Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Elitary V3 - Czy to odpowiednia propozycja cena do jakości


Rekomendowane odpowiedzi

Ok ost nurtujące pytanie w sprawie ramy. Mierzyłem teraz dł krocza od podłogi. Mam 88cm. Nie wiem jaka ramę brać, 19 czy 21. Musi mieć min 4cm luzu. Na 21 ramę przypada 83cm + 4 te minimum to wychodzi 87cm, niby jest dobrze. Natomiast Max moze mieć 10cm i tu tez sie rama 19 ładnie mieści. Wiec tutaj mam spory dylemat. Wazę 85kg, wzrost 186cm. Pomożecie? Pewnie tutaj trafnie mi doradzacie. Bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Lazaro ma Alivio 2015 MTB

ten drugi Alivio 2015 Trekking

Co nie zmieni faktu, że wolałbym wersję MTB. Ale oki masz rację. 

 

Tak czy inaczej wasza dyskusja się przydała (* przynajmniej mi) bo dowiedziałem się czegoś nowego o Alivio.

 

A ten Cross Disc ERIES EVEO ALIVIO 2015  to całkiem fajny rowerek za dobre pieniądze.

 

Ciekawe jaka waga szczególnie w porównaniu z tym Lazaro.

 

I jaka geometria - wymiary, przekrok itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Wczoraj wlasnie do mnie dotarl Lazaro Elitary v3. Zabralem sie za skrecanie, kierownica, siodelko, pedaly. Zostalo mi tylko przednie kolo i tu jest problem. Nigdy nie mialem tarczowych hamulców, to sa moje pierwsze w zyciu. Jak zakladam kolo to dziwnie ten haczyk z napisem 'Close' jest przy tej tarczy, boje sie ze podczas jazdy moge to wejsc do srodka. Przedstawie zdjecia jak to wyglada. Co do drugiego pytania, tutaj z przodu i z tylu w hamulcach mam takie zawleczki, czy trzeba je wyciagac? przedstawie to na zdjeciu drugim. 

 

IMG_1961.jpg

IMG_1964.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Zamień po prostu pozycję szybkozamykacza tak by dźwignia była po stronie napędu a nakrętka po stronie tarczy. Jak będziesz zamykał dźwignia ma być w pozycji Open, dokręcasz nakrętkę, zamykasz dźwignię tak by stawiała opór podczas zamykania ale bez użycia maksymalnej siły. Ta ostatnia uwaga tak na wszelki wypadek ;)

Ad2. Zawleczka zapobiega wypadnięciu klocków hamulcowych z zacisku, nie wyciągaj jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaaa. Juz sprawdzam.myslalem ze po stronie tarczy ta zawleczka gdyz z tylu jest wlasnie po stronie hamulców. Dziwnie bo na osce sa wlasnie sprężyny jestszcze i to one nachodzą na wycięcie w ramie na koło. Rozumiem ze tak ma byc? Sprawdzałem tylne i jest wsadzone na te sprężynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie mogę rozszyfrować o co dokładnie chodzi w Twojej wypowiedzi :) Sprężynki na osi szybkozamykacza powinny być dwie niezależnie czy jest to koło tylne czy przednie, zawleczkami powinieneś się przejmować tylko wtedy gdy

- nie ma ich

- końcówka nie jest rozgięta i można je wyciągnąć swobodnie ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Parę dni mineło czy ktoś jeszcze kto nabył tego Lazaro Elitary V3 ostatnimi czasy może się podzielić opiniami na temat tego roweru. Wiem, że cena do osprzętu wypada bardzo korzystnie z drugie strony tak sobie myślę, że koła i kierownica od ferrari założona do poloneza nie koniecznie musi super zatrybić (porównanie może trochę przesadzone) :) Proszę dajcie znać jak macie coś ekstra o tym rowerze. z góry dzięki pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Posiadam ten rower od niedawna. Bardzo dobra relacja ceny do jakości. Jak dotąd znalazłem jedną wadę a mianowicie dziurki mocowania górnego tylnego bagażnika są zbyt skierowane w stronę rury podsiodłowej. Połamałem jeden z prętów mocowania wyginając w celu montażu. Właśnie dziś zakupiłem nowy zestaw (14 zł) i jutro będę montował. Jako że są hamulce tarczowe polecam tulejkę dystansową (montaż bagażnika), ja swoją (PCV czy coś) ze śrubką nierdzeną zakupiłem w Castoramie i przyciąłem.

Aha i te rowery są znane z niestandardowej geometrii więc dla mnie przy wzroście 176 cm i nodze 80 tylko rama 17" inaczej jajecznica ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...