Skocz do zawartości

[Licznik + zabezpieczenie] Dla poczatkujacego rowerzysty


pisklok3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od tego roku zaczalem jezdzic na rowerze bardzo czesto i zaczalem roweru uzywac jako glowny srodek transportu :)

Dlatego chcialem sobie zakupic licznik zeby wiedziec ile kilometrow robie w jakim czasie itd czyli podstawowy licznik jakies marki nie tandeta z kiosku ruchu.

No i druga sprawa chodzi o zabezpieczenie interesuje mnie u-lock jakis dobry, tylko niestety mam ograniczony budzet ze wzgledu na zakup roweru 2 dni temu i zostalo mi sie na te dwie zabawki ~ 100zl

Oczywiscie jesli nie da rady zlapac w tym przedziale cenowym obydwu rzeczy no to kupie tylko zabezpieczenie a licznik kiedys przy okazji ale jesli moge was prosic to napiscie jakies ciekawe i nie drogie liczniki ktore warto zakupic.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze jesli bedzie potrzeba to doloze 30zl czy ile bedzie potrzebne ale wlasnie chce zamknac sie w okolicach 100zl

A ten kepper z krypthonite to rozumiem ze jakis beznadziejny jest??

Wpadl mi w rece dzisiaj u lock onguard za 119zl modelu nie pamietam, wygladal ciekawie. Ktos cos o nim wie??

http://www.bikestacja.pl/pl/akcesoria-rowerowe/zapiecia-blokady/zapiecie-onguard-pitbull-ls-32842.html

 

A ten lock jest dobry i czy moze konkurowac z kryptonite evolution 4 LS ??

Lub ten http://www.bikestacja.pl/pl/zapiecie-onguard-brute-ls-32841.html

 

Zastanawiam sie nad tymi 3.

Moge prosic was o pomoc w wyborze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keeper nie jest beznadziejny, bo jakościowo jest dobry ale z tego co pamiętam, to brązową odznakę kryptonite ma właśnie od modelu evolution w góre. Te odznaki to w wielkiej brytwannie wymysł ubezpieczycieli i dostaje się je za czas otwarcia bez klucza.

Brązowa jeżeli nie da się otworzyć zabezpieczenia w minutę

Srebrna - w trzy minuty

Złota - w pięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tych 3 co podalem to ktory wybrac?? Nie ukrywam ze ceny onguardow bardziej mi odpowiadaja ale nie wiem jak dobre sa.

 

I pojawil sie jeszcze jeden problem chcialbym spinac czasami 2 rowery na jednego ulocka. Jest jakis na tyle duzy z tych onguardow zeby spiac dwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wskazany ulock - Onguard Pitbull - to dobry wybór, do tego w dobrej cenie. Kryptonite, Abus, Onugard/Magnum to markowe zapięcia, spośród nich wybieraj. Niestety dla większej pewności przynajmniej 100 zł trzeba wydać.

Dwa rowery? Ten Pitbull jest dość duży, może zepnie dwa rowery, ale czy umocuje je do obiektu? Można dokupić dodatkową linkę, albo zastąpić ulocka łańcuchem...

 

Jeśli chodzi o licznik, to w ciemno można polecać wyroby Sigmy, z reguły sprawdzone i trwałe. Spójrz na ofertę Agito.pl, gdzie można je znaleźć w dobrej cenie, a w Poznaniu odebrać bez dodatkowych kosztów przesyłki.

http://www.agito.pl/akcesoria-rowerowe/filter/rodzaj-produktu-f2756,liczniki-rowerowe-v-1535198/sort-priceasc/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Onguard Brute, ponieważ ma grubszy pręt - 16,8mm co w praktyce oznacza naprawdę duże nożyce do cięcia drutu. Nie pamiętam źródła informacji ale nie chodzi tutaj o siłę, ale o to, że 14mm wchodzi w największe nożyce dostępne w markecie, natomiast 16mm wymaga nożyc których nie schowa się nawet w nogawce spodni. Oczywiście na szlifierkę kątowa nie ma rady ale z opisów w internecie wynika, że wytrzymuje on ponad 5 min masakrowania, czyli kwalifikowal by sie na złotą odznakę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...