Skocz do zawartości

[Pedały]PD-M520 vs CB Candy 1 vs Egg Beater 1


Moorzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Tu kompromisów nie możesz szukać, tylko dobrać wg tego czego najbardziej oczekujesz i pogodzić się z wadami danej konstrukcji.

 

Miałem M520 i mam teraz CB egg2

M520 - tanie, niezawodne, regulacja luzu/siły wypięcia, niezniszczalne bloki

          - źle ustawione bloki / regulacja sprężyny zemści się na kolanach, zimą zdarzało mi się zapierniczyć pedały i musiałem kopać w nie żeby się zapiąć.

 

CB egg2 - droższe, wymagany częsty serwis (ale mało kłopotliwy, dużo przyjemniejszy/prostszy od M520), brak regulacji siły wpięcia/wypięcia, czterokierunkowe wpięcie (M520 - dwu kierunkowe) drogie bloki mega nie trwałe

               - Super prosta konstrukcja, przy największym błocie, śniegu nie miałem problemów z wpięciem, regulacja kąta wypięcia "dwupoziomowa", luz "roboczy" nie niszczący kolan.

 

Które są zaletami, a które to wady musisz sobie odpowiedzieć sam. Co dla ciebie jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonizujecie "niszczący" wpływ pedałów shimano na kolana, stereotyp się wykuł a jest nieprawdziwy.

Nie przesadzajmy ... zrobiłem na Shimano kilkadziesiąt tysięcy km KOLANA MA CAŁE !!

Shimano ze względu na brak luzu roboczego wymaga większej dokładności w ustawieniu bloków ... tylko tyle i aż tyle.

Dobrze ustawione bloki i nie ma problemu.

 

Shimano ... jak na swoją cenę trwałe i dobrze uszczelnione ... tanie CB mają jedno łożysko ślizgowe ... moim zdaniem kiepski pomysł jeżeli chodzi o trwałość.

CB lepiej znoszą trudne warunki ... Shimano ... bywa problematyczne w błotnych czy śniegowych warunkach ... ja z błotem większych problemów nie miewam ale blok "skuty" lodem po marszu w śniegu to niemal gwarancja problemów z wpięciem.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodzę się z tezą o potrzebie częstego serwisu i nietrwałości bloków Crank Brothers. Miałem Candy C i jeździłem na nich 4 lata (ok. 4000 km). Przez ten czas nie udało mi się całkowicie zużyć bloków. Kupiłem nowe ale stare ciągle są używane ze starymi butami na dojazdy do pracy. Raz je serwisowałem i okazało się, że w środku jest wszystko ok. Nawet smaru nie trzeba było zmieniać. A jeździłem nawet zimą. Teraz mam CB Candy 1. Mają swoje wady - farba ściera się ze sprężyn, platforma szybko się rysuje ale działają bardzo dobrze. Muszę dodać, że szukając CB Candy 1 trzeba szukać wersji z pierścieniami po bokach sprężyn. Zabezpieczają one sprężyny przed przesuwaniem się co było sporą wadą poprzednich modeli. Taką wersję można kupić np. w centrumrowerowym.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@szym3k, tylko rozmawiamy o pedałach w okolicy 100 zł.

Autor rozważa NOWE shimano albo UŻYWANE ( mam nadzieję że w komplecie z blokami) CB.

S-track nowe to okolice 200 ... jedyne używki za około 100 na znanym portalu aukcyjnym są bez bloków.

 

 

 

4 lata (ok. 4000 km)

 

 

Czad :D ... takie przebiegi wielu z nas osiąga do połowy sezonu, to co ty średnio robisz w rok inni robią w miesiąc :) ...

W moich m540 smar nie wymagał wymiany po sezonie, w którym zrobiłem 7 tys km :).

Tak ze taka rekomendacja dla CB to średnia rekomendacja.

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w SH56 dwa razy tyle i przypuszczam, że kolejne 8000 mogą zrobić. Jak na razie to pedały miały większą chęć padnięcia (przebieg w okolicach 10000km).

Te 4000km to naprawdę niewiele.

 

Do używanych CB nie mam zaufania, więc wolałbym kupować nowe 520.

 

Shimano ze względu na brak luzu roboczego

Według mnie w m540 noga mi lata, to jak to wygląda w innych pedałach, które mają luz roboczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...