Skocz do zawartości

[Rower] Canyon Yellowstone AL 3.9 - czy zamienić ?


ummagumma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jest to mój pierwszy post na forum, zazwyczaj więcej czasu spędzam na zagłębienie się w interesujący mnie temat ale tym razem jestem pod presją czasu (jeszcze nie wysłali roweru bo weekend jest więc może uda mi się coś zmienić w zamówniu).

Zamówiłem dziś Canyon Yellowstone AL 3.9 na stronie producenta (impuls, rano nawet o kupnie roweru nie myślałem:). Wszystko pięknie i kolorowo tylko... zacząłem czytać.

I jak to w większości przypadków bywa okazało się, że można kupić lepiej, dopłacając oczywiście. Zanim zadam właściwe pytanie chciałbym dodać, że na rowerze będę jeździł do pracy i kilka razy w tyg wybiorę się ze znajomymi do lasu, ale bez jakiś ogromnych szaleństw. Do tej pory miałem Univega Alpina i jakoś się jeździło (nigdy nie miałem roweru z amorem, więc każdy "zrobi różnicę".

Reasumując, czy warto żebym dokładał do Yellowstone 4.9 czy nawet do Grand Canyon 5.9 jeśli jestem laikiem w temacie rowerów i raczej w pełni nie wykorzystam "mocy" żadnego z nich?

Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że złapię bakcyla i wtedy będę żałował że nie dołożyłem ale... tak na zdrowy rozsądek - różnica jest znacząco warta swojej ceny?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam !

Edytowane przez ummagumma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ummagumma, Bardzo wiele osób na tym forum ma syndrom prepersa. Model 3.9 jest w zupełności wystarczający do bardziej agresywnej jazdy. Lepsze przerzutki nie wniosą nic ciekawego do tematu, bo jazda w terenie to przede wszystkim technika jazdy a nie sprzęt. Jedyne co kusi, aby dołożyć to powietrzny amor. Podstawową bolączką obu modeli zarówno 3.9 jak i 4.9 są hamulce z najniższej półki. Podsumowując - na razie nie ma sensu dokładać.

 

Przykład z mojego podwórka. W zeszłym roku zmieniłem przerzutkę z Deore na LX. Gdyby nie fakt, że zmieniłem także manetki (a Alivio na LX), ogólna jakość pracy napędu pozostałaby bez zmian. Jeżeli chce się odczuć zmianę, uważam, że musi być to zmiana o dwie grupy wyżej. Inaczej to nie ma większego sensu.

Edytowane przez mklos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze tylko ile ważysz. Bo jak sporo to dopłata 400zl do powietrznego amora z grubszymi goleniami zrobi moim zdaniem różnice. W tym dostajesz też. Pompkę i lepszy napęd. Moim zdaniem do przemyślenia, a rower pewnie kupujesz na jakies 10 lat:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Sqr - ważę 78 ale moja optymalna waga to jakieś 73,74 i przy takiej raczej będę jeździł :) Na razie zostanę przy Yellowstone 3.9. Jeśli jazda na rowerze bardziej mnie wciągnie mogę kupić lepszy sprzęt. Tak więc sytuacja jest dla mnie komfortowa, nie spodoba mi się - ciągle mam dobry rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wznawiam temat ale... się skończyły w kolorze blue sea Yellowstony 3.9. Dopiero koniec czerwca będą... Mają czerwony od ręki... Tyklo się zastanawiam czy za bardzo damski nie będzie :) Wiem, że to głupie ale już sam nie wiem czy brać red czy szukać czegoś innego... HELP !

 

https://www.google.pl/search?q=yellowstone+al+3.9+red&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=UWVCVbH1HsH4UpbYgagF&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=1128#imgrc=n2aznnTbbo43rM%253A%3BPagNgsANYG6RSM%3Bhttp%253A%252F%252Fkatalog.bikeboard.pl%252Fkatalog2015%252Fg7olwp_canyon_yellowstone_al_29_3.9_red.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fkatalog.bikeboard.pl%252Fprodukt%252C2015%252Crowery%252C19992%3B2000%3B1463

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...