Skocz do zawartości

[rama] Jaka rama przy wzroście 182 cm ? Rower typu Cross


Szy3ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , domyślam się że tego typu tematów było już sporo ( za co z góry przepraszam )


 


Mam okazje kupić GIANT'a Roam 0 od znajomego w idealnym stanie za grosze jednak są dwa problemy :


 


1.Rozmiar ramy to "21"


2.Kolega mieszka w Holndi więc nie moge się przymierzyć ...


 


http://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy


 


Mam 182 cm wzrostu i z tego co czytałem w internecie to , według wszystkich schematów dla mnie ma być rama "19" a rama "21" to już do wzrostu ponad 195 cm więc teoretycznie sporo za duża , albo ja jestem sporo za mały :icon_redface:


 


Jutro wezme poziomice i centymetr i zmierze odległośc od pachwiny do ziemi ...


 


Czytałem też gdzieś że rama cross'owa może być większa niż rama MTB gdyż rower MTB musi być zwinniejszy itp.Nie wiem ile w tym prawdy bo to będzie mój pierwszy rower od czasu "komuni" tak to tylko moto/auto więc nie jestem w stanie powiedzieć czy to prawda czy nie lecz jedno jest pewne nawet jak rama cross'owa może być wiekszą to na pewno nie może być za duża ...


 


Jak myślicie ? A może posiada ktoś z Was rame większą niż zalecana dla danego wzrostu / pomiarów i mógł by się wypowiedzieć co i jak ? - Było by super ...


 


Z góry dziękuje za odpowiedzi / pomoc no i jeszcze raz przepraszam za temat jesli juz taki był , pozdrawiam :thumbsup:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dokładnie tego samego wzrostu, ale mam 6 cm dłuższe nogi...

Po mieście jeżdzę mieszczuchem z podsiodłówką 61 cm i bardzo sobie to chwalę, choć zapas krocze - górna rura jest zerowy. Po prostu IMO do turlania się po mieście rower o "miejskiej" geometrii na granicy zbyt dużego jest bardzo wygodny. Mało wysunięta sztyca, a więc bardziej wyprostowana pozycja, a więc lepsze pole widzenia itd. itp.

 

W Twoim przypadku - zakładając, że ten rower to prawdopodobnie rzeczywiście L - w butach (pomiar robiłeś boso?) będziesz miał z górną rurą podobnie jak ja w mieszczuchu - zero zapasu (ale do spokojnej jazdy to nie problem). Natomiast jest jeszcze kwestia długości ramy. Nogi masz stosunkowo krótkie, więc... uwaga... tułów masz długi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantastyczny tapatalk nie wysłał całego mojego poprzedniego tekstu i nie zapisuje edycji, ale do rzeczy:

 

tułów masz długi, więc powinieneś szukać raczej większej (dłuższej) niż mniejszej ramy, co w tym przypadku jest dobrą informacją.

 

IMO jeśli chcesz używać go jako roweru miejskiego lub w podobny sposób to zmierz odległość krocze - podłoga (kilka razy), ale już w butach. Jeśli wynik nie będzie mniejszy niż przekrok tego roweru to można go rozważyć.

 

Większa rama daje wygodniejszą pozycję, mniejszą lepiej manewrować. W rowerze rekreacyjnym moim zdaniem bardziej się liczy to pierwsze.

Swoją drogą do niedawna miałem przełajówkę (za małą) z podsiodłówką 52 cm. Miałem kilometr luzu między kroczem a górną rurą. A już na pewno luz był większy, niż te 6 cm, które nas różni ;).

 

Nie masz w okolicy żadnego sklepu z giantami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...