Skocz do zawartości

[korba] zjechany gwint - dwa pytania o wymianę


Prz

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy (nie wiem jak to zrobił :wallbash: ) jeździł rowerem z krzywo przykręconymi przez siebie pedałami, no i gwint w prawym ramieniu jest zupełnie zjechany. Czy do korby trekkingowej Shimano FC-M311 da się dokupić samo prawe ramię, czy po prostu trzeba zmienić korbę?

Drugie pytanie - czy przy wymianie korby na ten sam model może zostać stary suport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) W lewym ramieniu też był zapewne krzywo wkręcony pedał, bo sam wypadł w czasie jazdy, ale gwint nie wyglądał tak źle, udało się go poprawnie wkręcić, pytanie czy z czasem się też nie rozwali, więc chyba lepiej całość wymienić.

 

No to jeszcze pytanie - czy wymieniać na M311 jak było wcześniej? Czy teoretycznie lepszy model, ale też na kwadrat, cokolwiek zmieni? Czy może warto od razu zrobić upgrade do Octalinka/HT II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower nie jest mój, więc trudno mi mówić za właściciela ;) Bardziej nawet niż o wadze, myślałem o sztywności, która ponoć jest słaba w korbach na kwadrat. Sam od roku mam tylko przełaja z korbą HT II, więc nie znam się zbytnio na komponentach z niższej półki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem co to za rower, ale sądząc po zamontowanej korbie nie jest najwyższych lotów. W takim przypadku nie widzę sensu inwestowania ponad 200 zł w korbę. Tym bardziej, że zaraz ktoś może do niej krzywo wkręcić pedały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to Scud, odpowiednik Kandsa Maestro 2014. Wymianą zająłbym się sam, żeby uniknąć dalszych komplikacji :P

Na dobrą sprawę to korba (Altus) jest najniższym klasowo elementem napędu tego roweru - przerzutki Alivio, manetki Acera. Korby na octalink zaczynają się od 120 zł, do tego koszt suportu, także akurat ten link, co znalazłem, wydaje się być atrakcyjny cenowo, o ile w ogóle upgrade dojdzie do skutku, właściciel musi podjąć decyzję, czy chce ulepszać, czy zostaje przy tym, co ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...