Skocz do zawartości

[Treningi] Pływanie a jazda na rowerze


DarkoZZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o jeździe tym żeby codzienny trening na rowerze (50-70 km) wzbogacić basenem co drugi dzień? Czy regeneracja na tym nie ucierpi, tak żeby miało to sens ( mam 37 lat więc regeneracja może być już wolniejsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pływania to jakaś godzina kraulem ok 1,5 km. A rower to miasto ok 20%, asfalt za miastem ok 20% i jakieś 60% drogi leśne. .szutry albo utwardzone przecinki.

Problemem dla mnie jest problem z uszkodzoną chrząstki(2gi stopień) w kolanie, bo chętnie zwiększył bym dystans i wprowadził podjazdy ale nie chcę przeginac z obciazaniem kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chrząstce to się nawet ortopedzi nie znają. Jeden taki kazał mi oszczędzać kolano a efekt nic nie robienia to słabsze mięśnie. Po roku odczułem fatalnie skutki jego terapii i dzisiaj staram się odbudować mięsień czworoglowy.

Ogólnie to basen nie obciąża kolana, bo pracują tylko mięśnie bez sił kompresujacych na chrzastkę. Pytanie tylko czy taka intensywność ma sens i czy mięśnie będą się szybciej rozwijały czy wręcz przeciwnie i z powodu braku regeneracji nastąpi zastój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pływanie mieszam z basen.

Basen 3 x tydzień, rower x 4 tydzień.

 

Często robię tak ,że jednego dnia robie to i to , czyli 50 km rower a za 3 godziny na basen i to jest najlepsza opcja moim zdaniem.

Jak robisz basen po rowerze tego samego dnia to pływa się lepiej, czujesz te dotlenie po rowerze i prawie zawsze więcej przepłynę niż bez wcześniejszej jazdy na rowerze.

Na następny dzień robię wolne i nic nie robie, a potem następny dzień rower + basen.

 

Codziennie na rowerze nie ma sensu jeździć tak samo jak i nie ma sensu pływać bo organizm nie będzie wyrabiać z regeneracją.

Możesz też robić ,że jednego dnia rower następnego basen i tak ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...