Skocz do zawartości

[stery] Nowe stery i luz na amortyzatorze


TumekPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat sterów w rowerze ciągnie się od dłuższego czasu (luzy i stukanie), postanowiłem się tym zająć. Poprzednie stery, które miałem to były PRO RS-11. Kupiłem w sklepie rowerowym jedne z tańszych sterów firmy neco. Stare miski wybiłem, z widelca starą bieżnię zdjąłem i założyłem nową, jedyne co zostało to gwiazdka. Dolna miska do ramy pasowała, lecz z górną już był problem, ponieważ była za wysoka i musiałem zostawić miskę od starych sterów. Założyłem wszystkie podkładki, łożyska i problem pojawia się podczas regulacji sterów. Gdy dokręcę do poziomów, w którym amortyzator niema luzów, kierownica ciężko chodzi, zaś gdy poluzuje do swobodnego przesuwania kierownicą na amortyzatorze czuć luzy, a nawet widać, jak się rusza lekko do przodu.

 

Czy może to być spowodowana zbyt płytką miską ze starych sterów?

Czy jedyne co mi zostaję to poszukać nowych sterów z pasującą miską do mojej ramy?

 

Pozdrawim

Tomasz Furca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę rozbierałem u mnie stery bo miałem luz na sterach i kierownicą szarpało przy hamowaniu przodem. Jak to poskładałem to miałem tak samo jak Ty. Tzn albo dalej był duży luz na sterach albo jak nie było luzu to kiera się nie kręciła. Regulowałem to z godzinę i stwierdziłem że nie da się tego ustawić bo coś jest nie tak. Okazało się że górne łożysko odwrotnie albo miałem włożone albo sam je włożyłem. Miało być napisem tak żeby go szło normalnie odczytać a nie do góry nogami. To łożysko było jakby rozbieralne, w dolnej części były kulki a z górnej nachodziła nakładka powodująca docisk tych kulek i kasowanie luzu. Jak ono było u mnie odwrotnie włożone to ta nakładka właśnie nie dociskała kulek i pomimo dokręcania śruby w kapslu do gwiazdki w rurze sterowej nie dało się tego ustawić. Także zobacz czy odwrotnie łożysk nie założyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade - zaraz po przeczytaniu postu rozebrałem stery i okazało się, że górne łożysko jest rzeczywiście włożone odwrotnie. Po zdemontowaniu sterów wypadły mi 3 kulki, bo łożysko było nieco "zniekształcone". Zamontowało bez 3 kulek i jak na razie śmiga idealnie, dziękuję za pomoc.

 

Wysokość misek nieznacznie się różnica, ale jednak może z 2-3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIska górna została od sterów PRO RS-11, była nieco niższa od nowej miski i ją zostawiłem, ponieważ nowa nie pasowała do ramy.

 

Zatem w miskę od PRO RS-11 wsadziłem nowe łożysko. Za pierwszym razem źle zamontowało, bo odwrotnie, gdy kolega napisał post, rozkręciłem wszystko i podczas demontazu wypadły kulki. Zamontowałem je tak jak powinno być i teraz wszysytko gra, zatem dlaczego uważasz, że to totalne bzdury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...