Skocz do zawartości

[rama] Problem z zakupem ramy


mysiak23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem w mega kropce, proszę Was o pomoc/poradę.

 

Posiadam rower zbudowany na tej ramie: http://www.bikestats.pl/rowery/GoSport-Scrapper_8038_6510.html

Jest to rama Kross Level A4 z 2010 albo 2011 roku.

Mam zamontowany przyzwoity osprzęt, z oryginalnego roweru zostały mi właściwie tylko koła, przerzutki, hamulce.

 

W czym tkwi problem? Rama ma rozmiar 19" (mierzyłem 21" przy zakupie, ale była za wysoka - krocze :)), a ja mam 189 cm i 105 kg masy ciała. Jest dla mnie trochę za krótka (zamontowałem mostek 110 mm, ale nie pomogło zbytnio).

 

Chciałbym zakupić ramę, która będzie odpowiednia do moich gabarytów ciała i przełożyć cały osprzęt. Planuję też wymianę kół na sztywniejsze.

 

Przeglądałem sieć w poszukiwaniu nowej ramy. Niestety nic nie mogę znaleźć ciekawego. Jestem w stanie wydać ok. 1000 zł. Jest masa fajnych modeli, ale na 29" i 27,5". Na 26" bida z nędzą.

 

Doradźcie coś. Zakup całkiem nowego roweru jest trochę kłopotliwy. Teraz jest sezon, ceny wysokie. Poza tym uważam, że mam całkiem spoko sprzęt, więc po co z niego rezygnować.

 

Widelec: SR Epicon RL

Przerzutki: Deore

Manetki: Deore

Hamulce: Tektro hydrauliczne

Korba, kaseta, łańcuch: nowe zeszłoroczne Deore

Opony: Conti Race King

Mostek, kierownica, sztyca, gripy, rogi: Richey

 

Po zmianie kół na lżejsze i sztywneijsze oraz ramy na sztywniejszą i większą byłbym bardzo zadowolony.

 

 

Dodam, że jeżdżę: 85% asfalt, 15% las. Jazda raczej szybka, dłuższe proste odcinki Vśr 28-30km/h. Dystanse 30-80km.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę o doradzenie.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie mostka odwrotnie (lub o mniejszym kącie) pozwoli zwiększyć wyczuwalną "długość", tzn. możliwe, że rower przestanie sprawiać wrażenie za krótkiego. Co do porady w sprawie ram - niektóre Accenty (Peak) są tak projektowane, że są niższe i dłuższe. To samo mbike, Gary Fisher, oba do dostania raczej z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...