Skocz do zawartości

[Pedały] VP-M12 dwustronne czy jednostronne?


inzblacha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Herbaciany
Napisano · Ukryte przez anarchy, 26 Kwietnia 2015 - Zalecam otworzyć nowy wątek lub poszukać informacji na forum.
Ukryte przez anarchy, 26 Kwietnia 2015 - Zalecam otworzyć nowy wątek lub poszukać informacji na forum.

Z doświadczenia - tylko dwustronne. Jednostronnych nie kupuj. M12 wyglądają na dwustronne. Widać to na tym zdjęciu

 

872259179_892.jpg

Cześć.

Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc podłączę się do tego.

Co powiesz na VP559, warto kupić?

To już nie są spd tylko zwykłe platformy na lożyskach kulkowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Miałem obie śruby na minimum. Podejrzewam, że może każda strona ma troche inną wysokość i w tą wyżaszą się wpinam a w niższą bloki w butach mam za nisko.

Z tego co wiem nie ma regulacji wysokości bloków w żadnym systemie mtb. Jeżeli faktycznie z jednej strony jest inna wysokość niepozwalająca się wpinać, to uznałbym to za wadę fabryczną i reklamował.

 

Jak ciężko wpina się w tą stronę gdzie się da? Da się palcami rozchylać zaczep? Słowem upewnił się, że to jest minimum, a nie maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z drugiej pobaw się jeszcze regulacją, jeżeli nic nie da i faktycznie jest na minimum, to sprawdź czy przy pomocy śrubokręta da się odchylić zaczep. Jeżeli pójdzie bez większych oporów, to możesz spróbować dać jakiegoś rzadkiego oleju na sprężynę. Swoje SPD 540 tak traktowałem na początku, bo ciężko chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...