Skocz do zawartości

[Renowacja] Damka od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chciałbym odrestaurować rower dziewczyny głównie chodzi tutaj o ramę, bowiem z resztą sobie poradzę czyli:

 

1. Papier ścierny - Szlifowanie ręczne

2. Umycie ramy

3. Benzyna ekstrakcyjna

4. Podkład Ocynk

5. Lakier W Sprayu

6. Lakier bezbarwny

7. Pasta do polerowania

 

Chciałbym się dowiedzieć czy dobra kolejność oraz ile należy odczekać jeśli macie jakieś znajome środki to proszę o polecenie ich.

 

Będę tu dodawał od jutra zdjęcia z całego cyklu pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny kosztorys oraz produkty:

 

1. Papier Wodny Ścierny ( 5 sztuk ) - 3zł

2. Benzyna ekstrakcyjna ( 1 sztuka 0,5l ) - 8zł

3. Podkład Ocynk ( Neutralizator Rdzy Brunox Epox na pędzel 100ml ) - 15zł

4. Lakier Spray + Lakier Bezbarwny ( colormatic metalic 400ml i 500ml ) - 57zl

5. Pasta polerska ( K2 Tempo ) - 7zł

 

Łączny koszt ok 90 złotych by pomalować ładnie ramę, a i można lakier zastosować do malowania koszyka etc ... zapewne zostanie sporo benzyny ekstrakcyjnej i pasty polerskiej zatem koszta następnej renowacji będą mniejsze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że malując sprayem musisz zrobić kilka warstw, papier wodny 5 sztuk? może być mało zależy od gradacji jaka bd miał noi wielkości ramy. Ostatnio malowałem rame kolarki to wiem jak jest, powodzenia przy spawach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram dodać focie w miarę szybko :) To moja pierwsza robocinka tego typu zatem orientacyjnie podchodzę co do materiałów, wiadomo można było taniej jak i drożej patrzyłem na materiały stosunek ceny do jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sprawie lakierowania to pamiętaj, że lakier w sprayu nie ma w sobie utwardzacza przez co bardzo łatwo będzie go uszkodzić. Sam malowałem 2 razy i w sumie jakbym miał wydać 100zł na własną robotę to za 150-200zł da się odesłać do malowania proszkowego. Dobry warsztat zrobi to lepiej a powłoka będzie trwała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zadra1965

Ceny, które podałeś są bardzo niskie, nie wiem czy gdzieś indziej poza Toruniem są tak niskie.

a w temacie

Jak masz ramę stalową i nie niklowaną to starczy papier scierny i puszka farby w spreju i lakieru w spreju.

Starą powłokę matowisz, usuwasz luźną farbę czyścisz rdzę do metalu i malujesz farbą 2-3 razy potem lakierem. Nie zapomnij usunąć naklejek najlepiej podgrzej je suszarką do włosów.

Elementy niklowane wpierw usuwasz warstwę błyszczącą i dopiero potem malujesz.

Aluminium jest ciężko pomalować trwale wpierw musisz dać specjalny podkład i potem jak wyżej.

Przed malowaniem pozabezpieczaj wszystkie gwinty, rurę sterową, rurę podsiodłową, pivoyy i przelotki.

Powodzenia i niech moc będzie z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Gdańsku piaskowanie i malowanie proszkowe na dowolny kolor kosztuje 70zł za ramę i widelec.

 

Przerabiałem temat usunięcia powłoki lakierniczej i pomalowania własnoręcznie - wyszło mi drożej, dużo gorzej i kilka godzin roboty. 

Papiery ścierne, szczotka druciana na wiertarkę, chemia do usuwania powłoki lakierniczej, podkład do aluminium, spreje... A w efekcie lakier który od byle zadrapania schodził. Nigdy tego nie powtórzę. NIE POLECAM.

Edytowane przez lobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik sam teraz dostałem bazę do odnowienia 8140984804df3f39m.jpg

myślę nad proszkiem bo będzie na wieki niż malowany spreyem . Barw jest kupe a koszt nie wysokie . ramę przygotuję na tyle ile dam rade .

Dawaj foty co jak robisz chętnie obejżę podpatrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...