Skocz do zawartości

[Napęd] korba czy pedał ?


arturro202

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam nowy CTM SLASH 1.0 mam przejechane 119 km i dzisiaj zauważyłem i nie wiem co to może być szczelanie w lewym pedale lub w korbie jeden obrót i słychać stuknięcie .... i zdarza się co jakiś czas raz kilkaset metrów przejadę jest ok a raz nie ... co to może być spowodowane proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformówki czy spd? Pewnie to pierwsze. Zależy jakie to pedała pedały . Pierwsze lepsze gówno psuje od od razu, aczkolwiek może to być wina suportu. Również miałem taki problem, jeden cykl i stukanie. Po jakimś czasie przestało, lecz później suport strasznie kichato chodził, więc wina jak na tacy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywraca mi się wszystko jak czytam "pedało"... Pedał to pedał, że ma kojarzącą się nazwę to trudno....

 

Ja bym obstawiał suport. Kup sobie narzędzia itd, szkoda z każdą rzeczą latać do serwisu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym obstawiał suport

Po 120 km? Tak słabe to nawet te chińskie chyba nie są. U mnie jest tak samo że strzela ale oba pedały i to zawsze w tej samej pozycji. Mam gdzieś metalowe muszę kiedyś założyć i sprawdzić czy ustanie.

arturro202

Masz może jakieś inne pedały (nowe lub z jakiegoś roweru gdzie nie strzela) i byś sprawdził czy pedał czy suport. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mrSpock bo poprosiłem o pomoci jak na razie nikt nie może pomóc .... nie wiadomo czy to wina pedała czy suportu ... rower kupiłem 0,5 m-ca temu z neta ja mieszkam w dolnośląskim a sklep na wschodzie i nie ma sensu reklamować jak może być jakaś błachostka i dlatego me zapytanie bo może ktoś już coś podobnego miał ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrSpock bo poprosiłem o pomoci jak na razie nikt nie może pomóc .... nie wiadomo czy to wina pedała czy suportu ... rower kupiłem 0,5 m-ca temu z neta ja mieszkam w dolnośląskim a sklep na wschodzie i nie ma sensu reklamować jak może być jakaś błachostka i dlatego me zapytanie bo może ktoś już coś podobnego miał ....

Sugestie padały wcześniej, sprawdziłeś którąkolwiek z nich? 

Niestety nikt nie wskażę Ci przyczyny palcem w przypadku takich objawów - identycznych tematów było już wiele. 

 

Sprawdź te nieszczęsne gwinty, przesmaruj, sprawdź też czy padały są dobrze wkręcone - oznaczenia R i L nabite gdzieś na metalowym elemencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie padały wcześniej, sprawdziłeś którąkolwiek z nich? 

Niestety nikt nie wskażę Ci przyczyny palcem w przypadku takich objawów - identycznych tematów było już wiele. 

 

Sprawdź te nieszczęsne gwinty, przesmaruj, sprawdź też czy padały są dobrze wkręcone - oznaczenia R i L nabite gdzieś na metalowym elemencie

 

jak narzie odróżniam prawy od lewego... dzisiaj przejechałem 38 km na samym początku stukało a pózniej przestało jak jechałem powrotną stronę  .... nie wiem co to może być ... jutro odkręcę i zamontuję inne zobaczymy czy będą te same objawy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...