Skocz do zawartości

[namiot] Fjord nansen Tolima 2 opinie


xwiewiurx

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

przeszperalem caly internet i nie znalazlem za wielu opinii na temat tego namiotu. Malo sie o nim pisze w necie (czyzby byl tak dobry ze ludzie nie fatyguja sie o nim pisac heehe)

Z posrod wielu tylko ten 1 mi odpowiada. Myslalem jeszcze nad namiotem hannah covert 2 oraz robens lodge forest. Niestety odpadaja ze wzgledu na stelaz wewnetrzny. Wolalbym je ze wzgledu na szerokosc sypialni (wychodzi wiecej niz we fjordzie) no ale coz trzeba bylo pojsc na kompromis.

Nie ma za wiele namiotow wolnostojacych, do 1000zl ze stelazem zewnetrznym, wadze okolo 3kg, dwoma przedsionkami przynajmniej 90cm glebokosci i sypialnia wiecej jak 130cm szerokosci.

To sa moje wymagania. Jesli ktos mial okazje wyprobowac ten namiot i ma juz jakas opinie to prosze sie poczuc wywolanym do tablicy ;) POdrozowac mam zamiar w 2 osoby. I tu nasuwa mi sie od razu mysl. Namiot ma 100cm wysokosci, nie bedzie on za niski zeby swobodnie usiasc w 2 osoby w takim namiocie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też się zainteresować namiotem Fjord Nansen Tordis 2. Sam taki mam, ma dwa osobne wejścia i dwa przedsionki w których mieszczą się bagaże z roweru spokojnie. Ma stelaż zewnętrzny także szybko się go rozkłada i składa nawet samemu. Linki odciągowe służyły mi często jako sznurek do suszenia ciuchów. Producent zdaje się podawał że ma ważyć 2,8kg około. Wytrzymał mi bardzo duże burze i pół dnia lania deszczu i nic nie przesiąkało. Środek ma dosyć wysoki i można w miarę swobodnie się przebierać w środku albo siedzieć. W środku z obu stron kieszenie z siatki na jakieś rzeczy, na górze oczko do np powieszenia lampki, sypialnia oddzielona drobną siatką także robactwo nie wchodzi do środka jeśli się zamknie dobrze zamki, na wentylację tez w sumie nie narzekam, jedyny minus na razie jak dla mnie to śledzie z dosyć miękkiego aluminium i przy wbijaniu w twardsze podłoże potrafią się zgiąć ale to drobiazg. W środku dla dwóch osób jest dużo miejsca od biedy wejdzie trzecia osoba bardziej awaryjnie albo gdy się jedzie na krótko gdzieś bo na dłuższe wypady będzie trochę męczarnia bo wtedy bardzo blisko siebie się leży. Namiot mam trzeci rok i używany był na razie ponad 2 tygodnie czasu więc o awaryjności nie mogę zbytnio się wypowiadać, dotychczas wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzieki za odpowiedz. widze ze nie ma za wielu zwolennikow mojego typu. przyznam sie ze w tordisie nie przekonuja mnie wielkosci przedsionkow oraz mocowanie tropiku. po latach moga sie urywac te chaczyki ktore nie raz pewnie beda wystawione na probe wiatru. po drugie nie moge znalezc w zadnym sklepie tego namiotu , a ten moj znalazlem za 780 wiec chyba na nim przystane. chyba ze ktos jeszcze ma te moc by zmienic moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test obszerny :

http://expedition-madidi.org/fjord-nansen-tordis-ii-test/

 

Sklepy :

http://www.alpenski.pl/product/namiot-fjord-nansen-tordis-ii-9359/

 

http://www.bramgor.pl/pl/namiot-turystyczny-fjord-nansen-tordis-ii.html

 

http://www.na-ryby.com/pl/p/Namiot-TORDIS-II-Fjord-Nansen/5496

 

Ja swój kupowałem w tuttu.pl dzwoniłem żeby sprawdzić dostępność i do tego dołączyłem matę samopompującą i śpiwór. Jeszcze poprosiłem czy na rabat można liczyć i dostałem koło 10% i kartę stałego klienta z rabatem tam chyba 7% było. Trochę się spóźniłeś bo niedawno były duże rabaty chyba 20-30 % w tym sklepie to się pewnie magazyny opróżniły trochę. Warto na newsletter się zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

XwiewiurzeX - wymagania rozumiem, co do braku opinii tłumaczyć to można faktem, że namiot nie jest jakimś WOW i ludziom pisać się nie chce ;)
Na ngt znalazłem tylko wzmiankę o nim.
Ale jeśli pozwolisz zapytałbym:
- przedsionki takie duże bo?
- wolisz większy przedsionek czy wygodniej siedzieć w namiocie?
- no i tradycyjnie-dlaczego stelaż zewnętrzny? (moje ulubione pytanie :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolima wygląda ciekawie ze względu na trapezowe przedsionki, są duże. Niestety z braku opinii o tym namiocie, wybrałem Tordisa II. Kupiłem ze znajomym, gdzie wg. dystrybutora były to ostatnie dwie sztuki. Wyszło nas poniżej 700zł. Także jeśli oferty Tordisa wróciły to warto zapytać się o ich dostępność. Niestety ich cena powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pytanie czy ktoś szuka namiotu turystyczno-wyprawowego czy kempingowego :D
Co z tego, że przedsionki duże (po co takie duże skoro namiot dla 2 osób tylko) jak nie można wygodnie usiąść w środku w 2 osoby.
Wspomnianego tordisa kupiłem (i szybko oddałem) dla porównania wraz z vaudim, wybaczcie ale w tym porównaniu powiedzieć, że FjordNonsens wypada słabo było by eufemizmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odpowiadam pozno ale lepiej tak niz wcale ;)

1.Tolima otoz ze wzgledu na przedsionki duze , jestem balaganiarz i jak juz mam miec balagan to w przedsionkach co wszystko pomieszcza niz w sypialni. z reszta stron praktycznych przedsionkow nie bede wspominal bo sa wszem i wobec wiadome. Ja i moja zona jestesmy drobnej postury wiec nie ma problemu zeby wygodnie usiasc w tolimie.  zreszta wchodzimy do niego tylko po to by sie wyspac wiec wiele miejsca nie potrzebujemy. za to upichcic cos to lubie wiec przedsionek musial byc. tordis zacny ale przedsionki tak male ze bylo by DLA MNIE (podkreslam) niewygodne.

2. wolalbym i to i to ale ze naprawde ciezko cos znalezc w dobrej cenie i w moich kryteriach to postawilem na tolime . byl jeszcze hannah covert 2 ale ze stelaz wewnetrzny i wagowo podobnie postawilem na tolime.

3. zewnetrzny ze wzgledu na latwiejsze rozstawienie.taki namiot po wlozeniu samych palokow juz dobrze stoi. za to w wewnetrznym trzeba sie pobawic w dobre rozstawianie i naciaganie tak zeby sypialnia nie dotykala tropiku. po za tym stelaz zewnetrzny gdyz bede jezdzil w kraje gdzie wiecej pada niz "standartowo"

tolime juz kupilem i jestem zadowolony. chyba nakrece fimik na YT bo takego jeszcze nie ma ;) w sumie to sie zastanawiam czemy nikt nie nakrecil jeszce bo to naprawde dobry namiot za ok pieniadze. ciezko bylo znalesc cos za niecale 700zl

vaude jakiego masz?? one sa drozsze wiec w moim przypadku odpada

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna logika dwóch przedsionków.......

Jeżeli priorytetem jest ilość miejsca to Bastia.

(do przedsionka w Bastii III wchodzą dwa rowery,extrawheel i przyczepa dla psów,można spokojnie ugotować i wspólnie zjeść)

Takie extrasy kosztem 1kg wagi,czyli butelki wody.

Może w cięższej turystyce górskiej z rowerem ma to znaczenie,w każdym innym przypadku - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kolego ale to jednak 1kg wiecej to juz duzo. to raz dwa bastia nie ma 2 wejsc co ulatwia wentylacje po 3cie bastia nie jest wolnostojaca, jest namiotem tunelowym.....kolego mozna wymieniac i wymieniac... a co innego moglbym wybrac w tej cenie naprawde przeszukalem wszystko i na tamten czas nie bylo nic ciekawego dostepnego. myslalem nad marabutem arco ale z kolei waga... 

Przeczytaj 1-wszy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Rozważałem zakup tego namiotu w miejsce wysłużonego veiga, ale zniechęciły mnie zdjęcia tego namiotu, a właściwie zdjęcia z otwartym wejściem, czy faktycznie jest tak, że jak się rozepnie zamek, to jedna klapa jest przy maszcie nośnym i sypialnia nie jest osłonięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...