich jest problem. Z tego co widzę to Zoom. Czyli jak w większości przypadków za mocne dokręcenie spowodowało wygięcie zacisków jażemka.

 

#...#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam za to ręki, ale myślę, że zbyt mocne dokręcenie, a nawet wygięcie jarzma nie spowodowałoby zmiażdżenia żeberek na sztycy. Tym bardziej, że wytarły się one najbardziej po bokach. Jeśli natomiast była za mało dokręcona to podczas jazdy jarzmo mogło się delikatnie przesuwać w różne strony i wytrzeć powierzchnie styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to wytarcie boków było dla mnie wyznacznikiem tej tezy, ponieważ druty siodła za mocno dokręconego działają na zewnątrz jażemka. Dobrze dokręcenie siodło pracuje na całej powierzchni.

Przyczyną tego może być też słaba jakość blaszek jażemka i wyginają się pod ciężarem jeźdźca.

#...#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiałem z jakiego jarzmo zostało wykonane musiałby być plastelina żeby na tak krótkim odcinku wygięło się tak, że stykałoby tylko na krawędzaich ze sztycą. Kształt jarzma dodatkowo przeciwdziała wyginaniu się tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...