Skocz do zawartości

[rower] Rower typu CROSS do 3.5 tys. zł - Jaki ?


Szy3ki

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzałem Unibike-a 17".Niestety praktycznie dostykam ramy stojąc,może jest niecały cm luzu.Większość dobrych firmowych rowerów nie ma w swojej ofercie niczego mniejszego.

Zostaje kilka marek,które oferują rozmiary S lub mniesze ramy niż 17 cali.

 

Scott Sportster

http://www.scott.pl/produkt/184/622/rower-sportster-20/

 

Specialized Crosstrail Elite Disc

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/multi-use/crosstrail/crosstrail-elite-disc#features

 

Ostatni jaki znalazłem w rozmiarze dla mnie to Trek 7.4 FX ,niestety jest trochę za drogi

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/fitness/fx/7_4_fx_disc/

 

Który byłby najlepszym wyborem? Może są inne rowery w małych rozmiarach o których jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria FX od Treka to rower typu fitness przeznaczony na asfalt i ścieżki rowerowe. Jazda na nim po lesie czy dziurawych polnych drogach będzie niekomfortowa.

Rowery crossowe u Treka to seria DS:http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/dual_sport/ds_series/8_4_ds/#

Mają dość nietypową geometrię - przykładowo rower w rozmiarze 15,5 cala, będzie miał długość ramy na poziomie typowego 17 calowca, ale zachowa niski przekrok.

Wcześniej pokazałem najwyższy model GT Transeo, ale są przecież też tańsze:http://www.gtbicycles.pl/rowery/2015-crossowe/transeo-20 Jest mała rozmiarówka, a same ramy charakteryzują się niskim przekrokiem.

Zmierz sobie wewnętrzną długość nogi to będziesz mógł ją porównać z wysokością przekroku ramy, podaną w geometrii poszczególnych rowerów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję.Wewnetrzna dlugość nogi wynosi 78 cm,mimo to unibike  (17") byl za duży ,o luzie nad ramą nie było mowy.Przeglądnąłem propozycje rowerów.Trek z przerzutkami niskiej klasy (Acera i Alivio) nie jest dla mnie wart wydania 3300 pln.Transeo 2.0 gt kompletnie nie przypadł mi do gustu.

Pitof,jako jedyny tutaj starasz się mi pomóc.Doceniam to,choć myślałem ,że rejestrując się na forum o podobno największej w kraju liczbie odwiedzin,szybko znajdę "idealny" rower.

Nie mam zbyt wiele czasu żeby osobiście wypróbować wszystkie dostępne marki rowerów crossowych w rozmiarach poniżej 17".Nie ma ich w dodatku za wiele a jeżeli już są to ciężko znaleźć w sklepie stacjonarnym,mogą ewentualnie zamówić jeżeli zdecyduję się na zakup.Szukam dalej....sezon już dawno rozpoczęty a ja niestety mogę tylko patrzeć na tych,którzy jeżdą na swoich rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Trek spełniał warunek niskiego przekroku, ale faktycznie współczynnik cena/osprzęt ma kiepski. To po prostu droga marka.

 

Jest jeszcze Merida Crossway 300. Wg strony rower dostępny od rozmiaru 46, dla którego przekrok wynosi 74,5 cm. Tak więc tylko minimalnie więcej niż w Treku 15,5 cala, a sam osprzęt lepszy:

http://www.rowerymerida.pl/produkt895/crossway-300-rower-merida.html

Na rzeczywistych fotkach ten kolor jest o wiele ciemniejszy:

http://r.lnwfile.com/_/r/_raw/la/os/mf.jpg

 

Znalezienie roweru idealnego to często droga przez mękę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.Nie wiem jak wytrzyma to mój budżet,ale raz się żyje.W weekend postaram się przymierzyć do Meridy.Mam nadzieję,że będą dwie rozmiarówki w sklepach stacjonarnych (41 cm, 44 cm), niekoniecznie model,który chcę kupić,wystarczy przymierzyć się do takiej samej ramy.Do sedna,zamierzam kupić model wyżej,rozpoznaję rynek i znalazłem Meridę Crossway 500 http://www.rowerymerida.pl/produkt894/crossway-500-rower-merida.html

w cenie 3 514 zł po rabacie.

Może ktoś wypowie się na temat tego rozweru,jak się sprawuje,czy jest wart tej ceny.

Oby wszystko teraz było już z górki i w czerwcu mógłbym cieszyć się z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz miłą dla oka ramę z linkami schludnie ukrytymi w dolnej rurze. Do tego dochodzi przyzwoity i w miarę lekki (jak na crossa) amortyzator z wygodną blokadą z manetki na kierownicy. Na manetki i przerzutki Deore nie będziesz narzekać. Nie wiem tylko jakiej jakości są te korby Suntoura. XCR to już wyższa grupa w ich hierarchii i ten model ma chyba nawet zintegrowaną oś. Trudno mi jednak porównać je do jakiegoś odpowiednika w Shimano. Osobiście nie lubię takich amortyzowanych sztyc, ale to rzecz gustu. Te hamulce Tektro to jeden z podstawowych modeli producenta. Montują je w wielu rowerach, ale osobiście to nie miałem z nimi żadnej styczności.

Do tego 5% rabatu to dobrze jakby jeszcze jakiś licznik dołożyli czy co tam innego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę mógł zobaczyć i się przymierzyć do crossway-a 500.Jest kilka sklepów w moim mieście.Pewnie go nie kupię od razu,choć kto wie....

Nie szukam już nic innego,jeżeli będzie mi pasował,to w przyszłym tygodniu mam nadzieję na pierwsze jazdy w czasie długiego weekendu.

Jeżeli dojdzie do zakupu z pewnością będę chciał coś "wyrwać" w gratisie,ale to jest już mniej ważne.

Pitof dziękuję za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś waga poszczególnych modeli była podana na międzynarodowej stronie Meridy, ale widzę, że obecnie zniknęła. Merida Crossway 500, ale z hamulcami Tektro Vela, w rozmiarze 52 waży 12.95 kg, razem z pedałami:

http://www.tredz.co.uk/.Merida-Crossway-500-2015-Hybrid-Sports-Bike_74426.htm

 

Podane wartości musisz traktować orientacyjnie, ponieważ poszczególne egzemplarze (nawet w obrębie tej samej rozmiarówki) mogą się różnić się wagowo pomiędzy sobą. Średnio takie odchyłki wynoszą 3-5%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dziękuję,niestety nie ma małych rozmiarówek.Apropos skąd masz dane nt.wagi crossway-ów? Chętnie zobaczyłbym jeszcze bardziej szczegółowy opis.

 

Oficjalne dane pochodzą z angielskojęzycznej strony i dotyczą modeli 2014,ale pszypuszczam,że modele 2015 prawie się nie różnią pod tym względem.

 

http://www.merida-bikes.com/en_int/bike/finder?categoryYear=2014&application=55

 

 

Widziałeś coś takiego ?

 

http://www.bulls.de/pl/bikes/show/copperhead-3#close

 

To co prawda koło 27,5 ",ale rower osprzętowo jest na poziomie wyższym od wcześniej wymienianych i jest lekki ( rozmiar S czyli 41 waży 10,9 kg bez pedałów ).

 

Poza tym ma dość komfortową geometrię jak na MTB,a więc pod tym względem nie odbiega znacznie od rowerów typu cross.

 

Model 2014 przed sezonem był do kupienia za 3,5 k i myślę,że to była okazja,niestety teraz jest drożej.

 

Z tego co pamiętam modele 2014 i 2015 różnią się tylko kolorami ( dla mnie najciekawszy jest kolor grafitowo-czarny w modelu 2015 ).

 

Tylko nie wiem jak z rozmiarem dla Ciebie - pewnie 41 byłby najlepszy,a 46 na granicy lub ciut za duży.

 

Ze znalezieniem rozmiaru 41 może być jednak problem,a 46 w tej chwili kosztuje ponad 4 k ,chyba że dobrze poszukasz lub wynegocjujesz niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po kilku przymiarkach miedzy innymi Kellysa Phanatic 70,Kross-ów (tylko Evado 5.0 i niższe są w rozmiarze S,wyższe modele zaczynają się od M),Unibike-a Zethos-a (Xenon) w najmniejszym rozmiarze 17" i wszystkie te rowery są dla mnie za duże.Nie mam już pomysłu na dobrego "crossa" z dobrym osprzętem,aha zapomniałem dodać Meridę Crossway,niestety nie miałem okazji przymierzyć,jednak odradzano mi zakup tego roweru choćby ze względu na korbę,nie chcę się zagłebiać w temat....do rzeczy coraz bardziej myślę o zmianie kierunku i zakupie rozweru górskiego.Sęk w tym,że chcę rower lekki,szybki,zwinny,przeważnie na asfalt,ścieżki i utwrdzone nawierzchnie.Niewiele będę jeżdził po bedrożach (prawie wcale).Intersuje mnie rower z tarczowymi hamulcami (poprzedni rower miał tarczówki),byłem bardzo zadowolony z funkcjonalności tego rodzaju hamulców,ważna jest też płynność przełożeń (bezawaryjność),więc nie chcę niczego od Alivio w dół.Dobra rama,choć nie jestem ciężki więc wystarczy solidna jak najlżejsza.Nie wiem czy piszę w dobrym temacie,może ktoś przekieruje mnie na odpowiednie "tory"....nie rezygnuję całokowicie z "crossów" ,ale sądzę,że górali w małych rozmiarach jest o wiele wiecej na rynku....Czekam na konkretne propozycje.Od czego zacząć,czym się zainteresować a co nie brać wcale pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Unibike nie ma rozmiaru pod Ciebie ale coś napiszę o tej firmie. W swoim pierwszym poście napisałeś, że Unibike Cie nie przekonuje. Jeśli uważnie czytałeś ten wątek, zauważyłeś, że im bardziej znana firma, tym więcej dopłacasz do nalepki. Unibike ma kilka fajnych modeli - Zethos i Xenon i je naprawdę warto kupić. Mogę się podzielić swoim doświadczeniem. Miałem Meridę Kalahari 500, leżak magazynowy dorwałem za 600zł, normalnie kosztowały coś koło 700zł. Ważył 12kg i był na SISie. Jeździłem nim kilka lat i szczególnie pamiętam podjazdy pod górkę - zamiast zwalniać przyśpieszałem i o dziwo miałem uśmiech na twarzy jak walczyłem z górą bo ją pokonywałem. Jeździło się świetnie, czasem i 40km/h. Potem coś mnie strzeliło, żeby kupić crossówkę. Padło na Unibike Crossfire - 15,5kg, myślałem, że węższa opona, szybsza jazda - totalna bzdura. Wydałem na niego jakieś 1,5k i od samego początku po jednej dłuższej wycieczce mnie wqr..ł. O miłych podjazdach można było zapomnieć. Sprzedałem go po sezonie, nie mogłem się do niego przekonać. Następnym rowerem był Unibike Zethos o 13kg. Ten rowerek mam od 2011roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Można bez dużego problemu jechać 35km/h na płaskim terenie, ma szosowe opony 1.35 i jeździ się lepiej niż Meridką.

 

Jak chcesz jeździć 15km/h to nie wywalaj kasy na rower za 1,5k, bo wystarczy Ci jakiś tańszy rower. Jak chcesz jeździć 25km/h to rower o wadze Crossfire będzie Cię wq..ł. Może w Twoim wypadku lepiej by się sprawdził lekki góral ? Górskie są tańsze od crossówek i łatwiej jest znaleźć lekki rower. Lekki to powiedzmy ponizej 13kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku przymiarkach miedzy innymi Kellysa Phanatic 70,Kross-ów (tylko Evado 5.0 i niższe są w rozmiarze S,wyższe modele zaczynają się od M),Unibike-a Zethos-a (Xenon) w najmniejszym rozmiarze 17" i wszystkie te rowery są dla mnie za duże.Nie mam już pomysłu na dobrego "crossa" z dobrym osprzętem,aha zapomniałem dodać Meridę Crossway,niestety nie miałem okazji przymierzyć,jednak odradzano mi zakup tego roweru choćby ze względu na korbę,nie chcę się zagłebiać w temat....do rzeczy coraz bardziej myślę o zmianie kierunku i zakupie rozweru górskiego.Sęk w tym,że chcę rower lekki,szybki,zwinny,przeważnie na asfalt,ścieżki i utwrdzone nawierzchnie.Niewiele będę jeżdził po bedrożach (prawie wcale).Intersuje mnie rower z tarczowymi hamulcami (poprzedni rower miał tarczówki),byłem bardzo zadowolony z funkcjonalności tego rodzaju hamulców,ważna jest też płynność przełożeń (bezawaryjność),więc nie chcę niczego od Alivio w dół.Dobra rama,choć nie jestem ciężki więc wystarczy solidna jak najlżejsza.Nie wiem czy piszę w dobrym temacie,może ktoś przekieruje mnie na odpowiednie "tory"....nie rezygnuję całokowicie z "crossów" ,ale sądzę,że górali w małych rozmiarach jest o wiele wiecej na rynku....Czekam na konkretne propozycje.Od czego zacząć,czym się zainteresować a co nie brać wcale pod uwagę.

 

Na pewno jakiś sklep w Lublinie sprzedaje Gianty, sprawdź, bo mają naprawdę małe ramy i niski przekrok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cenowo jest coraz przyjemniej dla portfela :thumbsup: .Przymierzę jeszcze raz Kellys-a Phanatic 90 w rozmiarze 43 cm,ostatnio coś mi nie pasowało w modelu niższym (70) w tym rozmiarze.

Drugi rower to Giant Roam XR 1,którego niestety nie miałem okazji "dosiąść",ale wg.geometrii,rozmiar S powinien być ok.

Wrzucam te rowery i proszę o opinie,który byłby lepszy do codziennej jazdy (asfalt,lekki teren i wiadomo dziury tu i tam).Od czasu do czasu wypady po kilkadziesiąt km.

 

KELLYS PHANATIC 90

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2015/cross/phanatic-90#.VbjvnvnsFuw

 

GIANT ROAM XR 1

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.xr.1.2015/17683/76314/#specifications

 

Różnica w cenie jest nie duża,więc wybrałbym lepszy z nich sprzętowo.

Dziękuję z góry za każdą wskazówkę,Z przyjemnością przeczytałbym opinie posaidaczy wymienionych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie nie znalazłem nic "lepszego".Muszę brać pod uwagę mój niski wzrost (167 cm),więc większość interesujących marek odpada już na starcie.Niewiele jest 17" z niezłym osprzętem

do 3 500,zresztą te też są droższe.Z chęcią zobaczyłbym coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli + dla Kellysa,będę chciał na urlopie w przyszłym tygodniu,zapoznać się z tymi dwoma rowerami,wypróbować o ile będę miał taką możliwość i jeżeli się zdecyduję na jeden z nich zamówić przez internet.Gianta aktualnie można kupić za 3.599,cana Kellysa,jest o stówę wyższa.Zobaczę jakie gratisy oferują w tych cenach.

Jednym słowem w małych rozmiarach nic lepszego nie znajdę w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro mogę zamówic kellysa.Niestety wciąż mam małe obawy czy 17" nie będzie zbyt mała.Na 19 siedziałem dzisiaj,jest minimalnie za duża,ocieram delikatnie o górną rurę.Czy różnica dwóch cali nie wpłynie na komfort jazdy? Może będzie zbyt mała rama 43 cm? Phanatic 90 przypadł mi do gustu i myślę,że nie ma co kombinować z innymi markami,bo niczego nie kupię.Muszę się zdecydować dość szybko,bo zostało niewiele sztuk.Wersja 2015,którą znalazłem jest bardzo atrakcyjna cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

piszesz że scott sportster 10 jest za drogi, spokojnie można znaleźć taniej,

np SCOTT-Sportster-10-2015 ,

możesz też spytać o rabat u sprzedawcy, w obecnym okresie można fajne rabaty dorwać,

sam niedawno kupiłem taki rower mając ok 170cm wzrostu, w rozmiarze M,

myślę że ten rozmiar byłby dobry też przy Twoim wzroście.

 

Sprawdz w Rojaxie, widzę że jest w Lublinie, mi ściągnęli scotta na zamówienie w fajnej cenie, dopytaj u nich o rabaty,

mają też , cube, unibke i kellys w ofercie i chyba meride.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...