Skocz do zawartości

[do 800zł] rower na komunie, 24 cale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tuatj po raz peirwszy aby zaczerpnąć fachowje pomocy. Mam nadzieję, że może ktoś mi pomoże w tym temacie. Chcę a raczej dziecko zazyczyło sobie rower na komunie. Nie wiem w ogole od czego mam zaczać poszukiwania. Chłopak ma 130 wzrostu z tego co chodziłam po sklepach rowerowych to mi mowili sprzedawcy , że 24 jest idealny do wzrostu. Przerazily mnie ceny rowerów w mojej miejscowosci od 1tys do 1,5tyś. Przy czym informowali mnei, ze taki rower posłuży jakies 2-3 lata. Więc nie wiem jak to jest, w ogole malo rzetelni byłi sprzedawcy a na kilka sklepów to generalnie byly MERIDA I Kross. CZy faktycznie muszę tyle kasy wydać na rower , który posłuzy kilka lat.

Bardzo proszę o jakieś uwagi i informacje, beda dla mnie bardzo cenne.

Od czego mama zaczac poszukiwania, a moze ktoś zna jakiś model??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi byc nowy? Jesli tak to zainteresuj sie oferta Decathlonu. Znajomi kupili synowi Rockridera i okazalo sie, ze to calkiem fajny rower.

A jakiego bys nie kupil to i tak bedzie na jakies 2-3 lata. Ale pozniej taki rower sie sprzedaje wiec czesc kasy wraca. No chyba, ze kupisz jakiegos markeciaka to nikt tego nie bedzie chcial odkupic (chociaz kto wie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew:)

Jakbym kupowała dla swojegod ziecka to pewnie szukalabym jakiejs uzywki w komise albo gdzies indziej.

Ale chodzi o to ,ze to na komunie dla chrzesnika...

A neisetty sytuacje finansowa mam  taka a nie inna, wiec na tyle mi pozwala budzet. Nie wiem czy teraz dzieciom takei drogei prezenty sie kupuje na komunie czy ja jakas niedzisiejsza jestem...

ale wracajac do tematu to w markecie nei chce kupowac, czytalam a markoszmelcach:)

A Twoja pomoc jesli chodzi o decathlon to czytalam cos, ze fajne sa tam. Az sprawdze oferte.

Czy moze lepiej kupic jakies 26 cali a na mega niskiej ramie?? Jak myslisz?

Chlopak ma 130cm , wiec jak mialabym inwestowac w cos kase to moze zeby to bylo dluzej niz na 3 lata?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jestem przeciwnikiem kupowania "na wyrost". Jesli bedzie na super niskiej ramie to nawet 26" bedzie do wymiany jak rowerzysta urosnie. Dlatego mysle, ze 24" beda lepszym rozwiazaniem.

O tych Rockriderach sam czytalem duzo pozytywnych opinii i dlatego im polecilem ten rower. No i jest faktycznie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe....Ciesz się, że chrześniak chce rower a nie tablet/palmtop/laptop/quada ;)

no i faktycznie nie kupuj roweru "na lata", bo to nie ma sensu- szybko wyrośnie z niego- rower ma wytrzymać 2-3 lata więc po co ma być drogi na wysokim osprzęcie? Użytkownik i tak nie zwróci uwagi na komponenty, szybciej będzie interesował ogólny wygląd całości

 

przykłady:

http://allegro.pl/24-solidny-alu-obnizana-rama-shimano-kands-dragon-i5260145892.html

http://allegro.pl/24-kands-master-mocne-mtb-aluminiowy-shimano-i5260146967.html

http://allegro.pl/kands-lorenzo-2015-kola24-rower-dla-dziecka-7-13-i5269756443.html

chyba najlepszy na szybko znaleziony- masa tego

http://allegro.pl/aluminiowy-rower-gorski-kands-leopardo-8-14-lat-i5287115104.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez myslalam, ze na wyrost to nie jest zbyt dobry pomysl...moze glupio wygladac rower na wyrost, a nei daj Boże zeby rower czekal az dziecko urosnie...prezent mija sie z celem.... wiec mnie umotywowales w tym:)

 

Szczerze tez patrzylam na te kands'y gdzies widzialam LORENZo i mi wpadl w oko.... ale czy sie dobrze, na nich jezdzi??

Hm....i czy na allegro to dobry pomysl na zakup roweru?? U mnie w meiscinie bylam w 3 rowerowych i wszystkei powyzej tysiaca...i ze sklepu nie wysylaja...tzn jeden sklep sie zaoferowal za 60zl...

 

Jest jakiś sklep on line zaufany?? Czy na allegro aptzrec za jakims solidnym sprzedawca??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kandsa to zaczepilem dwa razy rowerzystow jezdzacych na Maestro (bo mi sie podoba) i pytalem czy zadowoleni sa. Obaj wyrazali sie bardzo pozytywnie o marce. Lorenzo nigdy nie widzialem na zywo takze o modelu sie nie wypowiem.

Co do internetu to trzeba byc swiadomym, ze rower bedzie wymagal przykrecenia pedalow, regulacji, itp. Drobiazgi do zrobienia samemu przy odrobinie smykalki technicznej lub wizyta w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bf_bike ufam w 100%- mam powody :)

swego czasu kupiłem 2 lazaro integral- rama męska i damka-> przyszły 2 damki o.O -> bez zbędnego gadania przysłali mi męski i tym samym kurierem oddałem damkę.....wkrótce żonie przestał się podobać rower- wymyśliła, że chce zmienić na trekkinga-> wysłałem do nich zdjęcia jak wygląda damka [a wyglądała jak nówka-2x żona wsiadła w słoneczne dni- rower nawet kurzu nie załapał]-> zgodzili się na wymianę i żona już zadowolona [nie musieli przecież się zgadzać...na szczęście miałem ich oryginalne pudło na wysłanie roweru...ofc. tym razem koszty kuriera były moje]

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=11082086&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam nadzieję, że jeszcze ktoś mi pomoże z fachowców Tak wiec wyapatrzyłam rower ROMET jolene. a dokladnie taki (nie wiem czy moge linki wkleic z allegro:))

http://allegro.pl/romet-jolene-24-shimano-rama-alu-blotniki-gratis-i5284074991.html

http://allegro.pl/romet-jolene-24-shimano-rama-alu-rower-na-komunie-i5290353125.html

 

widze roznice w specyfikacji,ale ktore sa lepsze a które gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kands lepiej się prezentuje [według mnie]- o gustach się nie dyskutuje- w tej kwestii obiektywizmu nie ma ;)

 

jeżeli chodzi o marki rowerów...wątpię, że dzieciaki tak się zajmują tym- szybciej marki samochodów sportowych będą znać, myślę też, że jak chrześniak zobaczy jeden czy drugi rower to będzie równie zadowolony- byle rama nie była damska ;) [i byleby mu nie pokazywać, który by mu bardziej się podobał- chyba że jeszcze przed zakupem, ale domyślam się, że ma być efekt niespodzianki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też osobiście kands lepiej się podoba:) to coś musi być w tym. Hehe tak mi się przypomniało co do ramy jak koleżanka oglądała te rowery to stwierdziła że są damskie bo mają pod skosem ramę

I efekt ma być WOW. Wie ,że dostanie rower więc już jaki niech zostanie niespodzianka. Mama chłopaka twierdzi, że nie ważne jaki bo cieszy się faktem roweru. A i MłodY lubi kolor niebieski. Jego ulubiony kolor. Więc nie wiem co lepsze dla niego będzie. Żeby też nie wyszło że dostał rower jak dla dziewczyny. I bądź tu mądrym:) on specyficzny jest ostatnio nosi biały zegarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój rower[sygnatura]- górna rura pod skosem- jak i obecnie większość rowerów z ramą męską- jest pod skosem, żeby chronić "klejnoty" :) - wszystko przez te amory z przodu- skok bardzo podnosi rower, tylko szosowe mają bardziej klasyczny wygląd, jak kiedyś to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...