Skocz do zawartości

[rower] Unibike Viper/Zethos 17" - pomoc z rozmiarem ramy /pomiar


jaruone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem 2 ogłoszenia ok. 120 i 200 km ode mnie (w moim rodzinnym świętokrzyskim), na rowery Viper i Zethos (rocznikowo chyba 2010-2011) - traf chce, że to są ramy 17", nie wiem czy takie same, zakładam, że w obu modelach może być ta sama rama - nie mam "oka" do takich szczegółów.

Lokalizacja mi pasuje, bo kuzyn by podjechał, obadał stan, tyle że chłop ma prawie 2m wzrostu więc "przymierzyć" nie przymierzy , w ostateczności sam bym się pofatygował jak byłaby taka potrzeba, ale tu pytanie do Was - czy warto ?

Mój wzrost to 176 cm, przekrok (wreszcie zmierzony prawidłowo, dzięki sugestii jednego z forumowiczów - dzięki Pablo59 :) ) to 79 cm.

Rama za duża nie będzie, pytanie czy nie za mała ?? I tu kieruję swoją prośbę do forumowiczów którzy mają te rowery (nie wiem czy w ciągu tych kilku lat geometria ramy zmieniła się zasadniczo, dlatego też podaję roczniki)  o pomoc /radę.

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

Skorzystam z okazji, żeby nie pisać już nowego tematu o Unibike  - czy zakup Unibike w innym mieście wysyłkowo (znalazłem firmę z Bydgoszczy, która ma trochę taniej niż reszta dystrybutorów) sprawi później, że będę miał kłopoty z serwisem/naprawami gwarancyjnymi ?? Widziałem na "wykopie" jakiś wycinek karty gwarancyjnej, gdzie za serwis poza miejscem zakupu krzyczeli ileś procent wartości roweru. 

Jest to aktualne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy zakup Unibike w innym mieście wysyłkowo (znalazłem firmę z Bydgoszczy, która ma trochę taniej niż reszta dystrybutorów) sprawi później, że będę miał kłopoty z serwisem/naprawami gwarancyjnymi ??
Kłopotów raczej nie ale trochę utrudnień bo w razie jakieś awarii trzeba odsyłać do sprzedawcy.

 

Widziałem na "wykopie" jakiś wycinek karty gwarancyjnej, gdzie za serwis poza miejscem zakupu krzyczeli ileś procent wartości roweru. 
Przegląd zerowy, jesli jest obowiązkowy to trzeba go wykonać a ile trzeba zapłacić :icon_question: To zależy od danego serwisu i nie słyszałem nic o wycenie roweru, ale wiem z własnej autopsji im rower droższy tym więcej za taki przegląd trzeba zapłacić. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rodszyld69 - dzięki za podpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, może również będziesz w stanie odpowiedzieć.

Skąd można wziąć dokładne wymiary Unibike Voyager 19" ??

Bo w całej tej gorączce zakupów nie pomyślałem o tym gdzie go przechowam w mieszkaniu (balkon odpada), no może nie do końca nie pomyślałem, ale zakładałem powieszenie go na ścianie w centralnym miejscu  "sypialni", co po przemyśleniu nie jest najlepszym pomysłem. Mam przy drzwiach wnękę, ot pół metra ścianki , na której wisi domofon, a we wnęce szafka na buty.

Kombinuję - hak (haki ??) tudzież inny wieszak do ściany, rower po przekątnej i może nie będzie wystawać za wiele - przestrzeń wnęki to 0,6x0,72x 2,5 m (czy ile tam mieszkania mają wysokości ;) ) - stąd pytanie ile taki rower ma długości i wysokości ?? Wysokość to z siodełkiem pewnie z 1 m , długość z 1,5 ?? Jak mierzę teraz wnękę to nie jest źle :) Pozostaje kwestia wieszania roweru za przednie koło na haku -chyba nie powinno to wpłynąć na stan obręczy i szprych ??

Bo niestety na wieszak na którym powiesiłbym rower "na płasko" na ścianie, łapiąc za górną rurę ramy nie mam miejsca .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...