Skocz do zawartości

[2500-3000] nowy rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Pierwszy post na forum, chociaż tematów przewertowałem już mnóstwo, szczególnie w tym dziale :)

 

 

Skłaniam się do kupna roweru i przyznam szczerze, że dostaje już oczopląsu od przeglądania kolejnych stron z różnymi modelami.

Im więcej przeglądam i czytam, tym gorzej i trudniej się zdecydować, dlatego liczę, że ktoś z forum, bardziej doświadczony ode mnie, coś doradzi!

 

Budżet na rower 2500-3000zł.

Wzrost: 178cm

Przeznaczenie: las + czasami miejske ścieżki rowerowe

 

Chciałbym, żeby był na osprzęcie co najmniej deore plus jeśli się uda powietrzny widelec. Marka nie ma dla mnie większego znaczenia.

Mam kilka typów, które wydają się ciekawe, jednak może będziecie mieli lepsze propozycje.

 

To co znalazłem:

 

1) Leader Fox Rover - Link ze specyfikacją

Cena: 2549zł

 

2) Cube Attention 27,5 - link ze specyfikacją

Cena: 2699zł

 

3) Kross Level A7, 2013 - Link ze specyfikacją

Cena: 2599zł

 

4) Kross Level A8 - 2013 - link ze specyfikacją

Cena: 2849zł

 

5) Wheeler Eagle - 2010 - link ze specyfikacją

Niestety cena 3299zł, trochę ponad mój budżet...

 

 

I pewnie jeszcze kilka innych, których nie dodałem w zakładkach. Może ktoś doradzi coś lepszego w tej cenie?

 

I jedno pytanie, czy dla wzrostu 178cm bardziej doradzalibyście ramę 18 czy 19 cali? Różnicy zbytnio nie czuć na pierwsze przymierzenie, stąd pytanie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, wszystkie te rowery procz Cube sa na kolach 26". Cube jest na 27,5 i z tych propozycji bym go wzial ze wzgledu na kola. Niestety kolo 26 odchodzi do lamusa, coraz mniejsza oferta producentow z tym kolem.

jezeli chcesz z powietrznym amorem to zastanow sie nad tym silverbackiem

http://allegro.pl/mtb-27-5-silverback-slade-amor-powietrze-slx-27-i5284464619.html

 

na Twoj wzrost wzialbym rame 18"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakbym mial wybierac to wzailbym canyona na kolach 29". Tez masz powietrzny amortyzator, fajny naped ( XT,deore ) lepsze hamulce sa w silverbacku ale naped wypada troche gorzej.

W silverbacku sa najlepsze hamulce z tych 3 propozycji, ale naped wypada najgorzej i jako jedyny ma 27 przelozen, pozostale 30.

Cube osprzetowo bardzo podobnie do canyona, ale ma gorszy amortyzator.

Cuba mozesz w jakims sklepie na zywo zobaczyc i sie do niego przymierzyc, reszte rowerow musisz zamowic przez internet.

Ale mimo wsztstko Ja bym brał canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się czy można dostać gdzieś Canyona w Warszawie w sklepie stacjonarnym, żeby nie płacić dodatkowo za wysyłkę?

 

Plus jeszcze jedno pytanie, jakby go przyrównać do Krossa A7, rocznik 2013, to jest duża różnica? W osprzęcie aż takiej nie widać (na amatorskie oko), a za Krossem stoi nieco niższa cena plus możliwość kupna na raty 0% plus oszczędność na wysyłce.

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też problem, że nie można przymierzyć, do tego dochodzi chyba brak rat (nie widzę na stronie) i dodatkowe 100zł za wysyłkę.

W takim wypadku wolę np. kupić na miejscu Cube'a, mieć 10 rat 0% i brak kosztów wysyłki.

Tym bardziej, że ramy Cube mi w miarę leżą, jak oglądałem je w zeszłym tygodniu.

 

Cube na kole 27,5 lub 29, do max 3300zł będzie jakiś lepszy od tego attention z linku wyżej?

Szczególnie ciekawy wydaje się ten Attention SL na kołach 29, ale niestety cena ok 3400 i nie mogę znaleźć niżej...

 

Im więcej możliwości, tym gorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cube Attention który podałeś ma jeden z podstawowych amorów sprężynowych - oczywiście, że będzie lepszy.

Tutaj w okolicach 3000 masz jeszcze Romecine (może jakiś salon Rometa jeszcze ma na składzie i będziesz mógł się przymierzyć).

http://allegro.pl/romet-rambler-r-line-29-4-0-xt-rock-shox-wyprzedaz-i5271020222.html

Według opisu załapiesz się w 17, ale 18 byłaby chyba lepszym rozwiązaniem (romet nie ma 18 w tym modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś warunki sprzedaży ratalnej :icon_question: jak jest ubezpieczenie kredytu to tak jakbyś spłacał z odsetkami.

 

Na szczęście można z tego często zrezygnować, dzięki czemu realna stopa nadal pozostaje zerowa :)

 

 

Co do Canyona i ogólnie rowerów na kołach 29, chyba jednak odpadają. Tzn. przymierzyłem dziś dwa i przyznam, że dużo bardziej pasowało mi koło 27,5 i 26.

 

Teraz najbardziej zastanawiam się pomiędzy SIlverbackiem z allegro (którego niestety nie sprawdzę na żywo), Cube Attention na kołach 27,5 lub Kross A7 2013 na kołach 26.

Ostatnie pytanie, które z tych trzech byście brali? Chyba, że może ktoś jeszcze coś innego na 26/27,5 zaproponuje do około 3 tysięcy? :)

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A rozważałeś http://nrowery.pl/2015/mtb-275/gravity-dr ? Sam jestem zainteresowany rowerem z ich montażowni, ale na kole 29". No i mają ofertę w sklepach stacjonarnych. Wydaje mi się, że dobry stosunek jakości podzespołów do ceny. Rozmawiałem telefonicznie z nimi i można np. podmienić widelec czy inne podzespoły dopłacając tylko różnicę w cenie. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie.

Widziałem, że sporo przeciętnych opinii o geometrii ramy było na temat rocznika 2013/2014. Ktoś wie, czy to się jakoś zmieniło w ramach 2015? Swoją drogą, to chyba dosyć subiektywne odczucia i najlepiej ocenić samemu jednak...

Chyba jutro się wybiorę do sklepu partnerskiego, może będzie otwarty, to sprawdzę jak mi leży ten rower. Chociaż cały czas zastanawiam się też nad tym Kross'em A7 z 2013r., szkoda tylko że nie ma kół 27,5...

 

 

I jeszcze ten Silverback... :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że wszystko idzie do przodu. Rower sprzed dwóch lat? To chyba lepiej używka. Silverback, fajny, ale ja osobiście sobie cenię ewentualne roszczenia do sklepu na miejscu wnosić, a nie jakieś wirtualne, jak np. w Canyonie. Jeszcze ciekawa propozycja ( tą stówkę w kazdym sklepie zejdziesz) http://www.gt-bikes.pl/rowery/2015-gorskie/xc-sport/karakoram-29/karakoram-elite Siedziałem na nim. Bardzo przyjemny rower. Oceń sam. Jeżelipomogłem daj "w górę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego GT też oglądałem w paru sklepach online, jutro pójdę się może przymierzyć na żywo.

Dzisiaj sprawdzałem Giant'a - Talon 27,5, 1ltd - wydaje się ciekawą propozycją i całkiem dobrze leży.

 

Osprzęt wydaje się bardzo fajny, chociaż nie wiem czy Rambler 650b nie będzie lepszym wyborem (można ugrać 500/600zł różnicy).

Co myślicie? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...