Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] Kryptonite - zablokowany kluczyk


wooke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam duży problem z łańcuchem Kryptonite Keeper. Chodzi o to, że gdy włożę kluczyk, który wchodzi ładnie zapięcie otwiera się i zamyka, ale za nic nie idzie wyjąć kluczyka. Prawdę mówiąc to wyjęcie zajmuje jakieś 15 minut na spokojnie w domu. Miał ktoś z was takie problemy może? Zamknięcie do wyrzucenia, czy może jakiś ślusarz by coś naprawił w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to stare zapiecie? Bo moze klucz sie wyslizgal i przestaje pasowac. Zdarzylo mi sie cos takiego w starym oplu (klucz zostal w stacyjce i sie nie przekrecal) skonczylo sie na pilowaniu stacyjki i wymianie. Probowales drugim kluczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapięcie ma ok. 2 lat. Dzieje się tak nawet z nowymi kluczami. Kluczyk wchodzi jak w masło a jak próbuję wyjąć to o coś zachacza. Ale już się domyślam co może być przyczyną. Wrócę do domu to sprawdzę to i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zamknięciu. Już się nawet nie otwiera. Kluczyk wchodzi i już nie przekręca się w żadną stronę. Klucz wychodzi z oporem również po psikaniu wd. 130 zl poszło się &@%?#. Trzeba rozejrzeć się za czymś innym. A najgorsze, że kumplowi poleciłem to g&@#%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam patent na wykorzytanie tego łańcucha tylko mam pytanko.

Czym przeciąć ogniwo żeby usunąć część z zamkiem? Zostałby mi wtedy sam łańcuch.

I dalej pytanko. Czy są do kupienia same takie małe kłódki to takich łańcuchów rowerowych?

Np:

0000_kryptonite_evolution_series_4_disk_

 

Tylko żeby nie kosztowało tyle co nowe zabezpieczenie, ale ze 40 pln max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcę odciąć to ogniwo w którym jest blokada. Ale takiej tradycyjnej kłódki, oczywiście małej nie utną mi jakimiś kombinerkami? Toć to cienki ten bolec ma. A nie będę wieszał kłódki wielkiej jak do stodoły.

 

-----Edit-----

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.szumgum.com/klodka-masterlock-vinyl-cover-9120.html

 

Nadaje się to do czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka. ;)

 

Współczuję Ci problemów z kryptonite keeper . :(

 

Gdy kupowałem łańcuch myślałem pomiędzy Magnum 3106, a Kryptonite keeper 785. Wybrałem Magnum, u mnie kluczyk chodzi idealnie i mam nadzieję że tak zostanie.

 

Kup zwykłą kłódkę, te do rowerowych zapiąć są drogie, kup zwykłą, ale taką co by ten pałąk (skobel, bolec czy jak tam się to nazywa) miała osłonięte. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooo? KrisK mam nadzieję że żartujesz. Nie dam 330 pln za kłódkę. Znalazlem coś takiego za 33 pln

oxford_disc_lock_hd-mini.jpg

 

Ale trochę wielka bo 10x10 cm wychodzi to już ulock chyba lepiej kupić. I na jakieś krótsze pozostawianie to samego ulocka używać a w jakimś nieznanym miejscu brać ulocka z łańcuchem. Chyba, że kolejny łańcuch kupić tylko tym razem z innej firmy niż to dziadowskie kryptonite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba, że kolejny łańcuch kupić tylko tym razem z innej firmy niż to dziadowskie kryptonite.

Używałeś jednej sztuki jednego modelu zapięcia Kryptonite a już wyrobiłeś sobie opinię na jej temat i jeszcze bezmyślnie powielasz ją w miejscu gdzie wiele osób używa zapięć tej firmy od lat i jest zadowolonych z produktów.  Coś nie halo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie halo? No chyba żartujesz sobie. Za linke za 20 zł mogę machnąć ręką, ale od łańcucha za 120 zł oczekuję niezawodności przynajmniej przez kilka lat a nie po dwóch latach przestaje działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A widzisz. MI wystarczy że raz ktoś czy coś mnie zawidzie i więcej nie zaufam. Więc tej firmie podziękuje i szukam czegoś z innej firmy.

 

Może się okazać ze niedługo będziesz sobie musiał sam wystrugać...

Nie ma rzeczy niezawodnych a też nie jest powiedziane ze ktoś nie próbował nieudolnie otworzyć tego twojego cuda i nie zepsuł zamka.

Piszesz że dwa lata... A gwarancji na to cudo nie masz jeszcze przypadkiem?

 

Co do kłódki to tak raczej żartowałem z tym ze jak chcesz mieć pewne zapięcie....

Czyli takie którego sprawny  złodziej nie otworzy w 5 a w 15min to musisz zainwestować

 

5kg młotek to nieubłagany poskramiacz niemal każdej kłódki.

Te które nie puszczają pod jego naporem niestety kosztują

 

To co podałeś masterlocka to ....  To nie jest kłódka do zabezpieczania mienia przed złodziejem a przed kimś kto przechodzi i z nudów ci chce coś wziąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwietnia niestety była gwarancja. Trudno, zdarza się. Jak możecie to podpowiedzcie czy coś z tego będzie się nadawać

 

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5307824377

 

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5226823702

 

http://www.kross.pl/pl/akcesoria/akcesoria-rowerowe/zamki-i-zapiecia/kzu-100

 

Ogólnie to rower zostawijąc przed sklepem staram zerkać na niego. Jedynie co w pracy zostaje na 8h ale jest ochrona i dwie kamery skierowane na stojaki. Z tego ulocka mógłbym korzystać w pracy i w miejscach gdzie jest większy ruch. A gdyby zdarzył się wyjazd w nieznane miejsce wtedy wziąłbym jeszcze łańcuch i spiął razem z tym ulockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak psioczysz na Kryptonite (który w co aż ciężko uwierzyć zepsuł się miesiąc po upływie gwarancji) a wrzucasz jeszcze tańsze u-locki za kilka dych to ja nie mam więcej pytań. 

 

Jeśli chodzi o Kryptonite to Keeper jest w miarę sensowny, potem sporo lepsze zabezpieczenie to Evolution Mini ale jest sporo droższe. 

 

A co ochrony i kamer to niejeden już się na nich przejechał i stracił rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie jeszcze na prywatnego ochroniarza więc muszę rozejrzeć się za kłódkami :) Wiem, że wrzuciłem Kryptonita ale nie innego wyboru na necie. Ale znów wydać na łańcuch 130 zł to nie bardzo mi się widzi. Tylko w tym Kryptonicie jest znów ten nieszczęsny zamek co w tym moim łańcuchu. Teraz w tym moim to kluczyk przekręca się a ta blokada co jest w środku nawet nie drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to problemem był albo zamek który faktycznie wysiadł po tym czasie albo nieumiejętne obchodzenie się z u-lockiem czy jakieś uszkodzenie. 

 

Jak dla mnie dobry u-lock to taka wygoda i spokój o rower że jestem skłonny płacić te półtorej stówki nawet co dwa lata. A że póki co Evolution działa bez zarzutu to chwała mu za to. 

 

Ja wiem że nie dla każdego taka kwota to pikuś ale z drugiej strony jak kupisz tańsze zapięcie niż miałeś to lepiej nie będzie a może być tylko gorzej. 

 

Z Keeperów wiele osób korzysta i po problemach z felernym zamkiem jest chyba lepiej i wszystko działa jak powinno, przynajmniej przez te 2 lata. 

 

Jak szukasz zabezpieczenia na dłużej to już tym bardziej patrzył bym na droższe konstrukcje niż wybierał z taniochy za 5 dych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz że ktoś próbował dobrać się do łańcucha? A tym bardziej że nie używałem go codziennie. Jakiś miesiąc temu zaczęły się problemy z wkładaniem kluczyka. Później z wyjmowaniem. A ostatnim razem z otwieraniem. Zamek zawsze czysty. Nawet smarowanie nie pomagało. Ale z wyglądu nie widać żeby było coś kombinowane.

 

A co było z tymi zamkami w tych Keeperach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie okrągłe kluczyki a przez to zamek można było otworzyć rurką od długopisu. Ale problem dawno zażegnany. 

 

A jak zamek był mało używany to kto wie, może akurat ktoś się dobierał. Mój wiele razy był narażony na działanie deszczu, śniegu, mrozu (dwa razy zamarzł) i owszem, były dwa momenty jak zamek się przycinał ale wystarczyło przepłukanie i wymycie zabrudzeń i działa dalej. Ostatnio coś znowu szwankuje ale pewnie znowu go wyczyszczę. Niemniej jednak po tym co mu zrobiłem wybaczę jak polegnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...