Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Elitary V3 - Czy to odpowiednia propozycja cena do jakości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów   :thumbsup: 
Postanowiłem się zarejestrować na forum rowerowym ze względu na fakt iż rozglądam się za zakupem nowego roweru.
Mój teraźniejszy rower, który odziedziczyłem po ojcu to MAGNUM Trekking. Lubię wyjeżdżać z nim w dłuższe trasy asfaltowe (20-40km) jest lekki i to jedna z jego zalet. W jazd do lasu to już duża przeszkoda. Jeździ się sztywno i nie wygodnie. Rama jest dla mnie za duża. Postanowiłem rozejrzeć się na rynku i dzięki temu forum zauważyłem fajny (jak dla mnie rower), który spełnił by moje wymogi. Jednak postanowiłem Was drodzy koledzy i koleżanki podpytać czy jest to dobra propozycja jeśli chodzi o cenę do jakości. Model, który mi się spodobał to lazaro elitary V3 z hydraulicznymi hamulcami. Koszt na tą chwilę to 1689zł. 
!HYDRAULIKA ALIVIO BLOKADA__LAZARO ELITARY V3__MEN (5338184444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Czy w tej kwocie może ktoś mi zaproponować jakiś inny rower jeśli chodzi o podzespoły? Czy jest to dobry wybór? Zależy mi na kołach 28. Chciałbym się dzięki Wam dowiedzieć czy wydanie takiej kwoty na ten model jest dobrym rozwiązaniem. Do tej pory szukałem roweru do 1000zł i już przekraczam budżet więc jeśli chodzi o jakieś droższe modele to myślę, że cena którą muszę zapłacić za ten model jest maksymalna. Będę wdzięczny za każdą opinię.

Serdecznie Pozdrawiam   :thumbsup: 
Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Alivio z tego roku (Lazaro jest na niej oparty) zbiera pochlebne opinie profesjonalnych recenzentów. Co do osprzętu zawsze u tego producenta krytykowałem rodzaj suportu - na kwadrat. Najbardziej optymalny byłby tu chyba Octalink (9na Hollowtech II w tej cenie nie ma szans)

W tym modelu najbardziej mnie zastanawia amortyzator. Zastosowano wersję z 75 mm skoku, przy czym rama jest identyczna jak w Integralach a tam jest skok 63mm. Spowoduje to podniesienie sterów i zmianę konta o dużą wartość. Zważając na to że Integral jest bardzo pod sterowny, taka zmiana jeszcze pogłębi ten efekt. Więc moim zdaniem ten rower bedzie się co najmniej średnio sprawdzał w lesie. Oczywiście w lesie, bo na utwardzonych prostych traktach jak najbardziej sobie poradzi. 

 

Nie zmienia to faktu, że w tej cenie ciężko ci bedzie coś znaleźć podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Eries Eveo Disc. W zasadzie to samo co Lazaro Elitary, ale tańszy ( łącznie z wysyłką, Eries ma darmową ) o jakieś 150zł, a jeszcze można się potargować " poza Allegro " :D

 

 

http://allegro.pl/cross-disc-eries-eveo-alivio-2015-9-x-3-19-i5274143818.html

 

Ja za swojego dałem 1500zł już razem z wysyłką, ale to " poza Allegro ". Rower miał źle wyregulowane hamulce jak przyszedł, ale sprzedawca zapłacił mi za interwencję serwisanta.

 

Także 1500zł za Eries a 1714zł za Lazaro ( z wysyłką ) to już dla mnie znacząca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że w Lazaro jest model 2015 RD-M a w Eries model 2015 RD-T ?

 

A amortyzatory czym się różnią ? I w jednym i w drugim jest SR Suntour NVX HLO. W opisie Eries jest 63mm, ale ja dostałem 75mm. Nawet nie wiem czy ten amor ze skokiem 63mm w ogóle istnieje, może pomyłka w opisie aukcji, bo na stronie Suntour nie widziałem wersji 63mm tego właśnie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby lepsze, ale na centrumrowerowe.pl różnica w cenie między wersją MTB a Trekking to 16zł. Niby MTB jest trochę " cieńsze " ( chudsze ), żeby w razie jazdy po górach nie ocierało o nic ( nie wystawało za bardzo poza obrys roweru ). Ja po górach nie jeżdżę, także mi pasuje to co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...