Skocz do zawartości

[700 - 1000 zł] Lazaro do jazdy na co dzień.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Przyszła wiosna i czas na odkurzenie dawno już nieużywanego roweru i jak się okazało ten z garażu już do eksploatacji się nie nadaje a jego wskrzeszanie jest nieopłacalne.  

W związku z powyższym muszę zorganizować sobie rower w ograniczonym budżecie z racji nieprzewidzianego wydatku na bieżący sezon. 

Drążąc temat w sieci i zasięgając języka po znajomych natrafiłem na markę Lazaro oraz na to forum. Jest to mój pierwszy post tutaj więc jeśli coś zrobię niewłaściwie proszę o upomnienie wyrozumiałość, ale przejdźmy do rzeczy :) 

 

Właściwie to zdecydowałem się na zakup Lazaro tylko mój problem polega na tym, iż nie znam się kompletnie na osprzęcie i jego jakości, jego przeznaczeniu oraz nie jestem pewien czy dobrze dobieram sobie wielkość roweru do swojego wzrostu.  

Patrzę cały czas na rowery z ramą 17" na kołach 26" przymierzałem się ostatnio do takiego w sklepie rowerowym i powiem szczerze, że mam go "pod szyję" :D zastanawiam się czy nie powinienem szukać mniejszej ramy tylko mniejsze to już są chyba rowery komunijne :D 

Jestem niewysoki całe 172 cm wzrostu i krótkie nogi (61 cm od podłogi do krocza). Chciałbym się upewnić czy 17" na 26" będzie dla mnie OK ? 

 

A jeśli już o sam rower chodzi... potrzebuję "górala" do jazdy raczej na co dzień do pracy i amatorko/turystycznie ścieżkami leśnymi raczej "po płaskim" bez żadnej jazdy wyczynowej :) 

Upatrzyłem sobie kilka modeli Lazaro ale nie potrafię sam wybrać właściwego wobec czego proszę Was o poradę. 

Poniżej następujące modele:

http://allegro.pl/alu-solidne-mtb-lazaro-e-v1-men-shimano-altus-amor-i5300969829.html

http://allegro.pl/polerowany-lro-v1-men-solidne-aluminiowy-shimano-i5321446473.html

http://allegro.pl/lazaro-e-v1-disc-men-2-x-tarczowe-shimano-sountour-i5323878040.html

 

Chyba, że podpowiecie coś innego co umknęło mojej uwagi z palety rowerów tego producenta. Jak coś link do allegro poniżej. 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=11082086

 

Z góry bardzo dziękuję za życzliwość i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :) 

Pozdrawiam Rudy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rower ma w specyfikacji wpisane "wolnobieg MF TZ-21"  to omijaj szerokim łukiem. Jeszcze łatwiej, gdy w opisie jest 3x7 biegów - też można zasadniczo odrzucać, bo szansa że będzie miał kasetę jest niemal iluzoryczna...

 

A jeśli będzie miał opis "kaseta MF TZ-21" to będzie to oznaczać łgarstwo sprzedającego :)

 

Do jazdy po płaskim to "góral" ci potrzebny jak kwiatek do kożucha...W tej cenie zresztą nawet nie będzie miał śladu zapachu roweru górskiego :) :)   Patrz raczej na crossy.

A może wręcz rama damska przy tych parametrach ? Żaden wstyd, a przynajmniej przejście na falset nie grozi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli rower ma w specyfikacji wpisane "wolnobieg MF TZ-21"  to omijaj szerokim łukiem.
 

no to lipa bo wszystkie trzy są na tym wolnobiegu... 

A możesz mi jeszcze wyjaśnić czemu trzeba to omijać szerokim łukiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej - rozwiązanie starsze konstrukcyjnie, mniej wytrzymałe, nierozwojowe (jak się zepsuje to możesz co najwyżej zastąpić zbliżonym wolnobiegiem ) a najmniejsza zębatka ma 14 zębów (w porywach da się zejść do 13) gdy w kasetach jest to zwykle 11 zębów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ch..usteczkę ci hamulce tarczowe, zwłaszcza mechaniczne?

 

za 1100 masz

http://allegro.pl/rower-spartacus-elite-alivo-mtb-26-wyprzedaz-i5296711230.html   i jeśli rozmiar będzie pasował to jest to opcja godna polecenia.

 

Jeśli się upierasz przy "MTB",  to popatrz też na kands energy 1100, a jeśli jesteś w stanie wysupłać 200 zł to na wersję 1300.

Gdzieniegdzie jeszcze dają do niego w gratisie oświetlenie lub zapięcie antykradzieżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na ch..usteczkę ci hamulce tarczowe, zwłaszcza mechaniczne?
 

no też myślę, że niekoniecznie jest mi to potrzebne :) 

 

 

za 1100 masz ROWER SPARTACUS ELITE ALIVO MTB 26' WYPRZEDAŻ!!! (5296711230) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.   i jeśli rozmiar będzie pasował to jest to opcja godna polecenia.
 

No ciekawa opcja wysłałem zapytanie o wysokość od podłogi do ramy zobaczymy.  

Czekam jeszcze na inne opinie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

za 1100 masz ROWER SPARTACUS ELITE ALIVO MTB 26' WYPRZEDAŻ!!! (5296711230) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.   i jeśli rozmiar będzie pasował to jest to opcja godna polecenia.
 

W końcu udało mi się dobić do sprzedawcy... zmierzyli mi wysokość roweru i będzie OK :) 

Okazało się przy okazji, że chyba sobie wysokość źle zmierzyłem bo jest 74 a nie 61... a to dość spora różnica... 

 

To co mówisz zamawiać :?: :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...