Skocz do zawartości

[rogi + chwyty] Firma Accent


JoePike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety podobne tematy są już zamknięte więc zakładam nowy. Chcę zmienić chwyty i dokupić rogi do roweru Kross Evado 1.0.

Myślę o zakupie produktów firmy Accent tj:

- rogi Accent Arrow (51,50 zł)

- chwyty Accent Orion (13,90 zł)

Zauważyłem że rogi zbierały pozytywne opinie, są osoby które użytkują je ponad rok - czy po tym czasie zauważyliście jakieś mankamenty czy nadal jesteście zadowoleni?

Mam wątpliwości (stąd ten temat) gdyż zastanawiam się nad tańszymi rogami, mianowicie Accent Cross Country. W lokalnym sklepie mam je do kupienia za 31,50 zł, a więc o 20 zł taniej od drugiego modelu. Są dodatkowo zagięte na górze co jest na pewno plusem jeśli chodzi o zmianę uchwytu, widać za to gorsze wykonanie (są spawane, a nie z jednego kawałka metalu). Moje pytanie czy ktoś z forumowiczów je użytkuje, a jeśli nie, to co o nich myślicie na pierwszy rzut oka? Jeżdżę crossem głównie po asfalcie, może 20-30% leśnymi ścieżkami i szutrami. Aktualnie jednorazowe wycieczki nie przekraczają 100 km. Na chwytach Krossa powyżej 30-40 km cierpnie mi serdeczny palec lewej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyty polecam takie http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/chwyty-owijki-kierownicy/chwyty/p,chwyty-wcs-czarne-ritchey,5019.html

co prawda droższe, ale bardzo dobre i piankowe a nie z twardej gumy. Co do cierpnięcia to możesz spróbować siodełko przesunąć trochę do przodu na prętach w ten sposób odciążysz ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piankowe lepsze to może spróbować z tymi z decathlona:

http://www.decathlon.pl/chwyty-100-piankowe-id_5586664.html ? Wyglądają całkiem ok, cena 2x niższa niż WCS. Chyba nawet w temacie o tej sieci były polecane.

 

Przy okazji - moja kierownica jest lekko gięta, rozumiem że to nie jest przeszkodą w jeździe z rogami? Czytałem opinie że rogi tylko do prostej kiery.

 

Z siodełkiem pokombinuję jeszcze. Ogólnie oprócz palców lewej ręki dochodzi mi ból karku (a właściwie poniżej karku, dokładnie mam na myśli część kręgosłupa "łączącą" obojczyki). Zaczynam się zastanawiać czy na pewno dobrałem odpowiednią ramę. W moim przypadku siodełko jest wyżej niż kierownica, z tego co zauważyłem w crossach podobnie jak w trekkingach zazwyczaj te elementy są ustawione na tym samym poziomie. Zastanawiam się nad kupnem regulowanego mostka, ale to już chyba temat na osobny wątek  :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są również polecane i tańsze http://allegro.pl/chwyty-kierownicy-boplight-race-130mm-czarne-i5291081939.html

o tych z decathlonu nie słyszałem więc nie wiem jak się sprawują.

 

Rogi do giętej kiery jasne że mogą być tylko trochę śmiesznie to wygląda :thumbsup:

 

Co do ramy to faktycznie może być mała. Tutaj jest artykuł o doborze ramy http://roweroweporady.pl/jak-dobrac-rozmiar-ramy-rowerowej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogów accent arrow używam już od jakiegoś roku i są całkiem wygodne, ładnie też się prezentują. Przymierzałem się też do giant contact alu, które też były przyjemne. Nie polecam natomiast smica micro bar, które sporo osób zachwala, ale chyba tylko ze wzglęgu na wagę... Jak je znajdę to musze opchnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu accent arrow w google i wybraniu grafik, większość rogów jest zamontowana do giętej kierownicy :yes: wiem że niby to źle wygląda itp, ale chyba nie ma co przesadzać? Widzę że te rogi są lekko zaginane do wewnątrz, co w przypadku giętej kierownicy sprawi że rogi nie będą skierowane na zewnątrz, jak to by miało miejsce przy prostych rogach. Pytanie czy u mnie ten kąt nie będzie za mały. Rogi tworzące z kierą literę V raczej nie będą wygodne. Wrzucam dwa zdjęcia poglądowe.

 

01.jpg

 

02.jpg

 

@mmisiek9612

Dobór ramy wg. strony Kross'a jest dobry. Z tym że tam jest taka nieścisłość - kross rowery crossowe traktuje tak jak mtb. Przy artykule jak dobrać ramę mamy podział CROSS/MTB lub CITY/TREKKING - http://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy. Miałem dylemat bo nawet na większości stron co do mierzenia kroku i mnożenia przez współczynnik rower crossowy nie jest wymieniony.Zawsze mtb, szosa, trekking. A przecież geometria ramy jest trochę inna, nie wspominając o przeznaczeniu.

U mnie wzrost 188 cm, dł nogi 89 cm. W sklepie polecano L twierdząc że rama XL będzie za duża. Tak sobie myślę że na XL byłbym bardziej oddalony od kierownicy, a to wpłynęłoby negatywnie na plecy (większe zadzieranie głowy)? Plan mam taki - siłownia w celu wzmocnienia obręczy barkowej - pojawiły się w tematach o bólu karku sugestie, że mięśnie za słabe i przez to boli kark. Jeśli to nie pomoże to regulowany mostek. Zakup nowego roweru nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałem się jednak na rogi kross ergolight oraz piankowe chwyty, nawet nie pamiętam jakiej firmy. Za całość zapłaciłem 70 zł. Póki co jestem zadowolony. Testuję jeszcze co prawda ich kąt nachylenia, ale myślę że lada dzień dojdę do odpowiadającego mi ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...