Skocz do zawartości

[kilka problemów na forum] Prośba o pomoc :)


porcelanowy

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Mam od jakiegoś czasu problemy z forum. Pojawiły się w miarę jednocześnie :)

Nie wiem czy to wina przeglądarki - firefox 37.0.2, moja, czy silnika forum.

 

Problemy:

- przy wysyłaniu wiadomości w normalnych wątkach na forum nie mam przycisków formatowania tekstu - żadnych :)

- nie mogę korzystać z czatu - wszytko się uruchamia, okienko wpisywania wiadomości jest, wpisuję, klikam "wyślij" i nic się nie dzieje. Przycisk "odśwież" też nie działa;

- gdy wysyłam wiadomość wprost z okienka pod tematem to wiadomość wygląda, jakby nie było w niej "enterów", cały tekst leci ciurkiem. Gdy dam podgląd posta to wiadomość wygląda normalnie;

- nie działa sprawdzanie pisowni wprowadzanego tekstu - tylko na tym forum. Co ciekawe w IE działa, więc możliwe że problem po stronie przeglądarki FF ale nie wiem jak mu zaradzić;

- ukryłem sobie kiedyś sygnatury użytkowników i nie wiem gdzie je ponownie pojawić :) W ustawieniach nie mogę znaleźć odpowiedniej funkcji.

 

Tyle chyba. Jest jeszcze kilka mniejszych ale mniej wkurzających myków o których nie pamiętam :)

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, to wyczyść cache przeglądarki, druga ciasteczka (w miarę możliwości tylko dla forum, bo po co tracić informacje dla innych stron).

 

Odnośnie sygnatur, ustawienia -> ignorowani użytkownicy -> "Ignoruj wszystkie sygnatury użytkowników w tematach i prywatnych rozmowach" nad listą ignorowanych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma sprawdzania pisowni i formatowania tekstu. Oprócz tego nie mogę tak po prostu wyłączyć obserwowania tematu. Żeby to zrobić muszę wchodzić w Zawartość, którą obserwujesz -> wyświetl opcje edycji, zaznaczyć wątek, który chcę usunąć, wybrać z listy "Przestań obserwować" i dopiero zatwierdzić. Sprawdzałem na FF, Chrome, IE i nigdzie nie działa.

Edit: Teraz widzę, że nie mogę nawet dodać tematu do obserwowanych. Jak klikam dodaj do obserwowanych, to nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Sprawdzanie pisownie działa na wszystkich stronach na których wpisuję jakiś tekst, ino na FR nie :)

 

@firebug - starczą takie ordynarne Ctrl+c i Ctrl+v, czy jakoś inaczej tu wrzucić (screeny, czy co)?

 

 

Gdy otwieram jakiś wątek wyskakuje:

URIError: malformed URI sequence

 

if (value != undefined) value = decodeURIComponent(value);

 

prototype.js (wiersz 655, kolumna 40)

 

Gdy klikam "więcej opcji" żeby podejrzeć post który piszę:

 

URIError: malformed URI sequence

 

if (value != undefined) value = decodeURIComponent(value);

 

prototype.js (wiersz 655, kolumna 40)

9:17:24.933 CSI/tbsd_

9:17:24.933 CSI/_tbnd

 

Po czym wchodzi w podgląd posta i firebug wskazuje błąd:

URIError: malformed URI sequence

 

if (value != undefined) value = decodeURIComponent(value);

 

prototype.js (wiersz 655, kolumna 40)

9:20:56.434 CSI/tbsd_

9:20:56.436 CSI/_tbnd

 

 

Po wejściu w shoutboxa od razu wyskakuje:

URIError: malformed URI sequence

 

if (value != undefined) value = decodeURIComponent(value);

 

prototype.js (wiersz 655, kolumna 40)

 

 

TypeError: ipb.textEditor.getEditor(...) is undefined

 

if (ipb.textEditor.getEditor().CKEditor) { ipb.textEditor.getEditor().CKEditor.o...

 

/shoutbox/ (wiersz 1401, kolumna 4)

9:23:16.157 CSI/tbsd_

9:23:16.158 CSI/_tbnd

 

 

jak chcę wysłać wiadomość w shoucie to wyskakuje:

TypeError: ipb.textEditor.getEditor(...) is undefined

 

ipb.shoutbox.reloadShouts(

 

 

 

Da się coś z tej sieczki wyczytać? :)

 

Edyta - takie coś jeszcze w firebugu znalazłem - zakładka "ostrzeżenia":

Strona używa certyfikatu SHA-1 - zalecane jest używanie certyfikatów z algorytmami sygnatur wykorzystującymi funkcje skracania silniejsze niż SHA-1.

Może FF blokować z tego powodu jakieś finkcje forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Używam Safari (8.0.6) pod OSX.

 

Przy przeglądaniu wątku mam takie oto 4 błędy w konsoli, przy czym te ostatnie 2 dot. facebook frame występują bardzo dużo razy:

 

[Error] URIError: URI error  decodeURIComponent (prototype.js, line 655)  (anonymous function) (prototype.js, line 655)  (anonymous function) ([native code], line 0)  reduce ([native code], line 0)  inject (prototype.js, line 1348)  toQueryParams (prototype.js, line 650)  init (index.php, line 69)  get (index.php, line 62)  initialize (index.php, line 1540)  klass (prototype.js, line 80)  initialize (index.php, line 1455)  global code (183497-sztyca-regulowana-reverb-kilka-pytan, line 2163)
[Error] URIError: URI error  decodeURIComponent (prototype.js, line 655)  (anonymous function) (prototype.js, line 655)  (anonymous function) ([native code], line 0)  reduce ([native code], line 0)  inject (prototype.js, line 1348)  toQueryParams (prototype.js, line 650)  init (index.php, line 69)  (anonymous function) (index.php, line 12)  (anonymous function) ([native code], line 0)  (anonymous function) (prototype.js, line 6738)  dispatchEvent ([native code], line 0)  fireEvent_DOM (prototype.js, line 6598)  fire (prototype.js, line 6587)  _methodized (prototype.js, line 456)  fireContentLoadedEvent (prototype.js, line 6773)
[Error] Blocked a frame with origin "https://www.facebook.com" from accessing a frame with origin "http://www.forumrowerowe.org".  The frame requesting access has a protocol of "https", the frame being accessed has a protocol of "about". Protocols must match.  (anonymous function) (like.php, line 3)  (anonymous function) (like.php, line 3)  global code (like.php, line 3) 
[Error] Blocked a frame with origin "https://www.facebook.com" from accessing a frame with origin "http://www.forumrowerowe.org".  The frame requesting access has a protocol of "https", the frame being accessed has a protocol of "about". Protocols must match.  send (uDYeEMNTfE6.js, line 232)  (anonymous function) (uDYeEMNTfE6.js, line 232)  (anonymous function) ([native code], line 0)  enqueue (uDYeEMNTfE6.js, line 229)  send (uDYeEMNTfE6.js, line 232)  (anonymous function) (uDYeEMNTfE6.js, line 313)  w (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  v (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  w (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  v (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  da (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  x (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  (anonymous function) (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  fa (uDYeEMNTfE6.js, line 38)  (anonymous function) (uDYeEMNTfE6.js, line 85)  x (uDYeEMNTfE6.js, line 30)  $ServerJS8 (uDYeEMNTfE6.js, line 108)  fa (uDYeEMNTfE6.js, line 38)  $ServerJS7 (uDYeEMNTfE6.js, line 108)  (anonymous function) (uDYeEMNTfE6.js, line 108)  map  q (uDYeEMNTfE6.js, line 108)  handle (uDYeEMNTfE6.js, line 108)  run (like.php, line 3)  j (like.php, line 3)  (anonymous function) (like.php, line 3)  q (like.php, line 3) 
Zauważyłem też, że nie jest widoczny przycisk "Cytuj" w ostatni poście w wątku (dlaczego?), ale jak zaznaczę tekst to pojawia się popover z przyciskami "Cytuj", "@Użytkownik" i "x (zamknij)". Po kliknięciu w "Cytuj" lub "@Użytkownik" nic się nie dzieje, oprócz errora w konsoli:

 

[Error] TypeError: undefined is not an object (evaluating 'editor.insert')	pasteQuickQuote (hook.ddk33qqst_v2.js, line 149)	onclick (183497-sztyca-regulowana-reverb-kilka-pytan, line 1)
Po za tym nie mam formatowania tekstu w oknie edytora, przez co podgląd tego posta wygląda jakbym pisał ciurkiem, podczas gdy tak naprawdę oddzielam paragrafy pustymi liniami - muszę kliknąć w podgląd posta jeszcze raz, lub dodać odpowiedź, edytować post, i zapisać - i w końcu jest sformatowane jak trzeba.

 

PS. pomimo że w podglądzie te errory były ładnie sformatowane, po dodaniu już się rozjechały i są mniej czytelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Trochę pogrzebałem, starałem się doprowadzić kod JS do porządku/aktualizacji api itp. Nie wiem jak jest teraz... może już wasze problemy się rozwiązały... Na żadnej maszynie, łącznie z mac'iem i safarami nie trafiłem na takie problemy, więc nie mam jak sprawdzić.
Przed testowaniem wyczyśćcie cache przeglądarki i pliki tymczasowe.. Czekam na wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bogaty edytor już mam i errory zniknęły, jest dobrze  :thumbsup:

 

Obecnie w Safari widzę tylko ostrzeżenia, są to błędy w CSS, opisałem je poniżej:

[Warning] Unexpected CSS token: : (index.php, line 3)
brakuje średnika w ostatniej linii deklaracji "body #branding"

[Warning] Unexpected CSS token: ; (index.php, line 8)
brakuje średnika w ostatniej linii deklaracji "li.dropdown-bb a#dropDown"

[Warning] Invalid CSS property declaration at: 0 (index.php, line 134)
błedy w składni CSS w deklaracji "#cookieBar"

[Warning] Invalid CSS property declaration at: * (index.php, line 162, x2)
błedy w składni CSS w deklaracji "#bb-mag .bb-wrapper" (w tym brakujący średnik w ostatniej linii)

[Warning] Invalid CSS property declaration at: * (index.php, line 165)
brakuje średnika w ostatniej linii deklaracji "#bb-mag .col-bb-4 span.image"

Natomiast Chrome ostrzega mnie o:

FB.init has already been called - this could indicate a problem -- connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js:64

Uncaught Error: invalid version specified -- connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js:96

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie CSS, tak są to "tylko" ostrzeżenia ale pisanie:

padding: 5px
    3px;
    0;

..jest błędem. Dodatkowo teraz na stronie głównej pojawia mi się kilkadziesiąt podobnych błędów w arkuszu rwd.css.

 

Co do fejsbuka, tak widzę wszystkie widgety FB (nie używam adblokera na stronie forum).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...