Skocz do zawartości

[Strava] Odbiornik GPS i Auto Pauza


lisster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Obecnie używam Stravy, wcześniej Endomondo.


Moim problemem było notoryczne gubienie sygnału GPS w Xperi M.


W związku z tym, kupiłem zachwalany na forach zewnętrzny odbiornik Nokia LD-4W


Do połączenia z tel. używam aplikacji Bluetooth GPS Provider:


https://play.google....lej.btgps&hl=pl


 


Faktycznie telefon nie gubi już sygnału GPS, jednak wciąż trasy nie są dokładne, przykład poniżej:


gps.jpg


 


Jechałem ul. Wrocławską, a Strava pokazuje jakbym jechał równolegle do nie w odległości 15-20m.

Problemem są też ścinane zakręty itp., trasy są na pewnych odcinkach mocno niedokładne, a segmenty często nierozpoznawalne.

Próbowałem z inną aplikacją do połączenia z odbiornikiem, efekt w sumie taki sam:


 

Usłyszałem opinię, że to wina tel. Xperia M i zewnętrzny GPS nic nie da?

 

Kolejnym problemem jest funkcja auto pauza, która po prostu nie działa, zarówno w stravie jak i w endo. Kiedy stoję czas nadal leci.

Zorientowałem się dzięki aplikacji Bluetooth GPS, że nawet jeśli stoję to GPS pokazuję prędkość około 0,6 km/h.

Słyszałem, że w Stravie można ustawić min. prędkość, od której aplikacja uznaje, że jesteśmy w ruchu, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć?

Będę wdzięczny za sugestie, pomysły na rozwiązanie moich problemów, bo osobiście jestem już bezsilny i chyba zostaje tylko wymiana tel., ale boję się żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Pozdrower!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślad jest jak najbardziej prawidłowy. Gps pokazuje lokalizację właśnie z taką dokładnością. W androidzie 5.0 (nie jestem pewien jak to jest ze starszymi wersjami) wybiera się poziom dokładności lokalizacji, tj w oparciu o sam gps oraz o dane sieci wifi (czyli m.in. to za co krytykowano googla). W starych telefonach był tylko obsługiwany system GPS, który ma niestety coraz słabsze pokrycie dlatego czesto w nowszych telefonach masz lokalizację rozszerzoną o rosyjski glosnas. W androidzie 4.2 zamiast tej opcji (t.j. zwiększonej dokładności) Masz do zaznaczenia sposoby określenia lokolizacji: gps i wifi. Musisz włączyć wifi oraz zaznaczyć obydwa te pola. JEżeli tego nie zrobisz to będzesz miał dalej dokładność od +/- 5m do +/- 100. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę telefonu to wybierz taki który obsługuje transmisję ANT+ (praktycznie dowolny nowszy model xperii lub nowsze samsunga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android mam w wersji 4.3

Nigdzie nie widzę opcji poziomu dokładności lokalizacji.

 

15050380.jpg?1430148317

 

W opcjach programistycznych włączam "pozorowanie lokalizacji" uruchamiam aplikację Bluetooth GPS Provider i łącze tel. z odbiornikiem zewnętrznym.

Podczas używania zewnętrznego odbiornika, usługi lokalizacyjne w tel. mam wyłączone.

 

Jeżdżę czasami ze znajomymi i ich dokładność jest nieporównywalnie lepsza od mojej. Na mapie widać nawet, którą stroną drogi jechali. 

U mnie też jest to czasami widoczne. Niestety za często zdarza się, że GPS pokazuje, jakbym nie jechał drogą, a lasem w odległości  10-15m od niej.

Myślę, że jest to kwestia ustawień, bo odbiornik zewnętrzny powinien być dokładniejszy niż to co obecnie pokazuje.

No chyba, że faktycznie jest to wina mojej Xperii M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilny GPS ma dokładnośc 4 -12 metrów, jeśli dodasz do tego zakłócenia (zasłanianie sygnału przez budynki) to tak właśnie wychodzi

 

Co do wspomagania wifi, to wydaje mi się, że pomaga ono tylko złapać fixa zawężając lokalizacje do obszaru uzyskanego na podstawie geoip.

edyta: popatrzalem w strave i ślady nagrane iphonem lecą równo z drogami na mapie, te nagrane xperia neo v sa poszarpane i lecą czasami równolegle do ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że u innych trasa na stravie jest naprawdę dobrze odwzorowana.

Liczyłem, że kupując dobry zewnętrzny GPS ślad będzie sporo lepszy, niż u kumpli z tel. z przyzwoitą wewnętrzną anteną.

 

A jak z funkcją auto-pauza w stravie, działa wam? 

Jest możliwość ustawienia minim prędkości, uznawanej za postój? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-pauza ma dwie możliwości ustawienia, włączona i wyłączone ale działa bez zarzutów.

Właśnie przejechałem się z xperią, silne zachmurzenie akurat jest w gdansku - tragedia, nie uznało 80% segmentów, większość trasy nagrana właśnie z przesunięciem 15 - 20 metrów od faktycznej ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety auto pauza nie działa, czas leci non stop, niezależnie czy stoję czy jadę.

Ale jak mówiłem, w aplikacji Bluetooth GPS, w czasie postoju prędkość waha się w okolicach 1 km/h.

To jest zapewne powód.

 

Przesunięcie trasy występuje u mnie nawet podczas pięknej pogody i na zewnętrznym odbiorniku Nokia LD-4W :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...