Skocz do zawartości

[rower] moja pierwsza szosa B'Twin Triban 300 - modernizacja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :-)

Mam takie pytanie (niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć niczego na ten temat), stąd sam postanowiłem że sie zapytam:

Kupiłem Tribana 300 i jest to mój pierwszy rower szosowy. Ciesze się jak dziecko, ale mam pytanie, czy można wymienić przerzutki przednią i tylną na coś lepszego, tak żeby współgrało to z korbą, albo jak go udoskonalić, co w nim poprawić?
Obecnie są przerzutki firmy Microshift.
Jest to rower na ramie 60, podaję link do forum

http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-300-id_8239800.html#anchor_ComponentProductFeatures

Bardzo bym Was prosil o jakieś wskazówki co można wymienić i czy to ma jakiś sens.
Wiem, że to rower z chyba najniższej półki, ale jak za cenę 1500 zł, to nie zastanawiałem się (chciałem mieć swoją pierwszą szosę).

Bardzo chciałbym go jakos udoskonalić i jeśli moglibyście mi coś doradzić to bardzo będe wdzięczny
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja napędu w nowym rowerze jest trochę bez sensu, trzeba było szukać Tribana 500 - którego wszyscy chwalą za stosunek cena jakość i za właśnie napęd oparty na Sorze.

 

Wszyscy patrzą na napęd bo po grupie osprzętu z grubsza możemy spodziewać się poziomu reszty komponentów. Wymieniając napęd pozbędziesz się jednego słabego ogniwa ale pozostaną ci słabe opony, koła, hamulce i rama. Tani rower nawet na pełnym Dura-Ace jest dalej tanim rowerem.

 

Pieniądze które miałbyś przeznaczyć na modernizacje lepiej przeznaczyć na akcesoria i ustawienie roweru pod siebie - odczujesz większą różnicę w komforcie niż na wymianie napędu.

Pedały zatrzaskowe, Licznik z pomiarem kadencji, Koszyki i bidony, Wygodna koszulka, Rękawki, Nogawki, Wygodne siodełko - na tych rzeczach odczujesz większą różnicę niż na pakowaniu kasy w napęd.

O napędzie możesz pomyśleć gdy ten zacznie szwankować, przeskakiwać czyli po 6-8kkm

 

Musisz zacząć na nim jeździć i powoli w miarę eksploatacji możesz go modernizować - zaczął bym od opon i hamulców - generalnie na kołach czuć największą różnicę jeżeli chodzi o jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...